АНТИОЛІГАРХІЧНЕ, АНТИГЛОБАЛІСТСЬКЕ, АНТИСОВКОВЕ ВИДАННЯ

"ПРАВОМ І СЛОВОМ!", а якщо не допоможе, тоді - "ВОГНЕМ І АВТОМАТОМ КАЛАШНИКОВА!"         "Без влади закону немає державності" (Арістотель)     Сайт діє за сприянням Всеукраїнського громадського об'єднання "Влада закону"           НАДСИЛАЙТЕ СВОЇ СТАТТІ ТА ПРОПОЗИЦІЇ ЗА АДРЕСОЮ: v_zakon@ukr.net або stopcom@ukr.net
ПАМ'ЯТАЙТЕ: Всі люди рівні перед законом і мають право, без будь-якої різниці, на рівний їх захист законом. ( ст. 7 Загальної декларації прав людини)

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA

Влада Закону
По сайту
• Головна сторінка
• АРХІВ: Новини Оголошення Заяви
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво


Переводчик онлайн


Слушать радио Тільки Українське онлайнКалендар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
НАША КНОПКА:

ВЛАДА ЗАКОНУ
Топ статті. Політика. Правознавство.

Весілля – лише з дозволу місцевого самоврядування! або Хочеш відзначити день народження – запроси міліціонера!

22.06.2010р.

Певне знайомство із нашою національною практикою застосування багатьох на перший погляд "безневинних" законодавчих норм зробило, на жаль, із мене "добре поінформованого реаліста"

Протягом кількох останніх тижнів чисельні позапартійні громадські організації вели кампанію за внесення демократичних змін до законопроекту "Про мирні зібрання", який мав бути ухвалений Парламентом у другому читанні та вцілому 17 червня 2010.

15 червня Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин ВР України Олег Зарубінський повідомив громадськість про згоду членів Комітету доопрацювати цей резонансний законопроект за участю громадських організацій, провівши додаткові Комітетські слухання. >>>>>>>>>Права та обов'язки слідчого під час провадження досудового слідства

20.06.2010р.

«Меч правосуддя не має бути ножем». (Ж. де Местр)

Відповідно до Кримінально-процесуального кодексу України (далі: КПК України), досудове слідство провадиться лише після порушення кримінальної справи і в порядку, встановленому КПК України.

В цій стадії кримінального процесу слідчий зобов'язаний негайно приступити до провадження слідства в порушеній ним чи переданій йому справі. Коли справа порушена слідчим і прийнята ним до свого провадження, то складається єдина постанова про порушення справи і прийняття її до свого провадження. В разі прийняття до свого провадження раніше порушеної справи слідчий виносить окрему постанову про прийняття справи до свого провадження. Копію постанови про прийняття справи до свого провадження слідчий протягом доби надсилає прокуророві. >>>>>>>>>ДЕМІНСЬКА А.А.Запам’ятайте: Путін – маріонетка Заходу!

16.06.2010р.

Що залишиться від нього після того, як доведуть, що це він наказав ФСБ підривати будинки?

Днями з’явилися листи депутата Віктора Ілюхіна, а одразу за ними і відеозвернення.

До мене, відповідно, надійшли запитання.

По-перше, чи можна очікувати розвитку Катинської справи, наприклад, початок відкритого судового процесу з даного питання з усіма наслідками, що звідси випливають? Наприклад, участю в ньому мене, Сергія Стригіна та інших істориків з тих, хто залишився чесним і здатний аргументувати свою позицію в суді. >>>>>>>>>Уряд Азарова вбиває електорат Партії регіонів

15.06.2010р.

Перемога В.Ф Януковича на виборах Президента України і зміна влади в країні вселяли великі надії громадянам тієї частини населення, котра займається виробництвом, а саме Півдня і Сходу. Адже не секрет, що тут перевага регіоналів була більш відчутною. В цих регіонах базуються такі галузі, як гірничодобувна, металургійна, машинобудування, хімічна, будівельна. Ці галузі є «локомотивами» нашої економіки. Від стану справ у них залежить рівень доходів наших громадян, купівельна спроможність і багато інших похідних, які формують рівень життя в Україні. І доки уряд рапортує Президенту про посткризову реанімацію економіки, насправді все виглядає не так святково.

Сьогодні українські бізнесмени, які більше нагадують «жебраків-директорів», з напівбанкрутів підприємств, все частіше ставлять запитання і вимовляють думки вголос: «Що вони роблять? (ПР) , вони ж доведуть нас до зупинки виробництва. Ми ж за них голосували. Вони ж обіцяли створити сприятливі умови для бізнесу.» >>>>>>>>>Повернення на додаткове розслідування: чому ні?

08.06.2010р.

Суддя, який засуджує невинуватого, засуджує самого себе. (Публілій Сір)

Інститут повернення кримінальних справ на додаткове розслідування в кримінально-процесуальному праві України викликає серед практиків полярні точки зору щодо того, чи потрібен він взагалі. Його вважають навіть однією з найболючіших, теоретично необґрунтованих проблем кримінального процесу.

Перш за все варто звернути увагу на конституційно закріплене положення щодо забезпечення доведеності вини при здійсненні правосуддя, яке повинно бути в кожному випадку реалізовано в стадії судового розгляду справи [1]. За загальним правилом у визначених законом випадках суддя направляє справу на додаткове розслідування в разі необхідності погіршення становища підсудного чи притягнення до кримінальної відповідальності інших осіб за клопотанням відповідних учасників процесу, а в усіх інших чи визначених законом випадках – за власною ініціативою чи за клопотанням учасників процесу [2; С. 15]. >>>>>>>>>ДЕМІНСЬКА А.А.Російські шахтарі - раби Абрамовича – це і є Russia Today

04.06.2010р.

Росія знаходиться на грані розпаду – це зрозуміло всім розсудливим людям. 9 травня рвонуло на Распадській шахті. Може рвонути в будь-який момент де завгодно. Виведення з ладу Распадської відгукнеться всій країні. Так же, як і у випадку з аварією на СШГЕС, москвичі занижують масштаби руйнувань і можливі наслідки катастрофи на шахті для економіки країни. Вже зараз можна прогнозувати підвищення цін на вугілля на внутрішньому ринку і як наслідок, підвищення цін на продукцію металургійної промисловості. Як відзначив губернатор Кемеровської області Тулеєв, шахта «Распадська» давала кожну п’яту тону коксівного вугілля для всієї металургійної промисловості країни (частка «Распадської» в загальному об’ємі російського видобутку коксівного вугілля складає близько 10%. «На неї зав’язана практично вся металургійна промисловість". Основні споживачі продукції ВАТ «Распадська» - Evraz Group, Магнітогорський і Новолипецький металургійні комбінати, тобто путінський корєшок Абрамович.... >>>>>>>>>Розгляд судом заяв про перегляд судового рішення в зв'язку з нововиявленими обставинами

01.06.2010р.

Процесуальним діям сторін, інших осіб, які беруть участь у справі, та прокурора, спрямованим на порушення цивільного процесу, пов'язаного з переглядом судових рішень у зв'язку з нововиявленими та винятковими обставинами, кореспондує обов'язок суду виконати дії по прийняттю заяви до свого розгляду. З її прийняттям розпочинається цивільний процес [1; С. 619]. Заява підлягає розгляду в одному провадженні зі справою, в якій постановлено судове рішення. Якщо справа не збереглася, заява може бути розглянута лише після відновлення втраченого судового провадження за правилами, викладеними в Цивільного процесуального кодексу (далі: ЦПК) України.

Закон вказує суди, які переглядають рішення та ухвали у зв'язку з нововиявленими обставинами. Рішення чи ухвали переглядаються у зв'язку з нововиявленими обставинами судом, який їх постановив. Згідно ч. 6 ст. 18 ЦПК України, під час перегляду рішення, ухвали суду чи судового наказу у зв'язку з нововиявленими обставинами суд діє в такому самому складі, в якому вони були ухвалені (одноособово або колегіально) ... >>>>>>>>> ДЕМІНСЬКА А.А.Добросусідські відносини: Білоруси ганяють українців, як щурів

31.05.2010р.

"Львівська газета" опублікувала статтю Володимира Павлюка, присвячену серйозним проблемам, котрі очікують українців на білоруському кордоні. Автор наводить в якості прикладу п’ять різних випадків такого роду.

Зокрема, Павлюк пише про себе: "В травні цього року я з дружиною і сином віком п’ять з половиною років їхали в Санкт-Петербург на весілля моєї племінниці. Без пригод доїхали до станції Удрицьк на україно-білоруському кордоні. О пів на шосту ранку в двері купе дуже гучно постукали, напевно, кулаком. Кілька білоруських прикордонників (серед них і жінка-старшина) суворо попросили показати документи. Коли я ледь забарився, старшина командним тоном гаркнула: "Ви ще не прокинулись?! Швидко давайте паспорти! Документи на дитину!" Я виконав команду. ... >>>>>>>>>Звернення до суду з заявою про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами

28.05.2010р.

Однією з важливих стадій цивільного процесу є перегляд рішень у зв'язку з нововиявленими обставинами. З ліквідуванням судового нагляду, який потягнув за собою зменшення засобів перевірки законності вирішення цивільних справ, цей інститут цивільного процесуального права набуває виключно важливого значення [1; С. 307].

Перегляд судових рішень у зв'язку з нововиявленими обставинами не є доповненням касаційного способу і різновидом його перевірки. Це самостійний вид перевірки законності та обґрунтованості. Дана відмінність полягає у характері підстав перегляду, об'єктах і суб'єктах останнього, компетенції суду і процесуально-правовому становищі осіб, які беруть участь у справі.

У зв'язку з цим неточною є думка, що у вказаній стадії суд не перевіряє законність та обґрунтованість рішень, які переглядаються, а лише фіксує наявність нововиявлених обставин. Наявність або відсутність нововиявлених обставин, що підлягають встановленню, характеризує обґрунтованість та законність судового акта. Істотні для справи обставини, які не могли бути відомі заявнику, є однією з підстав перегляду судових постанов тому, що вони впливають на повноту обставин, котрі мають значення для справи, на висновки суду, тобто свідчать про необґрунтованість певного судового рішення. ... >>>>>>>>> ДЕМІНСЬКА А.А.Ода сексотам

27.05.2010р.

Якщо наше суспільство вже не згадує про славнозвісне явище сексотства, то це означає, що «невидимий фронт» переміг.

Першою перемогою сексот було те, що в державі не відбулась люстрація. Вони принишкли після 1991 року, але, побачивши, що загрози немає, зажили комфортно у владі, в політиці, в бізнесі. І ніхто із них не покаявся, не зрікся минулого! Їх досьє - у надійних (московських) руках. І маємо наслідок - після майже двох десятків років незалежності Україна зазнала поразки.

Щоб контролювати процеси, треба їх очолювати. Щоб панувати - слід розділювати. Звідси - велика кількість партій, які проголошують себе національними і демократичними. Легко зробити висновок щодо дивної єдності Партії регіонів. ... >>>>>>>>>Селище Ілліча і Кремінна — сіро-блакитна отрута Донбасу

25.05.2010р.

Репортаж із Євроавтобуса. Нас зустрічає рекламний щит «Одежда из Европы», він російською мовою, як і всі інші рекламні щити. Напис, майже загрозливий, котрий передує загальному менталітету зони, де вперше дипломатична місія діє не в спокійному сільськогосподарському районі, а в промисловому передмісті. Селище Ілліча – це частина Костянтинівки, жилого центру, який утворився навколо двох основних споруд: фабрики з виробництва скла і металургійного заводу. Тут працює все місцеве населення, а також і ті, хто живе на північно-західній окраїні сусіднього Донецька. Той, хто не працює, навчається в сільськогосподарському технікумі Костянтинівки і живе в студентському гуртожитку, котрий волею випадку приютив європейську делегацію.

Донбас, розміщений в басейні річки Дон, - індустріальний центр країни. Щось на кшталт українського Рура (Рурський регіон – великий вугледобувний район в Німеччині, прим. редактора). Русифікація, розпочата за царських і посилена за сталінських часів, виявилась настільки значною, що змінила до цього часу в основному пролетарське населення, російськомовне і орієнтоване на Росію, для котрого Європа — це просто спортивна маніфестація. ... >>>>>>>>>Скидаю баласт!

19.05.2010р.

Чи є в Україні плюралістичне суспільство? Чи має наша держава політичні партії? Якщо дивитись поверхово – то відповіддю буде однозначне «Так!». А якщо придивитись?...

Щодня я знаходжу нові докази штучності та фальшу нашого суспільства. Фальшиві товари, фальшиві гроші, фальшиві обіцянки політиків, несправжні мотиви, фальшиві посмішки, штучні закони, штучні органи влади… список можна продовжувати до нескінченності. Фальшивою є і влада, і опозиція, штучним є все українське законодавство, вся політична система і політичні партії.

Політична партія – це зареєстроване згідно з законом України «Про політичні партії в Україні» добровільне об'єднання громадян — прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах. ... >>>>>>>>>ДМИТРО СІНЧЕНКОІ це опозиція? – У них нічого не вийде

18.05.2010р.

Ну хіба балакуни можуть щось путнє зробити? Хіба людина, якій пішов дев’ятий десяток і яка все життя моталася між совістю і достатком, особистою славою великого поета і славою КПРС, може бути лідером опозиції? З Дмитра Павличка буде такий же лідер опозиції, як недавно з Олександра Мороза вийшла совість нації. І взагалі, всі ті, хто створює беззубі комітети спасіння, гризеться за лідерство в опозиції, пробує зібрати під свої прапори велелюдні мітинги, є зовсім непереконливими. Відчувається, що вони всі скоріше виглядають ображеними на те, що так легко були позбавлені влади і всіх пов’язаних з нею благ. І тільки це є їхньою головною спонукаючою силою хоч щось робити.

Ну не можуть, не можуть бути дієвою опозицією ті, хто був при владі і програв. Навіть останні події у Великобританії показують, що хто програв, той іде з політики. Так в цивілізованому світі роблять всі. Невже Гордон Браун не хотів би залишитись на посаді прем’єра чи голови партії? Теоретично би міг. Але не зробить таке ні він, ні будь-хто. Програв? Будь добрим, дай дорогу тим, хто переможе. ... >>>>>>>>>АНДРІЙ ПАВЛОВСЬКИЙПарад мародерів

14.05.2010р.

Здавалося б, який бізнес можна зробити на глибоких старцях, навіки наляканих сталінщиною, не дуже ситих, битих, катованих, дивом виживши на фронті, де їх розглядали як поліна, які без ліку і без толку кидали в топку війни, або тих, котрі побували в полоні і потім півжиття виправдовувались за те, що не застрелилися? Які дивіденди можна отримати з 65 років тому закінченої війни? Адже навіть танки і літаки мертвим не продаси. Ми ж тільки мертвим і не намагалися їх продати, і не тому, що не заплатять: Уго Чавес, ХАМАС і Кім Чен Ір теж, по-моєму, платити не збираються; просто мертві, на відміну від живих, знають ціну життю, смерті і війні і в "стрілялки" гратися відмовляться навіть на тому світі.

Цивілізований світ тихо і пристойно відзначив 8 травня 65 років з дня перемоги над фашизмом. Власне кажучи, відзначили ті, кому було що відзначати. Східній Європі ані 8, ані 9 травня 1945 року відзначати було нічого, ніде і ні з ким. Я вже не говорю про країни Балтії і про Бессарабію. Адже Червона Армія - поневолювачка до цього святкового для США і Західної Європи дня вже встигла замінити німецьких окупантів, і Балтія зі Східною Європою давно корчилась під кривавими гусеницями радянських танків. Запитайте про їх святкові враження на 9 травня 1945 року у висланих і загиблих на 1/3 по дорозі чеченців. Висланих, видно, за рекордну кількість Героїв Радянського Союзу, даних цим народом країні, котра заживо спалила в сараях їх жінок і дітей, старих і хворих, котрі не могли дійти до вагонів для худоби, аби їхати в казахські степи. Запитайте в автора "Наскельного живопису" Єфросіньї Керсновської, як вона і її вислані по етапу з Бессарабії земляки відзначили 9 травня: голодною смертю на лісоповалі.... >>>>>На кого гавкають собаки?

12.05.2010р.

Чи задумувались Ви коли-небуть, чому собаки гавкають не на всіх людей? Буває, проходить повз подвір’я сила-силенна народу, а песик ув’яжеться лише за однією конкретною особою. Чим вона відрізняється? Що привертає собачу увагу? І люди ці наче б то нічим особливим не відрізняються. Ідуть собі по вулиці, замріяні, ні на кого не звертають уваги, особливо на собак. І тут, неначе з-під тишка – «Гав-гав-гав!!!»

Є одна стародавня легенда. Згідно неї душа, перед тим, як втілитись в людині, проходить розвиток та випробування в тілах істот нижчого рівня – комахах, рибах, тваринах… і втілившись нарешті в людині, вона зберігає певні якості, успадковані від попереднього втілення. Якщо ж душа, втілившись у людині, не виконує своєї місії, то наступне втілення знову відбудеться на нижчому рівні – для «перепідготовки». Цей процес отримав назву реінкарнація, або, у християнстві – палінгенезія. ... >>>>>ДМИТРО СІНЧЕНКО«Втопимо Україну у Чорному морі»?

11.05.2010р.

Ось і відрахував годинник два місяці володарювання Януковича і Ко, тепер вже Президента і його команди. Видається, що новообраний Президент поставив собі за мету, втопити Україну у Чорному морі. При тому, що рух у напрямку прямого підкопу під суверенітет і державність, проходить ледь не у космічному темпі. Мимоволі задумуєшся, які ж причини, радше приховані, чи може навіть очевидні, змушують Віктора Федоровича діяти саме так, перш за все, у царині зовнішньої політики. Вбачаю чотири основних варіанти, завдяки яким, В.Янукович діє таким чином, - по-перше, ймовірно, що Янукович повертає борги кремлівським вождям за підтримку, не виключено, величезну грошову; по-друге, припускаю що у кремлівських сейфах є на нього серйозний, ще не відомий широкому загалу компромат; по-третє, Янукович таким є, по природі своєї сутності, цебто людина, з безнаціональним, недержавницьким, промосковським мисленням «до мозга костей»; по-четверте, має право на життя і версія про те, що певні бізнес-інтереси, дуже впливових бізнес-груп з лав ПР штовхнули і продовжують штовхати Президента, на такі непродумані і шкідливі для держави кроки.

Схаменіться, одумайтеся Віктор Федорович, у вас був, і ще є в деякій мірі шанс, стати реально Президентом усієї України, та відстоювати інтереси всіх громадян України, а не тільки тих, хто проголосував за вашу кандидатуру. ... >>>>>АНДРІЙ БУДКЕВИЧТрофейні солдати

09.05.2010р.

Пропонується Вашій увазі перекладену на українську мову чесну і правдиву статтю у формі інтерв'ю про війну петербурзького історика Кірілла Міхайловіча Алєксандрова, опубліковану на сайті ГУЛАГ.

Захлинаючись від захоплення, зубами вирвавши пучок георгіївських стрічок; запросивши на парад колишніх ворогів і всіх союзників колишнього смертельного ворога; спотворивши не тільки вулиці, метро, але й рухомий транспорт головою народного ката; росіяни готуються до великої пиятики під назвою «9 Травня» . Додамо і ми ложку правди до їх бочки прокислого меду.

Приречені на подвиг

Довгі роки вважалося, що «наших» на війні загинуло 20 млн., а німців - бл. 11 млн. Чи існує зараз достовірна статистика? Скільки громадян СРСР загинуло під час ВВВ (мирного населення і військових)? Скільки загинуло громадян Німеччини (мирного населення і військових)? ... >>>>>Розірвання кредитного договору

07.05.2010р.

Переважно на юридичній консультації Клієнта цікавлять питання: чому Банк продовжує нараховувати проценти, якщо вже існує рішення суду про звернення стягнення на предмет іпотеки? Чи продовжує діяти договір? Чи законно Банк продовжує нараховувати відсотки по кредиту? В більшості випадків – абсолютно законно. В цій статті роз’яснено, чому.

Навіть після стягнення суми заборгованості за Кредитним договором або після звернення стягнення на предмет іпотеки (застави) Кредитний договір діє і повинен виконуватись сторонами. Банк, подаючи позовну заяву про стягнення заборгованості по кредиту, переважно, не вимагає його розірвання і не поспішає з продажем предмета іпотеки (застави), аби зменшити кредитний борг Позичальника. Банк продовжує нараховувати Позичальнику проценти (вони ж доходи Банку), а також штраф і пеню у випадку неотримання своїх доходів. Чому? Тому що, згідно чинного законодавства, такий договір є дійсним, а дії Банку є абсолютно правомірними і законними. >>>>>Про Пупкіна мудрого…

05.05.2010р.

День Перемоги чомусь раптом став особистою заслугою товариша Сталіна. Як і сама Велика Перемога. На тобі, маєш, як кажуть. Перерахую аргументи, котрі мені в передачу надсилають сталіністи всіх мастей — добровільні і платні:

«Критикуючи Сталіна, ви доводите свою ненависть до Росії. Критика людини, з чиїм ім’ям на вустах йшли в бій і гинули за Батьківщину — плювок в обличчя всім, хто загинув за Батьківщину. Забула, хто жидів (лексику зберігаю) з Освенціму звільнив? А за часів Єльцина менше загинуло?»

Ну, давайте розберемося… ... >>>>>Час, коли влада не підкоряється законам

01.05.2010р.

Тиранія виростає з демократії? – Узурпатор на марші. Злочинна організація Януковича перейшла ту межу, за якою вони стали приреченими. Вони не зупиняться, але вони – приречені. Їм так ніхто і не пояснив суті, що таке держава, її функції, її мета. Всі їхні знання права обмежені кримінальним розділом, та і то КК УРСР, коли вони по молодості років мали проблеми з правосуддям.

Вони приречені або довіку, років так на сто, залишатись при владі, або трохи пізніше, щоб не мучитись непосильною для них працею, віддати своїм начальникам в ФСБ, агентами якої є весь склад Кабміну та Адміністрації Президента, цю державу. Сьогодні вже і СБУ стало філією чужоземної розвідки. Вони поставили себе поза законом. Вони, скориставшись демократичністю опонентів як слабкістю недорозвинутих, віроломно захопили владу у всіх напрямках. Якщо окрема група прийшла до влади з порушенням процедури, бо на момент проголошення своєї коаліції закон не передбачав її формування за рахунок продажних перебіжчиків, то така влада ніколи не буде легітимною. Бо якщо громадянин став депутатом від однієї політичної сили, то стати членом іншої можна виключно за допомогою повернення депутатського мандату фракції і виключно через нові вибори з іншою політсилою. А так спостерігаємо політичну проституцію, опортунізм, безпринципність. Завдяки цьому підло організували свою коаліцію, призначили себе в Кабінет міністрів і надалі в стилі комуно-фашистського наведення порядку роблять все так, наче їм закон не писаний. ... >>>>>АНДРІЙ ПАВЛОВСЬКИЙЯнукович як рецидивіст, звичайно, правий

28.04.2010р.

Після виступу Януковича в Парламентській Асамблеї Ради Європи, коли він під радісне вищання депутатів Держдуми Російської Федерації заявив, що Голодомор, на його погляд, не був геноцидом, постало питання: чи не прокленають до сьомого коліна душі померлих цього зажерливого рецидивіста і його вилупків? Чи, може, справедливо Джугашвілі вбивав східняків голодом, бо такі, як вони, і далі вірно служать рецидивістам януковичам і джугашвілі? Якщо раптом Москва знову накаже східнякам, як в сорокових, їхати в Західну Україну і палити села, вбивати мирних людей, дітей і старих з метою насадження на цій землі влади кремлівських злочинців, то вони знову будуть в Західній Україні вбивати своїх братів-українців? То, може, і справді ніякого геноциду не було, може, це так і треба було і вони цього достойні?

Просто Джугашвілі не було потрібно так багато холуїв і він природним відбором залишив собі для вислужування тільки самих живучих. Цю думку і висловив четвертий Президент України. Це просто трагедія, що Джугашвілі не треба було так багато холуїв своїй бездарній безбожній системі, від якої від такого ефективного економіста, як Джугашвілі і його кавказька банда, люди вмирали з голоду. Економіка повинна бути економна, тобто: чим менше народу, тим менше треба хліба. ... >>>>>ВІКТОР НЕВРОДАСуд присяжних в Україні

26.04.2010р.

Проектом Кримінально-процесуального кодексу передбачений інститут присяжних засідателів

Зараз повним ходом йде робота над проектом Кримінально-процесуального кодексу України. Він може усунути чисельні суперечності і прогалини в національному законодавстві. Однією з новел в цьому кодексі стане глава, присвячена суду присяжних. Думки юристів розійшлися: одні вважають, що інститут присяжних засідателів сприятиме об’єктивності кримінального процесу, інші, погоджуючись з цим, відзначають, що громадяни України до нього не готові — ані матеріально, ані психологічно.

ЩО Ж У НАС БУДЕ? ... >>>>>Шило на мило, або чи буде перейменований Кіровоград?

23.04.2010р.

19 березня, під час сесії Кіровоградської міської ради, депутати знову розглядали питання про перейменування міста. В результаті обговорення було вирішено провести 27 квітня громадські слухання з приводу перейменування Кіровограда на Єлисаветград.

В Кіровограді намагання перейменувати місто вже традиційно пожвавлюється перед виборами різних рівнів та різних органів влади. Аргументів безліч: комусь не подобається назва «Кіровоград», хтось вважає цю назву носієм негативної енергетики і причиною всіх кіровоградських бід та поневірянь. Чи не останнім аргументом називають і виконання Указів Президента Ющенка в царині топоніміки.

Варто зазначити, що сам Сергій Миронович Кіров, ім’ям якого названо обласний центр, не має жодного відношення до міста, жодного разу в ньому не був і навряд чи взагалі коли не будь знав про його існування. Натомість його називають одним з авторів так званого «Закону «Про три колоски», який мав своїм наслідком організацію чи не най масштабнішої трагедії в історії людства – геноциду української нації – голодомору 1932-33 років. ... >>>>>ДМИТРО СІНЧЕНКОРосія без Путіна

22.04.2010р.

Чим обернеться такий варіант для країни

Російська блогосфера набагато далі факту загибелі польського президента Леха Качиньського – вона почала розмірковувати, а що відбулося б в Росії, станься такий форс-мажор з Путіним (президент Мєдвєдєв, як правило, в таких роздумах не присутній).

Наприклад, відомий соціолог Сергій Белановський вирішив порозмірковувати, а що таке «Росія без Путіна», і чим це загрожує країні.

Початок таким роздумам – ось цей пост:

1. Якщо з’являться реальні ознаки того, що Путін йде - всім, хто може, рекомендую валити за кордон. В першу чергу треба вивозити дітей. Часу може виявитися обмаль. ... >>>>>« Хватит трепаться, наш козырь - террор! »

21.04.2010р.

Дніпропетровська міська влада, запроваджуючи комунальний терор до городян, наражає себе на адекватну відповідь

СТОП КОМунальному «бєспрєделу»!

На цих вихідних згорів мій холодильник. Цей стратегічно важливий в побуті кожної людини електроприлад мав для мене особливе значення. Адже в ньому, будучи хворим на цукровий діабет І типу, я зберігав інсуліни, без яких не прожити.

Холодильник моделі "Snaige-12" справно служив нашій сім'ї близько чверті століття. Він без перебільшення був найнадійнішою річчю зі всієї побутової електротехніки в помешканні, бо за весь цей час жодного разу не ламався, а тому і не потребував ремонту, являючи собою еталон стабільності і якості. ... >>>>>ОЛЕКСІЙ МАЗУРАвангард неРУХомості

18.04.2010р.

Східні мудреці стверджують: якщо Бог захоче покарати людину чи країну, він примусить її жити в перехідний етап – економіки, формування державності, ідеології. З нашої висоти чомусь здається, що сьогодні і Україна, і ми в ній живемо саме в перехідний етап і, можливо, цей етап існуватиме ще довго. Хоч спільною метою всіх партій та громадських організацій – молодіжних чи ні – має бути вільна і сильна Держава, не залежна від зовнішніх чинників, в якій престижно жити і працювати, в якій росте патріотична молодь, та все ж сьогодні маємо не те, що хотілося б.

Минули ті часи, коли сила Народного Руху України справді була силою, принаймні у Кіровограді. Сьогодні маємо ситуацію навпаки: Народний Рух України разом із його керівництвом у Кіровограді не лише лежить на мілководді, а й усіма силами намагається зробити все можливе, щоб нічого не робити (даруйте за тавтологію), але сидіти у теплому офісі у центрі міста, отримувати фінансування і ганяти туди-сюди тих, хто прагне хоч трохи змінити ситуацію. ... >>>>>ДМИТРО СІНЧЕНКОПоновлення на роботі: міф чи реальність?

13.04.2010р.

Кілька дієвих рецептів, як втриматися на своїй посаді

Нещодавні політичні зміни в сукупності із затяжною фінансовою кризою призвели до перетасування кадрів не лише у вищих е6шелонах влади. Перерозподіл керівних посад значною мірою за торкнув і державні підприємства. Хаотичність і спонтанність ухвалення таких кадрових рішень стала причиною чисельних трудових спорів про поновлення на роботі.

Днями Адвокатська фірма "ПАРИТЕТ" успішно завершила судовий процес про поновлення на посаді керівника однієї з найбільших державних монополій. Передісторією судового процесу було незаконне звільнення керівника з посади генерального директора в зв’язку із нібито грубим порушенням трудових обов’язків. Спір розглядався в одному із столичних судів. Підставою для виграшу справи послугував ряд факторів, котрі є типовими для більшості подібних спорів. ... >>>>>Віген Акопян: Українська демократія і капітуляція Тимошенко

09.04.2010р.

Як і прогнозувалося, із втратою Віктором Ющенком адміністративних і політичних важелів впливу, які давали б йому можливість навіть за відсутності електорального рейтингу бути реальним полюсом на внутріполітичній арені України, два інших полюси - Партія регіонів і Блок Юлії Тимошенко (БЮТ) – зіштовхнулися в жорстокій і безкомпромісній сутичці. І в цій сутичці, здається, Партія регіонів Януковича має намір повністю викорінити ресурси впливу Юлії Тимошенко у внутрішній політиці і, відповідно, національній економіці.

В даний час завдання Юлії Тимошенко, якщо вона вирішила продовжувати політичну діяльність після такої болісної поразки, - перешкоджати процесу створення "кишенькової опозиції" Януковича. Однак в ситуації, що склалася, перш ніж взятися до вирішення цього завдання, БЮТ необхідно консолідуватися і зупинити власний розпад. Тимошенко створила політичну силу, майже повністю позбавлену ідеології і поляризовану на її власній персоні та можливостях, головна ціль котрої полягала і полягає в гарантуванні інтересів представників капіталу в центрі і регіонах, котрі виступають в якості "акціонерів" БЮТ. Втім, майже за такою ж схемою побудована і нині правляча Партія регіонів - така "українська демократія". ... >>>>>Для «галочки»

07.04.2010р.

«Хто не знає мети – той не зможе знайти дороги!»

Гасло корпусу Українських Січових Стрільців сьогодні, як ніколи, актуальне. Актуальне для нашої системи влади, для нашої держави і для її громадян.

Хто знає, яка мета нашого існування? Кожен вирішує це питання для себе особисто. Хтось хоче бути відомим актором і дарувати людям насолоду від перегляду картин зі своєю грою. Хтось хоче стати видатним вченим, отримати Нобелівську премію і подарувати людству новий винахід, який покращить наше життя. Хтось бачить мету свого існування у невпинному служінні Богу та допомозі людям ставати на праведний шлях. А комусь достатньо просто сумлінно працювати електриком і дбати про виховання своїх дітей. Якщо людина живе з певною метою, має свої мрії і впевнено прямує до їх виконання, то їй живеться весело та цікаво. Вона відчуває кожну хвилину свого життя, цінує її і ефективно використовує.

Така ж закономірність прослідковуються і у будь-якої організації – чим чіткіша і конкретніша мета, тим ефективнішою буде її реалізація. Підприємство, що виписало свою місію та завдання, досягне значно вищих результатів, ніж те, що має за мету стандартне «отримання прибутку» у шаблонному статуті, затвердженому «для галочки», як проста формальність. ... >>>>>ДМИТРО СІНЧЕНКОЗатуманені повноваження

01.04.2010р.

Конституційний Суд України розтлумачив, що касація в процесі може бути лише раз

Рішення Конституційного Суду України напустило туману на повноваження Верховного Суду України

В будь-якому процесі не може бути подвійної касації — так розтлумачив положення статей 125 і 129 Основного Закону Конституційний Суд України. Це дозволяє сьогодні говорити про те, що Верховний Суд України не може далі переглядати в порядку касації рішення Вищого господарського суду України. Інші стверджують, що сьогодні фактично позбавлені повноважень дві Судові палати ВСУ — з господарських і адміністративних справ. Але, тим не менш, обидві Судові палати продовжують працювати без змін.

Рішення КСУ № 8-рп/2010 від 11 березня ц.р. (набрало чинності 16 березня ц.р.), в котрому витлумачені поняття «касаційне оскарження», «вищий судовий орган» і «найвищий судовий орган», незважаючи на достатню чіткість, внесло сум'яття в повноваження Верховного Суду. ... >>>>>"Сам собі адвокат", або "Вихід з МАТРИЦІ знайдено!".

26.03.2010р.

Одні вибори закінчуються, інші - починаються… цей процес в Україні є безперервним… Однак мало хто знає, чим закінчується судова тяганина, яка починається ще під час одних виборів, і закінчується на наступних. Одна з таких "післявиборчих" справ, розгляд якої нещодавно закінчився в Апеляційному суді м.Кіровограда, стосувалась безпосередньо мене.

На виборах до обласної ради, вже в далекому 2006 році, мене було обрано членом обласної територіальної виборчої комісії (ТВК) від Народного Руху України. Партія відразу дала мені завдання - бути максимально об?єктивним до всіх, дотримуватись закону, не допускати його порушень і максимально карати порушників. Своїх однопартійців я консультував, тому до поданих ними документів практично неможливо було підкопатись… а от майже у всіх інших партій я виявляв порушення. Першими під "гарячу руку" потрапили "ПОРА" та «ПНЕРУ» - за неправильно оформлені підписні листи документи повернули на доопрацювання. В цьому мене підтримав і голова комісії - Юрій Дєнісов. Проте, ця підтримка тривала не довго - доки я не знайшов такі ж порушення у документах Партії регіонів, представником якої він був. Юрій Євгенович не виявив послідовності, і всі ті документи в тому ж вигляді були зареєстровані, а наші стосунки - зіпсовані. Не буду розповідати про всі "робочі" моменти нашої "дружби", а відразу підійду до кульмінації - підсумкового засідання. ... >>>>>ДМИТРО СІНЧЕНКОКонцтабір ім. Мечникова

23.03.2010р.

СТОП совковій медицині!

Як хворий на цукровий діабет І типу (інсулінозалежний) проходжу щорічне планове обстеження в обласній лікарні. Цього тижня перед госпіталізацією, згідно з визначеною процедурою, відвідав нещодавно відбудоване консультаційно-поліклінічне відділення Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова.

Враження від візиту до відкритої з неабиякою помпою поліклініки (урочистості з нагоди введення в експлуатацію корпусу вшанував своєю присутністю Президент України Віктор Ющенко , а вслід за ним, наступного дня, і прем ’ є рка Юл і я Тимошенко ), яку подавали за гордість обласної медицини - найжахливіші. Блиск і лоск сучасних апартаментів закладу дуже контрастує як з умовами перебування в ньому пацієнтів, так і якістю сервісу, що надається: організація робочого процесу, як і раніше, залишає бажати, м'яко кажучи, значно кращого. ... >>>>>ОЛЕКСІЙ МАЗУР, ДніпропетровськНові правила паркування набрали чинності

18.03.2010р.

Нові правила паркування, які набрали чинності в Україні з 1 березня, стануть черговим інструментом «викачування» грошей з автолюбителів. Замість обіцяного підвищення комфорту паркування автомобілісти прогнозовано отримали подорожчання паркувальних послуг і повернення блокувальників. Одне з головних нововведень – офіційний дозвіл застосовувати блокувальні пристрої за відсутності у водія платіжного документа. Талон можна придбати в паркувальника, в газетному кіоску, сплатити через паркомат або за допомогою послуги «мобільне паркування». Залишаючи машину на платній стоянці, водій повинен розмістити паркувальний талон в лівому нижньому куті лобового скла.

У випадку прострочення більш ніж на 10 хвилин, починають свою дію пристрої, покликані перешкодити виїзду транспортного засобу з майданчика. Крім вже добре знайомих блокувальників, застосовуватимуться нові пристрої, котрі встановлюються з боків машини і з’єднуються між собою тросом під днищем. Поки що такі є лише в Києві. Міністерство житлово-комунального господарства найближчим часом планує затвердити кошторис витрат, де буде прописано кількість і якість блокуючи пристроїв. Швидше за все, на їх закупівлі намагатимуться зекономити, придбавши якнайдешевші, тому потенційних загроз для «чотирьохколесних друзів» автолюбителя, думається, тільки додасться. ... >>>>>Картонний президент

16.03.2010р.

Українська влада – не легітимна, і сьогодні це зрозуміло всім. І громадянам, і закордонним оглядачам, і самій владі. Низька явка на виборах, рекордно низька підтримка новообраного президента, ще менша підтримка на той час діючого прем’єра, їхнє взаємо невизнання та взаємопоборювання. Прецедент? Дежав’ю? Чи, може, закономірність?

Проблема конкуренції між президентом та прем’єром існувала з усіма попередніми керівниками держави. Леоніда Кравчука підсидів його прем’єр-міністр Леонід Кучма. Останній, у свою чергу, пам’ятаючи про те, яким «макаром» він отримав владу, чи не щороку змінював склад свого уряду. Віктор Ющенко (що був прем’єром у Кучми) вже такої змоги не мав, і п’ять років вся країна «насолоджувалась» політичними виставами, що демонстрували жорстке протистояння між президентом та урядом. В результаті ми отримали у другому турі виборів двох прем’єр-міністрів Ющенка.

Але питання легітимності влади – це не лише взаємини між її гілками. Легітимним є лише той керівник, якого визнає і сприймає суспільство. Чи можна вважати за актуальне таке твердження у відношенні до нашої держави? Судіть самі. ... >>>>>ДМИТРО СІНЧЕНКОЦіни – політична зброя буржуазії

13.03.2010р.

Проти кого спрямовано або на кого націлена ця зовсім не гуманна і інтелектуальна, але досить ефективна, високоточна зброя? В підручнику «Политэкономия капитализма» цій темі присвячена величезна і не найбільш захоплююча глава.

На початку 2010 року, коли Україна почала входити до останньої, вирішальної передвиборчої фази, споживчі ціни, нібито за змахом дерижерської палички або банальною змовою монополістів ринку, дружно поповзли вгору. Просто кажучи, бізнес відпустив ціни на чисельні продукти першої потреби. Причому все це не дуже й суперечило, нібито, законам ринкової економіки, якщо забути про монопольну складову у зростанні цін. Особливо це було помітно в густонаселених пролетарських регіонах країни, що огортають Україну з південного сходу, захоплюючи в тому числі і Запоріжжя, Дніпропетровськ.

Зрозуміло, що в цій нехитрій арифметичній операції є певний автор або господар, котрий володіє нескладним спусковим механізмом, на кшталт того, за допомогою якого керують, наприклад, хортами. Що характерно, «відпускались» ці «кусючі» ціни практично синхронно якимось авторитетом координатором. ... >>>>>Роззуйте очі, Петре Олексійовичу, Україну зневажають!

11.03.2010р.

ПРО МАЛОРОСІЙСЬКИЙ СТИЛЬ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ МЗС ПЕТРА ПОРОШЕНКА

Щойно Петро Порошенко став міністром закордонних справ України як відразу ж відзначився досягнутою зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим домовленістю про поступову відмову від практики застосування так званих "чорних списків" - заборони певним особам у в'їзді на територію країн.

Клас! Взаємоповажні відносини між країнами і все, що спрямовано на їхнє досягнення заслуговує виключно схвальних оцінок, а надто - коли йдеться про сусідні держави, які мають спільний кордон.

Але зачекайте, хіба Порошенко вже домовився з Росією, що та перестане зневажати Україну? Хтось чув, щоб Москва заприсяглася відмовитися від озвучувань вустами своїх державних діячів і політиків образливих, принизливих по відношенню до України випадів? ... >>>>>ОЛЕКСІЙ МАЗУР, ДніпропетровськДурні і дороги! Як боротися з дорожниками, якщо ДТП сталося через яму

10.03.2010р.

Відомо, що поганий стан доріг призводить до підвищеної аварійності — лише в Києві, за офіційними даними, через дорожні ями в січні-лютому сталося більше сотні ДТП. Ми з’ясували, як водієві їздити в теперішніх умовах, як боротися з дорожниками, якщо ДТП сталося через яму, і коли дороги приведуть до ладу.

Стан доріг — одвічна українська проблема: щороку нам традиційно пояснюють транспортний колапс «зимою, що раптово настала», а навесні звинувачують в ямах, які з’явилися, сніг та низьку температуру. Справа в тому, що під час відлиги вода проникає в тріщини криво покладеного асфальтобетонного покриття і воно, замерзаючи, розширюється, утворюючи тріщини. Але якщо зазвичай після зими ми просто бачимо підвищену кількість дорожніх нерівностей на асфальті, то цього року у водіїв з’явилося відчуття, що разом зі снігом дороги просто розтанули — теперішнє покриття являє собою набір перешкод, які складаються з тріщин, заглиблень, виярків та відкритих каналізаційних люків. ... >>>>>Урок історії польським шовіністам

06.03.2010р.

Нещодавно кілька депутатів від Польщі у Європарламенті, маніпулятивним шляхом «просунули» у резолюцію про сприяння Україні у вступі до Євросоюзу пункт, в якому «висловлювався жаль» з приводу присвоєння Президентом України В.Ющенко звання Герой України провіднику ОУН Степану Бандері. При цьому стверджувалося начебто С.Бандера колаборував з німецькими фашистами. Такі дії польських євродепутатів викликали справедливе обурення української громадськості і недаремно. З одного боку, маємо факт незаконного втручання представників іноземної держави у внутрішні справи України. З іншого – це злісний і безпідставний наклеп на українського історичного діяча, борця за незалежність України.

Дії окремих членів польської делегації, засліплених ненавистю до українського народу, можна, принаймні, пояснити їх обмеженістю, "зацофаністю" так би мовити. Але те, що Європейський парламент став рупором крайнього польського шовінізму – це не вкладається в рамки правової і демократичної риторики, досі характерної для цієї інституції.

Ми не заперечуємо, що Степан Бандера і керована ним Організація Українських Націоналістів (ОУН) були свого часу грізними ворогами польського імперіалізму і для досягнення своєї мети – незалежності України - застосовували проти окупаційної польської влади силу. Але це була відповідь на насильства над українським народом, у якого польські шовіністи відібрали свободу. Тому дії С.Бандери є абсолютно виправданими з погляду права і моралі. Зрештою, в сучасних документах ООН, зокрема щодо прав поневоленого палестинського народу, визнано законними всі способи боротьби з окупантами, із збройним включно. Це право належить і українцям. Хто стверджує інакше – той расист. ... >>>>>Як правильно розділити майно

04.03.2010р.

Про аспекти поділу нерухомості — розрахунку часток і виділу в натурі частки зі спільного майна

Глава 26 Цивільного кодексу України регулює питання спільної власності. У відповідності до цивільного законодавства майно, котре знаходиться у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності. Майно може належати особам на праві спільної часткової власності або на праві спільної сумісної власності. Спільна власність вважається частковою, якщо договором або законом не встановлена спільна сумісна власність на майно. Згідно статей 357, 364, 367, 370 і 372 Цивільного кодексу України, можливе визначення часток в праві спільної часткової і сумісної власності, виділення частки з майна, котре знаходиться у спільній власності (в натурі), і розподіл майна, котре перебуває у спільній власності. ...>>>>>База майданих

02.03.2010р.

Цього разу несподіванок в Україні не сталося: Віктор Янукович склав присягу президента, а найбагатший мешканець країни Ринат Ахметов заявив про перемогу ідеалів Майдану. Адже люди, які зібралися на центральній площі української столиці, хотіли чесних виборів, зміни влади – і все це вони отримали. Хай живе демократія!

Ринат Ахметов, звісно ж, лукавить. Люди, які збиралися на Майдані в 2004 році, більш за все у світі хотіли, аби Віктор Янукович не був їхнім президентом. Потім вони хотіли, аби президентом став Віктор Ющенко. А вже в останню чергу вони прагли чесних виборів, демократії та інших важливих речей. Простіше кажучи, вони були за чесні вибори, але такі, на котрих переможе Віктор Ющенко. І в 2010 році багато хто з цих людей залишалися прибічниками чесних виборів – але вже таких, на котрих переможе Юлія Тимошенко. ...>>>>>На кожного президента є свій кілер або імпічмент

01.03.2010р.

Як і очікувалось, вибори президента відразу не закінчилися після проголошення Центрвиборчкомом офіційних результатів. Стервозний цілеспрямований характер Юлії Тимошенко спочатку не дозволив ні їй, ні її команді просто так скласти лапки і здатись на милість ворогу. Але ці тріпотіння ніжної лані тривали недовго. Чи то звідкілясь передзвонили (думається, дзвонив хтось з лідерів великих держав, які поспішали вітати Януковича), чи то відчула, що суд в Україні не найгуманніший, особливо якщо це стосується шкурних інтересів, але Тимошенко забрала позовну заяву з Вищого Адміністративного Суду України і на цьому, значить, все – кіна не буде. А якщо кіно і буде, то вже не про війну, а про любов.

Хотілося ж іще влітку Тимошенко і її БЮТу вступити в політичний шлюб з Януковичем і його Партією Регіонів і, не чекаючи виборів, поділити владу з Януковичем на всі сторони України. Янукович тоді в останній момент, як то кажуть, здрейфив, почав задкувати і зрештою втік від теми. Втікати від Тимошенко – це вже стало його другою професією, цей маневр переляканого рака (по його гороскопу) чи то хороброго зайця (по його бойовому минулому шниря в тюрмі) він продемонстрував як під час втечі від законних телевізійних дебатів з конкурентом за крісло президента, так і голосуванням його фракції проти місцевих виборів у Верховній Раді. ... >>>>>АНДРІЙ ПАВЛОВСЬКИЙГоловна - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Наступна сторінка>>>
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
    НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Завантаження...bigmir)net TOP 100