АНТИОЛІГАРХІЧНЕ, АНТИГЛОБАЛІСТСЬКЕ, АНТИСОВКОВЕ ВИДАННЯ

"ПРАВОМ І СЛОВОМ!", а якщо не допоможе, тоді - "ВОГНЕМ І АВТОМАТОМ КАЛАШНИКОВА!"         "Без влади закону немає державності" (Арістотель)     Сайт діє за сприянням Всеукраїнського громадського об'єднання "Влада закону"           НАДСИЛАЙТЕ СВОЇ СТАТТІ ТА ПРОПОЗИЦІЇ ЗА АДРЕСОЮ: v_zakon@ukr.net або stopcom@ukr.net
ПАМ'ЯТАЙТЕ: Всі люди рівні перед законом і мають право, без будь-якої різниці, на рівний їх захист законом. ( ст. 7 Загальної декларації прав людини)

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA

Влада Закону
По сайту
• Головна сторінка
• АРХІВ: Новини Оголошення Заяви
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво


Переводчик онлайн


Слушать радио Тільки Українське онлайнКалендар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
НАША КНОПКА:

ВЛАДА ЗАКОНУ
Топ статті. Політика. Правознавство.

Як працювати за сумісництвом: роз’яснення Мінсоцполітики

14.05.2013р.

Мінсоцполітики в листі від 28.03.2013 р. № 2-1/06/187-13 нагадує, що при прийомі на роботу за сумісництвом пред’явлення трудової книжки не передбачене. За загальним правилом це й неможливо в зв’язку з тим, що трудова книжка знаходиться на підприємстві, в установі або організації за місцем основної роботи працівника і видача її працівникові в період роботи не передбачена.

У відповідності до п. 3 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників держпідприємств, установ і організацій, працівник, котрий приймається на роботу за сумісництвом на інше підприємство, в установу, організацію, повинен пред’явити власнику або уповноваженому ним органу паспорт.

При прийомі на роботу, котра вимагає спеціальних знань, власник або уповноважений ним орган має право вимагати від працівника пред’явлення диплома або іншого документа про здобуту освіту або професійну підготовку. ... >>>>>>>>>Скорочено кількість документів для отримання допомоги при народженні дитини

14.05.2013р.

Верховна Рада України прийняла Закон (на основі проекту комуністів № 2313) про внесення доповнень до Закону про держдопомогу сім’ям з дітьми – відносно скорочення кількості документів для отримання державної допомоги при народженні дитини.

Законом передбачений вичерпний перелік документів для надання в орган праці і соціального захисту населення з метою отримання державної допомоги при народженні дитини:

- заява одного з батьків (опікуна) в довільній формі, в котрій зазначаються дані для реєстрації місця проживання дитини; ... >>>>>>>>>Мінсоцполітики роз’яснило нюанси індексації зарплати

14.05.2013р.

Мінсоцполітики відзначило, що у випадку підвищення працівникові зарплати на суму менше суми індексації, котра повинна нараховуватися в місяці підвищення, здійснюється підвищення зарплати і додається сума індексації, визначена з рахуванням суми підвищення зарплати.

Визначена сума індексації фіксується і виплачується в такому розмірі до наступного збільшення заробітної плати, при котрому таке збільшення перевищить фіксовану суму індексації.

Якщо наступне підвищення заробітної плати не перевищує фіксованої величини, то здійснюється підвищення заробітної плати і додається раніше зафіксована величина індексації. ... >>>>>>>>>Як адвокатів у колгосп заганяють

02.05.2013р.

Чи знаєте ви, що таке «щорічний внесок адвокатам на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування за 14 днів 2012 року та 2013 рік»? О, шановні, хто цього не знає, тому пощастило не бути адвокатом або не мати таких в своїй сім’ї.

Тридцятисемитисячна армія професійних захисників вже скоро півроку, а з прийняттям Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» - вже цілий рік, як втратили міцний сон і залишки самоповаги, не розуміючи, за які такі гріхи перед богинею Фемідою всі вони завинили, що їх, гордих та розумних, забезпечених та начитаних, цілеспрямованих та незалежних у своїй професії, наче овець в отарі під наглядом автоматників та їхніх псів заганяють в колгосп Національної асоціації адвокатів України.

Ініціатором даного Закону є сам Янукович В.Ф. Президент України, який, як відомо, як давній цар Мідас – до чого не торкається своєю рукою, те тут же для нього і його сім’ї повинно перетворитись у золото. Зрозуміло, що через зайнятість та юридичну безграмотність чинний Президент України цей Закон навряд чи подужав прочитати, бо не царське це діло – в буковках колупатись ... >>>>>>>>> ВІКТОР НЕВРОДА«Qui quaerit, reperit», або Перспективи спадкування в цивільному шлюбі

29.04.2013р.

Ритм сучасного життя настільки стрімкий, що іноді люди мимоволі дізнаються про новомодні звичаї, новели інших правових систем, нібито спрямованих на полегшення їхнього життя. Але є речі, котрі, очевидно, ще довго не втратять своєї актуальності і значущості, наприклад, такі як сім’я. однак останнім часом молоді люди все частіше надають перевагу стосункам, коли фактично живуть однією сім’єю, ведуть спільний побут, але з різних причин не бажають реєструвати свої стосунки.

Законодавство, за природою своєю покликане регулювати громадські стосунки, буде дієвим лише тоді, коли відповідатиме вимогам часу. Тому українські законодавці не залишили поза увагою найновіші тенденції і в тексті нового Сімейного кодексу (далі - СК) України заклали норму, що регулює відносини між чоловіком і жінкою, які проживають однією сім’єю без шлюбу.

Розглядаючи питання спадкування для осіб, які не перебувають в зареєстрованому шлюбі, слід враховувати, що в нашій державі спадкування може здійснюватися за заповітом або за законом. ... >>>>>>>>>Про того ж Урганта і смак

25.04.2013р.

Від Об’єднаної пресслужби українських громадських організацій Росіїї:

Останнім часом в Росії спостерігається сплеск висловлювань відомих і не дуже відомих медіаперсон на українську тему. Респектабельний Познер, державна телекомпанія в Оренбурзі, інтелектуальні гуморасти Іван Ургант і Александр Адабашьян в телепрограмі «Смак» органічно влилися в загальний вітерець, який гуляє на різних рівнях в коридорах російського суспільства.

Немає сумнівів, що акція телекомпанії в Оренбурзі була б неможлива без мовчазного потурання відповідних інстанцій. І Познер, і Ургант відчували, що їхні висловлювання щонайменше не отримають осуду у тих же відповідних колах.

Так що теза про російський лібералізм, російську демократію, які закінчуються на українському питанні в черговий раз отримала підтвердження. ... >>>>>>>>>Чесний політик

25.04.2013р.

Хтось можливо вважає, що чесних політиків не існує. А якщо і існують, то їх необхідно терміново записати до «Червоної книги» і посилено охороняти, як вимираючий вид. я не проводив досліджень з метою виявлення останніх і ведення їх обліку, але одного з них несподівано для себе виявив на (що символічно) форумі руху «Чесно!». Ним виявився…Олег Царьов–народний депутат від Партії регіонів. Він чесно зізнався (на відео дивитись з 1:19:00), що не дотримується українських законів, адже «в нашейстранєоченьсложнаіспалнять закони…».

Більше того, він авторитетно заявив, що жоден нардеп не дотримується українських законів. Якщо це була брехня – всі законослухняні народні обранці мають подати на нього позов до суду, аби спростувати його слова. Однак на форумі жоден з 40 народних депутатів йому не заперечили. Мовчання – знак згоди… ... >>>>>>>>> ДМИТРО СІНЧЕНКОЩо для заходів Президента і Ко купують без тендерів?

26.03.2013р.

В інформаційному просторі не вщухають скандали, що пов’язані із завищеними цінами на товари та послуги, які закуповують для забезпечення діяльності високопоставлених посадових осіб. Журналісти постфактум піднімають питання, які пов’язані із проведенням конкурсних торгів. Експерти Центру Політичних Студій та Аналітики (ЦПСА) дослідили інший бік медалі. А саме, на яку суму держслужбовці не провели конкурсні торги для забезпечення діяльності Гаранта, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України та інших державних органів у 2012 році.

Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель», тендер проводиться, якщо очікувана вартість товарів дорівнює 100 тис. гривень і більше. Якщо очікувана вартість менше 100 тис. – чиновники не проводять тендери, а одразу перераховують гроші постачальникам, яких самі обирають. Таким чином, перед чиновниками виникає спокуса занизити очікувану вартість товарів на кілька сотень гривень, з метою уникнення тендерної бюрократії. Такі державні закупівлі експерти відносять у зону корупційного ризику, так як проконтролювати, за якими критеріями голови та секретарі конкурсних комітетів власноруч обирають постачальників фактично неможливо. ... >>>>>>>>> ГЛІБ КАНЄВСЬКИЙЯк правильно засвідчувати копії документів?

22.03.2013р.

Порядок засвідчення копій документів роз’яснений Укрдержреєстром.

В листі від 07.02.2013 р. № 43-06-15-13 Укрдержреєстр роз’яснив, що згідно пункту 10 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, заявник разом з заявою про держреєстрацію подає органу держреєстрації прав, нотаріусу необхідні для такої реєстрації документи, визначені Порядком, їх копії, документ, який підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав, і документ про сплату держмита.

Таким чином, законодавством встановлена необхідність надання копій документів, необхідних для держреєстрації прав, засвідчених в установленому порядку. ... >>>>>>>>>Документ тижня: лист ВСУ по захисту прав споживача в контексті турпослуг

21.03.2013р.

Як в судовому порядку туристу захистити свої права у випадку їх порушення турагентом? В пошуку відповідей на це питання ЮРЛІГА звернула увагу на норми листа ВСУ від 01.02.2013 р., що аналізує судову практику розгляду цивільних справ про захист прав споживачів за 2009-2012 рр.

Не так давно Верховний Суд України (далі - ВСУ) листом від 01.02.2013 р. узагальнив судову практику із розгляду цивільних справ про захист прав споживачів, розглянувши окремо захист прав громадян в контексті надання туристичних послуг.

Меншою мірою приділяючи увагу аналізу самих судових рішень, ми спробуємо узагальнити найбільш важливі чинні законодавчі норми про захист прав туристів як споживачів туристичних послуг в контексті судової практики 2009-2012 рр. в сфері туризму, означеній у вищевказаному листі ВСУ. ... >>>>>>>>>Державна митна служба розповіла про тимчасове ввезення автомобілів громадянами-резидентами

14.03.2013р.

Роз’яснення надані з метою забезпечення правильного застосування вимог законодавства, які регулюють питання тимчасового ввезення громадянами-резидентами на митну територію України автотранспортних засобів як транспортних засобів комерційного призначення.

В листі від 05.03.2013 р. № 11.1/2-12.2/2172-ЕП ДМС вказала, що ст. 1 Додатку C до Конвенції про тимчасове ввезення (Стамбул, 1990 рік) визначено, що комерційне використання означає платне транспортування осіб або промислове чи комерційне платне або безоплатне перевезення вантажів.

Згідно пункту (a) статті 5 Додатку C до Конвенції транспортні засоби комерційного використання можуть поміщатися в режим тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування за умови дотримання таких вимог: ... >>>>>>>>>«Молитви» за Ватикан

11.03.2013р.

В книгарнях нещодавно з’явилася книга українською мовою французького письменника Бернара Леконта «Таємниці Ватикану». В різних книгарнях вона має ціну від 50 до 70 грн. Те, що прізвище француза переклали не Леконт, а Лекомт – це ще пів біди, але ж цю книгу вирішили презентувати. І хто? Можливо, культмасовий відділ КДБ, тобто представники московського патріархату, чи якісь дивовижні масони? Та ні, все нібито свої люди, тому все по-порядку.

Восени 2012 року тим же видавництвом «Свічадо» була видана книга видатного італійського священика Бруно Ферреро, презентація якої в Україні мала значний успіх. «365 коротких історій для душі» стала тим ковтком свіжого повітря, якого так бракує нашим людям. Після прочитання обох книг відчувся разючий контраст між тим, що саме хотіли донести до читачів їхні автори. Враження від книг діаметрально протилежні. Читаючи Бруно Ферреро, складається враження, що п’єш джерельну воду, а читаючи Бернара Леконта, - здається, що п’єш з калюжі. Саме остання із названих книг становитиме наразі предмет нашої уваги.

Не буду вдаватися до детального критичного аналізу цієї книги, адже всі 335 сторінок публіцистичного тексту неможливо проаналізувати в одній лаконічній статті, - спробую донести основну суть. ... >>>>>>>>> АНДРІЙ ПАВЛОВСЬКИЙ7 березня, давнє традиційне українське свято весни

11.03.2013р.

В дохристиянський період Новий Рік та Свято весни святкували весною. Історики стверджують, що фактично, це було одне свято. Святкували його вельми поважно. Це свято знаменувало початок відродження у природі всього живого. Людина теж ставала активнішою з настанням весни...

Більшовицько-комуністична ідеологічна система доволі вміло наклала свою ідеологію на давні традиції використавши їх у своїх цілях... ... >>>>>>>>>Експерт: Минулий рік став найзакритішим під час використання державних коштів органами влади

11.03.2013р.

Це, у свою чергу, суттєво вплинуло на ефективність та якість витрачених фінансів. Така ситуація склалася через виведення у 2012 році з-під дії Закону про державні закупівлі тендерів підприємств, що проводять закупівлі власним коштом. На думку директора Центру Політичних Студій та Аналітики Віктора Тарана, змінити ситуацію можна шляхом прийняття законопроекту «Про відкритість використання публічних коштів».

Свідченням негайної потреби у новому тендерному законодавстві є також дані порталу «Наші гроші», що за два місяці 2013 року 66 млрд гривень стали «невидимими» для українців. Загалом, на думку експертів ЦПСА, протягом 2012 року в тінь було заведено більше 200 млрд гривень. Насамперед, це власні кошти державних та комунальних підприємств. Одним із результатів цього стало суттєве погіршення якостей товарів та послуг, які надають ці підприємства. ... >>>>>>>>>За останні роки у Львові отруїли тисячі тварин

07.03.2013р.

Жорстоке ставлення догхантерів до тварин, про яке ми мало не щодня чуємо у новинах, уже нікого не дивує. Але щораз подібні новини викликають у людей як мінімум чотири речі – жах, жалість, бажання покарати садистів, а також страх за своє життя. Адже людина, яка проявляє жорстоку агресію до чотирилапих, може у будь-який момент проявити агресію й до людей.

Шокуючою новиною стало учорашнє повідомлення у ЗМІ про вбивства собак у Трускавці. Невідомі постріляли та отруїли собак в різних мікрорайонах міста, де є собачі вольєри і де собаки перебувають під наглядом захисників тварин.

Зокрема, захисники тварин виявили сімох цуценят, отруєних невідомою речовиною та двох дорослих собак, які мали по два кульові поранення. За словами представників районного товариства захисту тварин, відстріл та отруєння собак у місті проводять два чоловіки у камуфляжній формі.

Отруєння собак відбувається й у Львові. Третього березня на вулиці Стрийській знову виявили двох собак, яких потруїли догхантери. Один пес помер вдома, а інший на вулиці. Це вже другий факт жорстокого вбивства тварин у місті Лева з початку року. Перший випадок стався на початку лютого у Стрийському парку, тоді невідомі нагодували господарських чотирилапих м’ясом, нашпигованим протитуберкульозним засобом, від якого тварини помирали у довгих муках. ... >>>>>>>>> Світлана РАДІШЕВСЬКАМова і державотворення

03.03.2013р.

На думку Президента Російської Федерації Путіна, який очолив недавно створену Раду з міжнаціональних питань, одним з найважливіших питань державної національної політики є проблема вивчення російської мови, «ее популяризации на федеральном уровне». На засіданні Ради Президент висловив стурбованість рівнем знання рідної мови громадянами Росії.

За словами Путіна: «Фундаментальной основой единства страны безусловно является русский язык, именно он формирует общее гражданское, культурное, образовательное пространство. И знать его, причем, на высоком уровне, должен каждый гражданин России… Внимание к русскому языку— это, казалось бы, естественная вещь, но создается впечатление, что мы недооцениваем значение этого явления для страны, для государст-ва. Считается, что это такая же данность, как воздух, и она сама по себе будет развиваться. Но если мы заглянем в некоторые населенные пункты, где-нибудь на окраине РФ, не уверен, что мы там обнаружим такое же знание русского языка, как в некоторых городах-миллионниках. А это, между прочим, разрушает страну — такая ситуация — и людям создает проблемы»». ... >>>>>>>>> ВАЛЕРІЙ СЕМЕНЕНКОЯк обміняти радянські водійські права?

01.03.2013р.

У власників застарілих посвідчень водія ще є досить часу, аби без поспіху обміняти вказані документи на нові. Як це зробити - розповіла адвокат Олена Фоміна.

Як повідомляла ЮРЛІГА, посвідчення водія, котрі були видані з використанням зразка бланка, затвердженого органом виконавчої влади Союзу Радянських Соціалістичних Республік, припиняє свою дію з 1 січня 2014 року. Таку вимогу встановлює Закон № 5492-VI «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

Аби обміняти старі посвідчення на нові, водієві необхідно надати до реєстраційно-екзаменаційного підрозділу ДАІ наступні документи: ... >>>>>>>>>Мінекономрозвитку розширить доступ до даних про держзакупівлі

01.03.2013р.

Чиновники з Міністерства економічного розвитку пообіцяли представникам громадських організацій публікувати в окремому розділі на своєму сайті висновки моніторингів щодо порушень процедури державних закупівель, які надсилаються до контролюючих органів. Урядовці підготувати спеціальний наказ та врахувати пропозиції громадських активістів упродовж півтора місяці. Таких домовленостей досягли учасники круглого столу «Державні закупівлі в Україні: масштаб зловживань, шляхи вирішення, персоналії, регіони», який був організований Центром Політичних Студій та Аналітики за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Східна Європа. Також чиновники розширять доступ до більшості закритих даних на сайті «Вісника державних закупівель» для народних депутатів, журналістів та громадських активістів. ... >>>>>>>>>Три роки з Віктором Федоровичем

27.02.2013р.

25 лютого активісти «УДАРу», «Свободи», «Батьківщини», а також небайдужі мешканці міста, провели під стінами Кіровоградської обласної ради мітинг, пригадавши «здобутки» трирічного перебування на посту Президента України Віктора Януковича. Серед іншого звучали питання і стосовно недавніх виборів у Компаніївці, і відміна рейсів приміських електричок, і занепад економіки та культури загалом. ... >>>>>>>>> ПАВЛО ЛІСНИЧЕНКОНовий закон про громадські об’єднання вступив в силу

19.02.2013р.

З 1 січня 2013 року разом з цілим рядом законодавчих актів вступив в дію Закон України № 4572-VI «Про громадські об’єднання» (далі - Закон), спрямований на приведення аспектів створення і діяльності громадських організацій до вимоги європейських стандартів. До вступу в дію даного Закону відповідні питання регулювалися Законом «Про об’єднання громадян» від 16 червня 1992 року, норми котрого на сьогоднішній день морально застаріли, а процедури, прописані в ньому, стали неефективними.

З вступом в силу нового Закону процедура реєстрації громадської організації була значно спрощена і скорочена. Реєстрація громадських об’єднань стала безкоштовною, а строки її проведення скоротилися до 7 робочих днів (легалізації - до 5 робочих днів. ... >>>>>>>>>Реєстрація нерухомості і землі: нотаріальні та інші аспекти

16.02.2013р.

З 1 січня 2013 року істотно змінився порядок реєстрації прав на нерухомість в цілому і на земельні ділянки зокрема. В ході прес-брифінгу, організованого компанією ЛІГА:ЗАКОН, а також редакцією аналітичного видання «ЮРИСТ & ЗАКОН», експерти розповіли про труднощі реєстрації, актуальну ситуацію та перспективи.

Через нові правила та введення Держреєстру речових прав ринок нерухомості стояв майже весь січень, а оформити спадщину неможливо було до початку лютого. Крім того, значний подив у громадськості викликало наповнення Держземкадастру, та і здійснити купівлю-продаж земельної ділянки було практично неможливо. Зараз же, як запевняють експерти, все поступово налагоджується.

Дійсно, людям тепер буде легше зареєструвати права на нерухомість – адже зробити це можна і за один день в нотаріуса. Але от самим нотаріусам додалося головного болю, розповіла приватний нотаріус (екс-заступник Першої державної нотаріальної контори) Людмила Лазарева. По-перше, база БТІ не перенесена до Держреєстру ... >>>>>>>>>Міністерство Королевської закриває інформацію про бюджетні гроші

15.02.2013р.

Чиновник Міністерства соціальної політики відмовився надати експерту громадської організації «Центр Політичних Студій та Аналітики» копії закупівельних договорів на суму до 100 000 гривень, чим порушив Закон про доступ до публічної інформації. Про це повідомляє прес-служба ЦСПА.

30 січня 2013 року експерт Центру Політичних Студій та Аналітики Гліб Канєвський надіслав інформаційний запит до Міністерства соціальної політики щодо надання копій сторінок договорів, укладених на закупівлю товарів і послуг для утримання апарату міністерства, які були заплановані у додатку до річного плану закупівель. Згідно статті 6 Закону про доступ до публічної інформації – «не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами». Натомість, керівник апарату міністерства В`ячеслав Коломієць, переплутав річні плани із додатками до них та відмовив у наданні копій. Відтак, чиновник порушив чинне законодавство. ... >>>>>>>>> Центр Політичних Студій та АналітикиВільна wi-fi-зона: міф чи реальність

15.02.2013р.

Сьогодні, як завжди, їдучи в автобусі маршруту № 274 на роботу, зауважив дивні наліпки «Безкоштовна wi-fi- зона» на боках транспортного засобу.

Це спостереження зацікавило та нагадало про подібні надписи й на деяких тролейбусах, а також автобусах, що курсують 150-им маршрутом. Вирішивши скористатись благами цивілізованого світу, радісно ввімкнув пошук точки доступу wi-fi на своєму телефоні і… нічого не сталось. Жодних доступних підключень. Щоб зайвий раз не турбувати даремно кондуктора з розпитуваннями про причини відсутності вільного доступу, я пересів на 150-ку, навмисно дочекавшись автобуса з тими ж наліпками, що рекламували доступний wi-fi. Як, мабуть, ви вже здогадались, ефект той же – нульовий. ... >>>>>>>>> ПАВЛО ЛІСНИЧЕНКОПерейменування Кіровограда: стратегічне завдання чи забаганка посадовців?

15.02.2013р.

Починаючи з 90-х, громадськість Кіровограда, а точніше певні її кола, неодноразово підіймали питання про зміну нинішньої, начебто заідеологізованої, радянської, назви міста та повернення історичної – Єлисаветград.

Ідею було підхоплено. Історики, політики та прості громадяни розділились у своїх міркуваннях на декілька таборів. Було висунуто цілий ряд назв, від уже озвученого Єлисаветграда до Златополя, Новокозачина та, як не дивно це звучить для українського вуха, Екзампея . Кожна з ідей мала своїх прихильників та противників, проте жодна так і не змогла завоювати прихильності більшості кіровоградців. ... >>>>>>>>> ПАВЛО ЛІСНИЧЕНКО10 «страшилок» нового КПК

14.02.2013р.

Минуло вже трохи часу, коли в Україні набув чинності новий Кримінально-процесуальний кодекс. Ця подія відразу ж спровокувала низку правничих суперечок та журналістських «качок». Особливо щодо тих положень, які регламентують права та свободи українців.

Спеціалісти очікувано розділились на два табори: тих, хто загалом підтримує новий КПК і називає його таким, що сприяє демократизації, та тих, хто вважає норми доволі розмитими, а сам КПК – кодексом для багатих.

Чи розтинатимуть тепер усіх померлих, чи зможуть громадські діячі виступати адвокатами у суді, хто надає тепер дозвіл на обшук і чи можливо це оскаржити? Чи зменшиться тривалість судового процесу і чи замість взяття під варту застосовуватимуть домашній арешт? Як живеться українцям з новим КПК та які моменти судочинства тепер найпроблемніші, спробували з’ясувати журналісти ZAXID.NET разом з львівськими юристами Андрієм Солдатенком та Олегом Мициком. ... >>>>>>>>> Ірина Пакош, Христина НогаЗолота сесія

11.02.2013р.

Зима. У всіх людей ця пора року асоціюється зі снігом, Новорічними святами, та очікуванням чогось нового і приємного. Проте є категорія людей, яким початок зими приносить не лише позитивні емоції, але й певний клопіт і стрес — це студенти.

Зимова сесія. Ця «гаряча» пора перший життєвих випробувань зазвичай супроводжується нервовою біганиною за конспектами лекцій, дочитуючи, згадуючи та намагаючись зробити все вчасно. Цьогорічна сесія не мала ні чим відрізнятись, якби не одне «але». ... >>>>>>>>>Скарга щодо порушення присяги суддею

11.02.2013р.

Надаємо Вашій увазі скаргу до Вищої ради юстиції щодо порушення присяги суддею. Ситуація, котра в ній висвітлюється, для нашого часу в цій країні є типовою, а тому вона буде цікава як для фахівців, так і для громадян, що цікавляться сучасним станом української юриспруденції.... >>>>>>>>>Рейтингове оцінювання шкіл: турбота про школи – нове «покращення»?

10.02.2013р.

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України не стоїть на місці щодо покращення навчального процесу у школах та здійснення моніторингу діяльності загальноосвітніх навчальних закладів. Одним з останніх нововведень є, безперечно, цікавий проект рейтингового оцінювання шкіл, що вже цьогоріч має на повну запрацювати на теренах нашої Батьківщини. З метою впровадження в життя власних ініціатив чиновники Міносвіти розробили та упровадили в дію наказ № 1343 від 22 листопада 2011 року «Про затвердження Критеріїв системи рейтингового оцінювання діяльності загальноосвітніх навчальних закладів».

Багатьох, мабуть, зацікавить, чому ж громадськість майже не чула про даний наказ, адже минуло вже більше року від часу його впровадження? Відповідь доволі проста та водночас цікава: ... >>>>>>>>> ПАВЛО ЛІСНИЧЕНКОЗамість медведчуківського федералізму – українське місцеве самоврядування

10.02.2013р.

Якщо влада не має якихось реальних позитивних результатів своєї діяльності, коли в містичне покращення, про яке всі чули, проте ніхто не бачив, вірить хіба головний чудотворець Азаров, а при цьому вже й «мовна карта» розіграна – перспективи такої влади сумні. Її потрібно змінювати. Питання тільки в тому, хто цю зміну здійснить. Здатність до цього опозиції викликає закономірні сумніви. Захід (оскільки в Україні немає стратегічних світових запасів нафти або ж газу) обмежується політикою невтручання за формулою «хоч би Юлю відпустіть». Залишається Москва, яка готова втрутитися завжди і всюди. Але для перемовин з нею потрібно знайти якусь привабливу і прийнятну для Кремля ідею. Наприклад, активно пропаговану на початку 90-их років ідею федералізації України. Успішно забуту, злегка обтрушену від пилюки в Сєвєродонецьку, а віднедавна знову запущену в інформаційний простір – каламутити думки українців та слугувати темою для нескінченних коментарів різношерстих політологів та експертів.

Федералізм, як такий, не є засадничо негативним явищем. Наприклад, коли відбувається об’єднання самостійних держав, які бачать перспективу у співіснуванні в рамках єдиного державного організму, проте побоюються гегемонії «сильнішого» елементу над слабшими. Федералізм можна розглядатися і як засіб протидії сепаратизму, коли робляться спроби створити привабливіші умови для бажаючих відокремитися, задовольнивши в межах федеративної держави певні культурні чи якісь інші потреби (як діє, наприклад, Канада). Або ж обмежитися наданням ширшої автономії тій області, де процвітає сепаратизм (приклад Іспанії, Італії). ... >>>>>>>>> ЮЛІЙ ХВЕЩУККОСМІЧНІ ТА ЗЕМНІ ВІЗІЇ ІВАНА МАРЧУКА

10.02.2013р.

У Великій Британії, США, Австралії на високому фаховому рівні визнана геніальність цього українського митця. І художника, і, в більш широкому розумінні, діяча гуманітарно-культурної сфери. У 2007 році він — у сотні найгеніальніших постатей планетарного значення. Це ім’я знаходиться поруч із видатними вченими, письменниками, Нобелівськими лауреатами в різних сферах людської діяльності. Будь-який народ гордився б тим, що між нас є така визначна постать, та тим, що його великими здобутками в царині мистецтва захоплюються і пишаються представники інших народів. Метри світового мистецтва прийняли І.Марчука до Золотої Гільдії Римської міжнародної Академії сучасного мистецтва. В Україні пан Іван навіть не є членом Національної художньої академії. Близько семи років ніяк не можуть добудувати і відкрити музей Івана Марчука. А такий осередок потрібен перш за все нам, нині сущим українцям, аніж великому митцеві. У Франції є музей Пікассо, в Іспанії — Сальвадора Далі. А в Україні нема музею Івана Марчука. Та що казати, звання «народного» удостоїли тільки у 2002-му.

…Серпень 2012 року виявився неймовірно щедрим на несподіванки. Аж самому не віриться — знаходжуся в творчій робітні великого Майстра. В Києві. На Пушкінській. Слухати Івана Степановича — не тільки неймовірне задоволення. Це щось більше ніж сотні прочитаних і осмислених книжок. У озвучених думках — чіткість, ясність, структурованість і глибинна мудрість. Бо це ж не тільки художник, але й любомудр. Маестро дуже швидкомовний, наповнений позитивною енергетикою і вельми небайдужий до всього, що відбувається як у світі, так і в Україні. ... >>>>>>>>> АНДРІЙ БУДКЕВИЧРимський дух львівської влади

03.12.2012р.

Так складається, що місту Львову за часів Незалежності не щастить із міською владою. Кожний наступний із міських голів є гіршим від попереднього, а, водночас, падає і рівень професійності міських чиновників. Це явище настільки яскраво виявилося за часів каденції мера Андрія Садового та його «команди», що навіть страшно робиться, яким же ж буде його наступник та його чергова «команда». Чи витримає їх місто, яке пережило польську, австрійську, німецьку і (сумарно) три московські окупації (якщо рахувати разом із царською у 1914 році)… Адже, за винятком «визволителів» зі Сходу, інші з повагою ставилися до історичної спадщини міста. Тепер, видається, мера Садового сміливо можна вітати словами «Аве, Цезар!», через творче продовження традицій імператора Веспасіана, з часів якого відомо, що гроші не пахнуть.

Мова йде про Личаківський цвинтар.Ні, міська влада не збирається руйнувати могили і продавати з «аукціонів» його територію – це було б зовсім неполіткоректно. Але чому б не заробляти на них? Адже місто та його бюджет Садовий і К° розглядають як власну дійну корову. ... >>>>>>>>> ОЛЕКСА ОЛИЧЯкі ректори – така і освіта

01.12.2012р.

Нечувана радість прокотилась степами та горами України – фашиствуючий по-російськи міністр освіти громадянин Табачник написав заяву про звільнення, бо вже вирішив, що освіту в державі він добив, то можна і відпочити у Верховній Раді. Однаково туди приходити не доведеться, бо карточку для голосування віддасть чесному Чечетову, а той сам знає, куди її вставляти.

Щоправда, все у них ще може змінитись. Ще не всі інструкції по тому, як розвалити Україну, кремлівська агентура отримала з «Центру». Тому російський нацист з сіоністською борідкою ще може зіпсувати це свято радості. Та головне не це. Головне, що в будь-якому випадку з освітою буде та сама катастрофа, що і раніше. Все тому, що керувати школами, вузами та навіть дитсадками залишаться ті самі вчені уми з липучими, корупційними руками.

В патріотичному Львові, наприклад, такого щастя більше, ніж треба. Всі вони, за рідкісними винятками, є протеже Дмитра Табачника, як і відомий професор Пі (він же Андрій Слюсарчук), але якщо Слюсарчука і Табачника більше поєднували, як показує слідство, так звані «голубі діла», то інших професорів поєднує з Табачником не тільки це, але, перш за все, корупція. ... >>>>>>>>>Валерій Канюка - герой нашого часу

24.09.2012р.

11 березня минулого 2011 року на «Стопкомі» в статті «Регіонали також плачуть» був описаний кричущий випадок, коли вбивцю трьох людей не те, щоб виправдали, а справа навіть до суду не дійшла.

Мова йде про історію з колишнім митником Західної регіональної митниці Віктором Гарматою, з вини котрого 27 серпня 2009 року сталося ДТП, що потягло за собою людські жертви. За логікою Кримінального кодексу та людської моралі за те, що особа їхала в стані алкогольного сп’яніння, виїхала на зустрічну смугу і на високій швидкості протаранила мікроавтобус з людьми, в результаті чого загинули троє людей і багато ще людей одержали травми, – передбачається суворе покарання. Але так як ми живемо в корумпованій пострадянській державі, то тут карають виключно тих, хто не має можливості відкупитись від слідства та від суду.

Звичайно, можна зрозуміти багатого, як то кажуть, «нафаршированого» грішми митника, якому через таку дрібничку, як вбивство людей, не хочеться сідати за грати. – Не для таких, як він, закони писані. ... >>>>>>>>> УСТИМ КОЛОДАТільки масові розстріли та депортації врятують цю країну?

06.09.2012р.

Вожді злочинного «Пісуару» ніяк не заспокояться. Після того, як представники злочинного Пісуару стали владою в Україні (для довідки: Пісуар (скорочено - Південно-східна українська автономна республіка) – республіка, яку в 2004 році проголосили вожді Партії регіонів після результатів виборів 2004 року з метою розколу держави на користь правлячому фашистському режиму сусідньої держави, що є злочином, передбаченим ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України), вони і далі продовжують свою злочинну діяльність, але вже тепер на кошти державного бюджету, тобто їхню злочинну діяльність пасивно фінансує кожний громадянин України.

Постійно постає питання: що робити? Як позбутися всієї цієї напасті, коли партія плебеїв (тобто в класичному розумінні плебеї – це нацменшини, народи, які переселились з чужих країн) нав’язують свою волю народу, який їх пригрів, нагодував і допустив до своїх багатств та до керівництва над собою? Що в таких випадках каже нам історія, яка, як відомо, вчить нас брати від неї найкраще і не допускати чужих помилок? - Доки плебеї не мали рівних прав з корінним населенням, доти Римська імперія стояла тисячу років і панувала над Європою, а як тільки прирівняли в правах і допустили плебеїв до влади (як тепер в Україні пустили Партію регіонів до державного корита), - Римська імперія розвалилась. «Яку країну втратили!» - плакали тоді патриції, як плачуть тепер деякі ностальгуючі за безбожницьким Радянським Союзом пристаркуваті ідіоти, які живуть минулим, а значить, у яких ніколи вже не буде майбутнього. ... >>>>>>>>> АНДРІЙ ПАВЛОВСЬКИЙ"Ситий кінному не піший, або чи цікавить українську політичну еліту проблема співвідношення доходів громадян в Україні"

31.08.2012р.

Ще 17 липня 2007 року з ініціативи представників ряду громадських організацій Львівщини та окремих громадян було проведено 1-ий етап круглого столу на тему „Ситий кінному не піший, або чи цікавить українську політичну еліту проблема співвідношення доходів громадян в Україні”.

Питання про співвідношення доходів є найголовнішим питанням політики. Саме співвідношення доходів визначає не лише рівень життя в країні, не лише перспективи розвитку країни, але і рівень політичної культури, і рівень суспільної моралі. В сьогоднішній Україні уся „доросла” політика робиться на олігархічні гроші. Правила гри в українській політиці зорієнтовані не на інтереси народу і держави, а на інтереси тих же олігархів. Народ потрібен лише для того, щоби голосувати на виборах за олігархів і після виборів обслуговувати їхні інтереси.

Враховуючи вище сказане, ініціативна група з проведення круглого столу в складі: Олег Пелехатий, Володимир Ільків, Юрій Антоняк, Мирослав Нагірний, Богдан Дідич, Юрій Крвавич, Юлій Хвещук, Борис Корпан, Людмила Семенюк, звертається до громадян, громадських організацій, профспілок і політичних партій, а також вчителів, викладачів, науковців, медиків, спортсменів, підприємців, військових, працівників МВС, МНС та СБУ, інженерів, політологів, видатних громадських діячів, і зокрема до працівників засобів масової інформації з пропозицією: ... >>>>>>>>>Виховання антипатріотів

30.08.2012р.

«Дерево свободи потрібно час від часу поливати кров’ю патріотів»

Патріотами не народжуються. Ними стають. І для цього потрібно докласти зусиль. Головне – мати бажання знати правду про свій народ та історію Батьківщини. Все це має бути невід’ємною частиною кожного, хто називає себе громадянином України.

Але свідомий мешканець держави матиме можливість вільно жити у своїй країні тільки тоді, коли його оберігатимуть люди, які обрали своєю професією служіння незалежній державі. Саме військовослужбовці є вагомою частиною еліти нашої нації. І в переддень свята Незалежності України відбувся черговий захід з перетворення захисників держави у меркантильних агентів влади. ... >>>>>>>>> ДМИТРО СІНЧЕНКОЮЛЯ – ПИ…СЕНЯ – ХУ…ВОНИ ОБ’ Э…Чего бу?...- ВИТЯ МУ..!

29.08.2012р.

(из дневника учительницы политической рекламы)

РАБОТА: домашнее задание оппозиции

ТЕМА: парламентские выборы-2012

ОЦЕНКА: омерзительно!

И все же в чудесное время живем: да еще и в удивительной стране. ...

>>>>>>>>> ЕЛЕНА ПЕТРОВАЯк корабель назвеш, так він і попливе

29.08.2012р.

"Бій одлунав, жовто-сині знамена затріпотіли на станції знов...". Якщо знамено жовто-синє, то це означає, що жовтий колір є вгорі, а синій внизу

Згідно традиційної геральдики, жовтий символізує сонце, вогонь, духовне начало, синій колір символізує воду, матеріальне. Жовто-синій прапор - це вогонь над водою, духовне над матеріальним.

Синьо-жовтий прапор, відповідно, символізує вогонь під водою, панування матеріального над духовним. Сучасне українське трактування кольорів державного прапору проголошує воду небом, а вогонь пшеницею. Але навіть якщо прийняти таке перетворення, то виникають запитання: ... >>>>>>>>> ВОЛОДИМИР ІЛЬКІВПРОРИВ В ... НІКУДИ

20.08.2012р.

Я знаю Євгена Галатовича дуже давно. Ще з радянсько-горбачовських часів, коли обидва були у вченій раді асоціації фермерів Україні. Я займався безвідходною сільгосппереробкою, а він - ягідництвом.

Як не дивно, але тільки при Горбачові були найбільш сприятливі часи для фермерства - пільгові кредити, можливість придбання необхідної техніки, насіння та добрив . Саме тоді Євген Максимович взяв в оренду для свого плодорозсадника землю в Оброшино, придбав елітні саджанці в Білоруському, Молдавському і Російському НДІ садівництва, дещо привіз і Польщі. Я бував у нього в тому розкішному оброшинському плодорозсаднику. Привозив додому відра ягід його цілющого Гуммі, найсолодшого винограду, медової золотистої смородини. Це смішно, але Галатович не заготовлює ягід, навіть не продає їх. Вони в нього - відхід виробництва, потрібний ля того, щоб визначити по кращим ягідам кущі для подальшого розмноження.

Для посадки нових саджанців він наймав робітників. Вони рили траншеї. Заповнювали їх землею, перемішаної з гноївкою, потім встромляли рівними рядками живці смородини, винограду та інших культур, що розмножуються живцями. Рили такі ж траншеї поряд з рівними рядками вже плодоносних Гуммі і обліпихи, а також айви японської. Для цих культур робили відводки - прикопували нижні гілки обраних кущів. Зараз Галатович каже, що зробив тоді помилку - наймаючи робітників. Вони знаходили й відмічали кращі його кущі для розмноження. Перед сезоном садіння вони зникали. Кращий посадковий матеріал крали і продавали. ... >>>>>>>>> ВОЛОДИМИР СИРОТЕНКО (ВЕРБИЦЬКИЙ)Дивлюсь я на список, та й думку гадаю…

15.08.2012р.

Об’єднана опозиція оприлюднила своїх кандидатів за партійним списком та у мажоритарних округах.

По-перше, загальне враження від подій на з’їзді об’єднаної опозиції. Схоже, що ми спостерігаємо заміну партії Юлії Тимошенко на партію Гриценка-Яценюка. Принаймні це виходить зі слів самого Гриценка, який в вже 31 липня в програмі Дроздова на ЗІКу позиціював себе як альтернативу Януковичу на посту президента, Арсенія Яценюка в кращому випадку як міністра закордонних справ, а про Тимошенко, Турчинова і Луценко взагалі не йшлося. І мабуть це природний процес, тому що політика, як і природа взагалі, не терпить пустоти. А може ми ще побачимо повернення Юлі…

Аналітики обіцяють прохідних місць по списку максимум 75 - 80. Природно, що партійці з місцями за межами цієї цифри почувають себе зрадженими, а деякі, наприклад голова правового комітету нардеп Сергій Міщенко, в день оголошення списку встиг вийти із фракції БЮТ. В інтерв’ю газеті «Сьогодні» ображений депутат зазначив: «Шість років роботи у фракції та в комітеті керівництво партії оцінило 142-м номером в списку. Вони поступили у відповідності зі своєю совістю, якої у них немає. Я вважаю, що нас зрадили». ... >>>>>>>>> ВОЛОДИМИР БУШЕНКОЧи може збрехати «настоящий» полковник

15.08.2012р.

Згідно неписаному кодексу офіцерської честі не можна брехати ні в малому, ні в великому. Представник першої п’ятірки об’єднаної опозиції під прапором ВО «БЮТ» полковник Анатолій Гриценко в прямому ефірі львівської телекомпанії ЗІК збрехав не один раз.

По-перше, він заявив, що в погодженому списку кандидатів на одномандатні округи не буде людей, чия репутація заплямована участю в різних скандалах. По-друге, Гриценко проголосив, що не буде великих грошових мішків, в тому числі нафто-газових баронів, які будуть на гачку у влади.

Як відомо, умовою появи харизматичного пана полковника під прапорами ВО «БЮТ» була, в тому числі, кандидатура Олега Канівця, як єдиного кандидата від опозиції у 126 Стрийському одномандатному виборчому окрузі. У «об’єднаних» по цьому округу було 3потенційних кандидати: ... >>>>>>>>> ВОЛОДИМИР БУШЕНКОЗ ЧИСТОГО АРКУША

13.08.2012р.

День Конституції вже котрий рік поспіль виявився досить похмурним днем. Жодної святкової атмосфери. Відсутність сонця автоматично позначається на настрої. Дещо контрастними виглядають на цьому тлі строкаті різнобарвні білборди громадського руху "Український вибір". Контраст привертає увагу й викликає ряд питань...

З білбордів на нас дивиться обличчя одіозного політика, який уже встиг забутись. То це – таки громадський рух, чи все ж політичний?

Спершу я гадав, що це передвиборчий проект. Але, зайшовши на сайт, прочитав заяву, що вибори до ВР їх не цікавлять. Зізнаюсь, я навіть розчарувався – це ж скільки голосів вони могли би відтягнути в ПР! А потім насторожився. ... >>>>>>>>> ДМИТРО СІНЧЕНКОКоло Сергiя Гнойового, або як знайти свою Дем`янiвку.

13.08.2012р.

«…живу в центрi всесвiту, чомусь не в Києвi I не в Парижi, в мене своє коло. Зовсiм недалечко скіфська розрита могила, далi – давнiгородища, далiОпiшня (а це річ серйозна, серйозніша, нiж я), далiДиканька з гоголівськими вiдьмами, з такою легендарною силою, а далi–Миргород, РешетилiвкаiПолтава. От коло й замкнулося – а я в центрi,» -це ключовий уривок з монологу «Я один. Рахую зірки. Мiльйон одна…», знакового полтавського митця Сергiя Гнойового.

Рiзнiвиди мистецтва мабуть не розташованiу виглядiнескiнченного ряду, або трикутника, чи іншої геометричної форми, вони можливо розташованi у виглядi кола i служать нам, людям, своєрiдним захисним щитом від черезмірноїзаматерiалiзованостi, приземленостi, байдужостi оточуючого нас свiту… У Сергiя насправдi є СВОЄ КОЛО, видиме i невидиме. Селянська хатина у якiй мешкає художник знаходиться в оточеннi лiciв, з одного боку – соснових, з інших – змiшаних, а хатина в центрi кола. Є коло i довкола хатини, я навiть обійшов її, чомусь тричi, краєвидиi зблизька, i здалека чаруючi, а паркану немає, бо він заважав би спостерiгати як сходить i сiдає сонце, i можливо тому, що паркан – ознака вiдчуженостiвід природи, від людей кровно спорiдненої з ним Полтавщини. ... >>>>>>>>> АНДРІЙ БУДКЕВИЧМова. Висновки

26.06.2012р.

Прийняття 5 червня Верховною Радою за основу законопроекту Ківалова-Колесніченка «Про засади державної мовної політики» викликає різні емоції. Спостерігаючи за святковим настроєм комуно-регіоналів, можна скрипіти зубами та дивуватися, як їм, при їхній інтелектуальній убогості та вираженій у багатьох зовнішніх ознаках розумовій неповноцінності, вдається раз за разом у потрібний момент сконцентруватися і зробити те, що вони вважають за потрібне. Дивлячись на розгублену через таку блискавичну, на 32-ій секунді, поразку нокаутом опозицію, можна гидливо сплюнути зі словами: «тільки ще більш бездарна опозиція дозволяє існувати такій бездарній владі». Можна задоволено посміхнутися, переглядаючи відео, коли люди вміло та завзято лупцюють «беркутівців» та решту міліціонерів, безчестять їх, зриваючи погони і демонструючи купки таких трофеїв в Інтернеті. Так, нажаль, є вже така традиційна народна «розвага».

Але можна спробувати зробити і певні висновки. Чи могла опозиція не допустити прийняття законопроекту? Могла. Якби її лідери хоч чимось відрізнялися від «тушок», яким продавали місця в партійних списках. Бо різниці немає. Лідери прагнули відшкодувати власні витрати на виборчу кампанію, ще й заробити. «Тушки» потім пішли робити теж саме – відшкодовувати заплачене лідерам і заробляти, вже з рук регіоналів. Що й дисципліновано робили, голосуючи «правильно». ... >>>>>>>>> ЮЛІЙ ХВЕЩУКОбережно! "Покращено"!

26.06.2012р.

З кожним днем, як у старі добрі часи совка, жити нам стає "краще й веселіше", адже щодня влада "покращує наше життя". Це відбувається у всій Україні, та мені найкраще видно цей процес на Кіровоградщині. Край відрізняється від інших особливо креативним губернатором Сергієм Ларіним, який має чималі амбіції та плани.

Вже понад два роки кіровоградці живуть під гаслом "видовищ і видовищ!" Про хліб уже починають якось забувати...

Ось найяскравіші історії, що відбулись за останній час. ... >>>>>>>>> ДМИТРО СІНЧЕНКООпитування: рейтинг збільшує не механічне об’єднання партій, а особисті зустрічі з виборцями

26.06.2012р.

Саме такий висновок випливає з останнього соцопитування, проведеного Асоціацією Політичних Наук в Кіровоградській області. Опитування співпало у часі з візитами на Кіровоградщину відомих політиків, що не могло не відобразитись на його результатах.

Так, маємо констатувати значне зростання рейтингів партії „УДАР” після візиту Віталія Кличка (особливо у трьох округах, які він відвідав), дещо збільшились показники ВО „Свобода”, а також з’явилась партія Наталії Королевської „Україна – Вперед!”.

Однак це відбулось не лише завдяки візитам, але і внаслідок об’єднання опозиційних партій ВО „Батьківщина” та Фронту Змін. Таке об’єднання спричинило відтік значної частини їх традиційного електорату до інших політичних сил, які декларують опозиційність. ... >>>>>>>>>Як правильно організувати примусове виконання. Аналітика правозастосування

22.05.2012р.

Більш ніж через рік існування нової редакції Закону України «Про виконавче провадження» Міністерство юстиції України наказом від 02.04.2012 р. № 512/5 затвердило Інструкцію з організації примусового виконання рішень.

Взагалі, з законодавством, яке регулює діяльність Державної виконавчої служби (ДВС), відбуваються дивні метаморфози: так, на сьогоднішній день існує і Закон України «Про державну виконавчу службу», і Указ Президента України № 385/2011 від 06.04.2011 р. «Про затвердження Положення про Державну виконавчу службу України», в котрих по-різному виписані і правовий статус, і структура ДВС.

На відміну від раніше чинної Інструкції про проведення виконавчих дій, новий документ має дещо іншу структуру і не є більш детальним дубляжем Закону «Про виконавче провадження». ... >>>>>>>>>Ізраїльський сюрприз для Януковича

17.05.2012р.

Є така держава установа - Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг. Про її існування та діяльність знають переважно професіонали – фінансисти. Увагу пересічного громадянина зрідка привертає не стільки вона сама, скільки її керівники. Наприклад, у липні 2011 року, коли в рамках показової боротьби з корупцією під гаслом «закон для всіх – і для своїх теж», несподівано змінили прописку Василя Волги – з кабінету голови комісії на СІЗО. Правда, затримували тоді «частково свого» - все ж таки не регіонал, а лишень соціаліст, який, крім того, давно забрався з СПУ і займався власним партійним проектом. Втім, це деталі – громадськість отримала нагоду схвально похитати головою – дивись, а навіть своїх хапають. Можливо, справді ця влада порядніша?

На місце Волги прийшов харків'янин Андрій Стасевський. Чоловік мало відомий для громадськості, посади займав неяскраві. Але якщо уважніше придивитися до біографії, цей 45-річний харків’янин виявляється значно цікавішою персоною. ... >>>>>>>>> ЮЛІЙ ХВЕЩУКЛист на публікацію «Ще раз про корупцію на перефирії»

17.05.2012р.

Роботодавці Кіровоградщини глибоко занепокоєні ситуацією, що склалася в Кіровоградському національному технічному університеті (КНТУ). Від підприємств області поступають тривожні сигнали про низьку якість підготовки цим вузом фахівців, зокрема технічних, інженерних професій.

Ґрунтуючись на фактах, можемо стверджувати, що однією з причин є розгул хабарництва серед викладацького складу університету. Зокрема, управліннями персоналу кіровоградських заводів «Червона зірка» та «Гідросила» було проведено розслідування шляхом опитування молодих фахівців, які нещодавно закінчили КНТУ. Були названі зо два десятка прізвищ викладачів-хабарників, конкретні суми та розцінки. Більше того, в минулому році доцент КНТУ В.В. Русскіх був затриманий співробітниками ДСБЕЗ після отримання хабара від студента. Поставши перед судом в березні 2012, вказаний викладач повністю визнав свою провину (див. рішення Кіровського районного суду м. Кіровограда по справі № 1-515/11: http://reyestr.court.gov.ua/Review/21909147 ). За наявною інформацією, цей викладач продовжує працювати в КНТУ. Повідомленнями про хабарництво у вузі переповнені тематичні форуми у мережі інтернет. ... >>>>>>>>> Ю.Г. ДЕМЕЦЬЕкологічний вектор РНБО

08.05.2012р.

Секретар РНБО Андрій Клюєв найближчим часом планує піти у тривалу відпустку. Справді, вибори наближаються, потрібно і перепочити трохи, і за кампанію безпосередньо братися. Адже рейтинг Партії регіонів хоч і стабілізувався завдяки соціальному популізму Януковича, але все ще не на прийнятному рівні. Тому готуватися потрібно серйозно.

Публічно регіонали будуть обирати керівника виборчого штабу, визначати лідера списку та першу п’ятірку, а разом з ними – і всі інші «обличчя», яку будуть з біг-бордів, плакатів та телеекранів переконувати виборців віддати свої голоси за стабільність влади, яка все покращує і покращує чиєсь життя. Це – сфера публічна. Клюєв, натомість, фахівець-організатор, здатний і будь-який конфлікт інтересів злагіднити, і в критичний момент правильний результат волевиявлення організувати. Для чого йому в РНБО і МВС, і СБУ, і навіть недорозвалене Соломатіним міністерство оборони. Ресурси значні, завдання нелегке. Але відповідальність ще вища. Про це не говорять політики на ток-шоу, однак сам Клюєв добре пам’ятає долю Кірпи і Кравченка, які в 2004 році своїми залізнично-міліцейськими ресурсами так і не всадили Януковича з першого заходу на президентство. Доля, як відомо, сумна, повторювати яку нікому особливо не хочеться. ... >>>>>>>>> ЮЛІЙ ХВЕЩУКЯк у Знам’янці школу будували

26.04.2012р.

Ще в 90-х роках минулого століття у Знам’янці розпочалося будівництво нової великої школи. Але як часто бувало в ті часи – школу недобудували, залишивши бовваніти в місті саму лише цегляну коробку. Згодом вона поросла деревами, кущами, стала притулком для вуличних собак та безхатченків.

Але восени 2011 року до містечка навідались прем’єр Азаров і „губернатор всія Кіровоградщини” Сергій Ларін. Їхню увагу привернув вище згаданий довгобуд і вони вирішили виділити гроші для відновлення будівництва школи. На добудову обіцяли виділити близько 10 мільйонів гривень і відкрити школу до 1 вересня 2012 року.

Одразу після обіцянки, даної можновладцями, місцеві чиновники почали втілювати ідею у життя. З бюджету було виділено близько 2 мільйонів на перший етап будівництва. До приміщення майбутньої школи були привезені дорогі будівельні матеріали і будівництво розпочалось. Та, як це часто в нас буває, тривало воно всього три місяці і знову зупинилось. ... >>>>>>>>>СТРАШНА МЕДИЧНА РЕФОРМА: ЧИ БУДЕ УКРАЇНЦЯМ ДЕ ЛІКУВАТИСЯ?

26.04.2012р.

Страшна «медична реформа», яка налякала українців в усіх областях та регіонах, з кожним днем набуває все реальнішою, а з тим і все страшнішого вигляду. І якщо раніше можна було просто слухати новини, що немов з іншого континенту (як, наприклад Греція та Іспанія) віщали про закриття районних лікарень та реформування системи надання невідкладної допомоги десь у інших областях, то сьогодні ця проблема повстала у повний зріст перед кожним.

Перший етап медреформування «благополучно» закінчили минулого року – і ось з усіх куточків країни заридали, заголосили вкотре ошелешені «мудрістю» дій головних керівників, українці. Спустошені, недоремонтовані, недоукомплектовані лікарні та медичні пункти, що гарно-погано та приймали пацієнтів масово почали закривати. А покинуті на призволяще українці, що до того скаржилися на якість обслуговування у лікарнях, погану кваліфікацію лікарів, хабарі, нестачу обладнання, брак ліжок та недостатність обладнання зрозуміли, що до цього, виявляється, не так вже й погано було. ... >>>>>>>>> ВІКТОР МЕДВІДЬЩе раз про корупцію на периферії

26.04.2012р.

Сьогодні у нас у державі іде тотальна боротьба із корупцією на всіх рівнях. Президент видає укази, Верховна Рада ухвалює закони, уряд приймає постанови, а на місцях керівники областей і районів практично втілюють їх у життя. Корупції нема вже куди подітися – так її обклали з усіх сторін. У нас у Кіровоградській області голова облдержадміністрації пригрозив позашивати кишені всім чиновникам, якщо вони братимуть хабарі. Зрозуміле прагнення керівника регіону досягти добрих показників у цій справі. Але як він не б’ється, корупції, як вірусу, повітряно-крапельним шляхом вдається проникнути у здорове тіло нашого суспільства. Доводиться звільняти тих начальників, які зловживають своїми обов’язками при видачі документів на використання землі, хто порушує тендерні процедури, просто бере хабарі у бізнесменів та простих громадян.

Не позаздриш нашому обласному очільнику. Важко йому. Якби ця суспільна хвороба мала регіональний характер, я думаю, що він впорався б із нею і вилікував би наш степовий край від цієї чуми. Є у нього характер, завзяття і головне - бажання. Біда в тому, що феномен корупції має загальнодержавне походження і є наслідком як економічних, так і політичних процесів у країні. Суперечливе законодавство, самодурство чиновників, низька заробітна платня породжують різноманітні форми корупції. ... >>>>>>>>> АНАТОЛІЙ РЕВЕНКОЦілюще джерело мистецтва

23.04.2012р.

Малярство для Марії Митрик стало цілющим джерелом, бо почала творити від порожнечі. З того джерела вбирає в себе і відтворює на полотнах чистоту думок, чистоту прозорого і тремтливого повітря Карпат, чистоту і світло людських душ у прекрасних образах людей на картинах.

Мабуть, етимологія слів краса і чистота нероздільні. У Марії Митрик — свій шлях. Дуже непростий, не завжди встелений квітами, шлях у неосяжний світ мистецтва.

Уродженка села Дунковиця Іршавського району Закарпаття з дитинства кохалася у квітах, а з шкільних предметів найулюбленішим була …математика. Можливо, це потяг до упорядкованості, системності, ладу, який був закладений у душу мисткині з далеких дитячих літ. Ця конструктивна основа, яка базується на красі, справедливості, добрі та вмінні передати це іншим людям як протиставлення хаосу, який панує довкола нас і в нас самих… Краса й упорядкованість супроти деструкції як у мистецтві, так і в житті. ... >>>>>>>>> АНДРІЙ БУДНИКУКРАЇНСЬКА ІДЕЯ – ЗАМИРЕННЯ ЗАРАДИ ДОБРОБУТУ

23.04.2012р.

(Проект) ЗВЕРНЕННЯ Форуму Українців

до всіх Громадян України:

“ХОЧЕМО БУТИ БАГАТИМИ ? – Б У Д Ь М О !”

Кожна Людина хоче бути багатою й щасливою, мати добрі: здоров’я, достаток, квартиру, їжу, одяг, сім’ю, роботу, державу,.. Тим більше хочуть бути багатими люди, які живуть за межею бідності. Заради добробуту – маємо всі й одразу ПЕРЕСТАТИ ВОРОГУВАТИ ОДИН З ОДНИМ! - діями, словами, думками, стосунками, почуттями, відношенням,.. “за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.” (Ст.24.К.У). Маємо ВІДМОВИТИСЬ ВІД ВЗАЄМОПОБОРЮВАННЯ!

Наша перша Правда-Істина:

НАСКІЛЬКИ ЗМЕНШИТЬСЯ ВОРОЖІСТЬ між Громадянами України -

НАСТІЛЬКИ ЗБІЛЬШИТЬСЯ ДОБРОБУТ кожного з нас і всього Народу! ... >>>>>>>>>Головна - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Наступна сторінка>>>
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
    НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Завантаження...bigmir)net TOP 100