АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка

 
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
За останні роки у Львові отруїли тисячі тварин
07.03.2013 р.

Жорстоке ставлення догхантерів до тварин, про яке ми мало не щодня чуємо у новинах, уже нікого не дивує. Але щораз подібні новини викликають у людей як мінімум чотири речі – жах, жалість, бажання покарати садистів, а також страх за своє життя. Адже людина, яка проявляє жорстоку агресію до чотирилапих, може у будь-який момент проявити агресію й до людей.

Шокуючою новиною стало учорашнє повідомлення у ЗМІ про вбивства собак у Трускавці. Невідомі постріляли та отруїли собак в різних мікрорайонах міста, де є собачі вольєри і де собаки перебувають під наглядом захисників тварин.

Зокрема, захисники тварин виявили сімох цуценят, отруєних невідомою речовиною та двох дорослих собак, які мали по два кульові поранення. За словами представників районного товариства захисту тварин, відстріл та отруєння собак у місті проводять два чоловіки у камуфляжній формі.

Отруєння собак відбувається й у Львові. Третього березня на вулиці Стрийській знову виявили двох собак, яких потруїли догхантери. Один пес помер вдома, а інший на вулиці. Це вже другий факт жорстокого вбивства тварин у місті Лева з початку року. Перший випадок стався на початку лютого у Стрийському парку, тоді невідомі нагодували господарських чотирилапих м’ясом, нашпигованим протитуберкульозним засобом, від якого тварини помирали у довгих муках.

Як розповів у коментарі «Львівському порталу» віце-президент Західноукраїнського товариства захисту тварин Юрій Микитюк, до сьогодні жоден із власників цих 12 загиблих тварин не звернувся із відповідною заявою до правоохоронців.

«Ось це така форма протесту наших громадян проти міліції. У цьому випадку був стихійний мітинг, який організувала неповнолітня дівчинка. Люди тоді поплакались, пожалілись на камери, і на цьому все. Люди плачуться, але не роблять серйозних кроків для вирішення цієї проблеми. Яка б думка людей з цього приводу не була, я їх підтримую, але заява до міліції це початок реєстрації і вона дає нам важелі тиснути на них. І в даному випадку люди самі винні, бо вони ховають трупи свої улюбленців, не віддаючи їх на розтин. А факт отруєння вважається не доведеним, якщо не проведено розтин або токсикологічну експертизу трупа собаки», - наголосив захисник тварин.

Постраждалі від рук догхантерів не звернулись до правоохоронців. Про це «Львівському порталу» підтвердили у МВСУ у Львівській області. Однак факт масового знищення собак не залишився поза їхньою увагою, бо, як зазначили в обласному управлінні міліції, за матеріалами у ЗМІ, Галицький райвідділ міліції Львова розпочав розслідування за фактом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 299 КК України (знущання з тварин, вчинене із застосуванням жорстоких методів). Цей випадок також перебуває на контролі в прокуратурі.

В обласній міліції також зазначили, що це вже друге кримінальне провадження, порушене за фактом отруєння собак у Львові. Першу справу правоохоронці завели минулого року, коли напередодні Євро-2012 у місті тривало невпинне отруєння собак. До сьогодні ця справа не закрита, міліція передала її у прокуратуру Львівської області і зараз проводиться слідча перевірка.

«Майже рік до Євро тривало невпинне потруєння собак у Львові. І напередодні Євро, після трьох мітингів та приїзду до міста знімальної групи передачі «Шустер Live», було порушено кримінальну справу. Вона досі відкрита. Коли за рік до Євро отруїли першу собаку, я спробував її труп віддати на експертизу. Але у нас не був налагоджений прийом трупів на експертизу, тому наше товариство разом із кафедрою патанатомінії ветеринарної академії ім. Гжицького налагодили пункт прийому трупів для експертизи і таким чином ми хотіли допомогти міліції, щоб поставити крапку в історії з отруєннями собак», - розповів Ю.Микитюк.

Отруєння як бездомних, так і домашніх чотирилапих не припинялися й після Євро. Тому небайдужі люди і захисники тварин почали самостійно з’ясовувати, хто причетний до цієї справи. І як вдалось їм з’ясувати, до винищення тварин у місті може бути причетний 31-річний догхантер, який до своєї справи залучає ще й неповнолітніх хлопців. Люди зібрали усю інформацію про цю людину і навіть з’ясували його місце проживання.

«Його бачили у різних частинах містах, коли він труїв собак. Потім він попався людям на Броньовій. Після того, як цей чоловік потруїв у Стрийському парку 12 собак, їхні господарі власноруч почали збирати інформацію про нього. Вони навіть обіцяли преміювати того, хто здасть цього догхантера. Усі матеріали та фотографії були передані речнику МВС України та у МВСУ у Львівській області. Було порушено кримінальну справу. На скільки мені відомо, міліція затримувала цю людину, проводила обшук у його квартирі, але нічого не знайшовши, відпустила», - розповів Ю.Микитюк.

У міліції цей факт підтвердили, але зазначили, що не затримали цього чоловіка, бо не мали для цього підстав – докази того, що це власне він отруював собак відсутні, а прогулюватись у парку може будь-хто. У міліції також додали, що вони продовжують шукати винних у знущанні над тваринами.

Те, що правоохоронці продовжують шукати хоч якусь зачіпку у цій справі свідчать і позавчорашні обшуки на ЛКП «Лев». Як розповів «Львівському порталу» в.о. директора цього комунального підприємства Роман Гарматій, працівники міліції в присутності понятих провели обшук приміщень «Лева», шукаючи там отруйні речовини.

«Була постанова суду, перевіряли кожну шухляду, але звісно, що нічого не знайшли. Звісно, що у нас не може бути отруйних речовин, бо тільки наше ЛКП має право регулювати чисельність безпритульних собак у місті. Тому це нісенітниця. Але я їх розумію, бо вони далі шукають тих людей. Нам самим цікаво, хто отруює собак. Ми зацікавлені мати стерилізованих тварин, але усіх їх у Львові не виловиш», - зазначив держслужбовець.

Водночас Юрій Микитюк каже, що правоохоронцям буде дуже важко довести до кінця справу щодо отруєння собак. «Бо вони, по-перше, не налаштовані щось робити, а по-друге - порушили ці справи для того, щоб заспокоїти власників тварин, яких вони поховали. Я впевнений, що поховають і самі справи», - зазначив віце-президент Західноукраїнського товариства захисту тварин.

Та навіть якщо правоохоронці встановлять, хто труїть собак і доведе його провину – покарання для цієї людини буде надто м’яким, каже Ю.Микитюк. Бо чинний закон про захист тварин від жорстокого поводження, за його словами, дуже недосконалий, адже його не змінювали з часів Радянського Союзу.

«Чинне законодавство вкрай м’яке, бо успадковане з Радянського Союзу. Потрібно замінити ст.299 на взірець європейських країн. Бо максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на півроку – це ніщо. Ми вимагаємо жорсткішого покарання для догхантерів, які відправляють в муках на той світ тисячі тварин. Жорстоке вбивство тварини потрібно прирівнювати до вбивства людини, а тому за такий злочин догхантерів, по-хорошому, потрібно засуджувати до 10 років позбавлення волі. І зміни до закону про захист тварин від жорсткого поводження потрібно внести якнайшвидше. Тому юристи нашого товариства зараз знайомляться з подібним законодавством у Польщі, Німеччині та Ізраїлі і мають прописати ці поправки і подати на розгляд у Верховну Раду», - зазначив Юрій Микитюк.

Роман Гарматій свого колегу підтримує у тому, що Україні потрібне нове законодавство щодо захисту тварин від жорстокого поводження з ними, але вважає, що садистів достатньо саджати максимум на два роки, а ще краще виписувати їм серйозні грошові санкції. Щоправда, які суми потрібно стягувати з догхантерів, держслужбовець не зазначив. Але додав, що окрім покарань, серед населення потрібно проводити також інформаційно-роз’яснювальні роботи щодо гуманного ставлення до тварин.

«Звичайно, що в першу чергу має працювати міліція. Але й потрібен закон, який контролюватиме це питання. Потрібно проводити інформаційно-роз’яснювальні роботи, тобто, це питання потрібно вирішувати комплексно. Бо отруєння тварин у нашому місті відбувались не лише напередодні Євро і після, вони були постійно, просто раніше на це не звертали такої уваги», - розповів в. о. директора ЛКП «Лев».

Скільки отруєнь чотирилапих сталось у Львові за останні кілька років у ЛКП «Лев» не знають, бо такої статистики не ведуть. А ось у Західноукраїнського товариства захисту тварин за два роки нарахували, зафіксували приблизно 250 випадків отруєнь. «Я думаю, що отруєння йшли на тисячі. В Україні щодня гине тварина, але жодна людина не понесла покарання за жорстоке поводження з тваринами», - додав Юрій Микитюк.

Чому догхатери жорстоко винищують братів наших менших не зрозуміло. Тим паче, що простерилізовані і вакциновані від сказу бездомні, до прикладу, не несуть жодної загрози людині.

«Ми комунальне підприємство, намагаємось зробити усе, що в наших силах, щоб і людям було комфортно, і тваринам, які живуть на вулицях міста. Тварини, які були відловлені, простерилізовані і вакциновані від сказу, не несуть ніякої загрози громадянам. І на даний час проблем із безпритульними тваринами у нашому місті немає. Працівники ЛКП постійно їздять по місту, регулюють чисельність цих тварин. Навіть при наявності зграї собак у шлюбний період – це не є проблемою. А серйозних зграй собак у Львові немає. Ми контролюємо цю ситуацію. Тому я не розумію цих догхантерів, вони неадекватні люди», - наголосив Роман Гарматій.

Натомість його колега Ю.Микитюк вважає, що у людей, які жорстоко винищують тварин, скоріш за все зрушена психіка. «Ці люди… вони ж фанатики своєї справи, бо до цього ж потрібно готуватись, потрібно витрачати свій час на такі речі. Я вважаю, що в них капітально зрушена психіка», - сказав він.

Чи зрушена психіка у львівських догхантерів, і догхантерів взагалі, не відомо. Однак точно зрозуміло, що такі люди можуть становити небезпеку й для суспільства. Адже свою жорстокість до тварин вони можуть перенаправити на людей, які їх оточують. У цьому переконаний практикуючий психолог, кандидат психологічних наук, доцент кафедри теорії і методики практичної психології факультету психології Львівського державного університету внутрішніх справ Віталій Карпенко.

У коментарі «Львівському порталу» він зазначив, що така поведінка догхантерів – це не лише характеристика жорстокості по відношенню до тварин, це й загалом риса характеру людини. «Тому продовження такої жорстокості може проявлятись у жорстокості до людей, якщо не буде проведена профілактика і певні психологічні допомоги цій людині і її сім’ї. Адже жорстоке поводження з тваринами це такий спосіб взаємодії з ними, а він формується у тому середовищі, де виростає людина. Такі люди є агресивні, жорстокі і схильні до насилля.

Звичайно, що жорстоко ставитись до тварини може й людина, яка має психологічні зрушення. Але в такому випадку людину із психологічними захворюваннями піддають амбулаторному лікуванню», - зазначив психолог.

Врегулювати питання щодо запобігання знищенню безпритульних тварин і підвищення рівня громадської свідомості з питань гуманного поводження з ними взялися наші керівники «згори». Як стало відомо, учора прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив посилити контроль та невідкладно реагувати на випадки знущань над тваринами.

«Прошу в межах компетенції взяти під особистий контроль питання щодо запобігання знищенню безпритульних тварин, їх належного ветеринарного обслуговування, підвищення рівня громадської свідомості з питань гуманного поводження з тваринами, виявлення фактів жорстокого поводження з тваринами та негайного реагування на них», - йдеться у його дорученні. Чиновники мають звітувати Азарову щомісяця.

Світлана РАДІШЕВСЬКА

Джерело:

Львівський портал

Від редакції "Влади закону": Нас зацікавив даний матеріал через те, що ми вже неодноразово зверталися до цієї теми. Зокрема, в матеріалі "У Львові з’явився ще один професор Пі?" ми висвітлили кричущу подію, коли в отруєнні собаки замішаний відомий в сфері друкарства вчений та посадовець гр. Б. Д...няк. Так, ми поцікавились подальшим ходом подій і з'ясувалося, що як прокуратура міста, так і органи внутрішніх справ зволікають із притягненням винних осіб до відповідальності, хоча і визнали власника загиблого пса потерпілим. На нашу думку, затягування процесу пояснюється "дружбою" гр. Д...няка з діючим міністром освіти Д. Табачником.
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ