АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
 
незалежне
опозиційне видання

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Ринок юридичних послуг: зріс попит на розлучення і спадщину
30.09.2011 р.

Ще рік тому ринок юридичних послуг України "розсьорбував" наслідки кризи. Особливу актуальність мали справи, пов’язані з реструктуризацією заборгованостей, визнанням недійсними договорів позики і забезпечення боргових зобов’язань. В поточному році інтереси українців розвернулися на 180 градусів і вперше за останні кілька років на першому місці за запитами виявилися сімейні відносини. Що ще змінилося на ринку юридичних послуг – вирішили з’ясувати журналісти "PROXIMAИнформ".

В 2011 році в Україні стабільно зберігається попит на юридичні послуги. При цьому в рейтингу запитів юридичних консультацій спостерігаються помітні зміни. Такі дані оприлюднила Інформаційна служба 1559.

Так, все більше інтересу українці виявляють до категорій запитів про юридичний супровід податків. При цьому лідирують сімейні питання про розлучення і спадщину, котрі випередили ДТП в порівнянні з минулим роком. Разом з тим, в цьому році до топ-10 запитів не потрапили земельні питання. В цілому, порівняльна таблиця запитів на юридичні послуги виглядає так:

Рейтинг запитів (січень-вересень 2011 року):

1. Сім’я (розлучення, спадщина)

2. ДТП

3. Податки

4. Нерухомість

5. Фінанси, банки.

Рейтинг запитів (січень-вересень 2010 року):

1. ДТП

2. Сім’я (розлучення, спадщина)

3. Нерухомість

4. Супровід продажу, правочинів

5. Земля.

Найбільш затребуваними послугами залишаються нотаріальні (40,2 і послуги адвоката (20,2 . Решта 39,6% припадає на запити юридичних послуг різноманітної тематики.

В цілому, як кажуть експерти, ринок юридичних послуг в Україні сьогодні як ніколи насичений. Конкуренція фірм настільки велика, що юридичним компаніям часто доводиться відходити від класично строгих стандартів обслуговування і шукати нові способи залучення вигідних клієнтів.

Так, час юридичних фірм з одним-двома співробітниками і практиків-одиночок, схоже, добігає кінця, кажуть експерти. Такі тенденції самі практики пов’язують, перш за все, з тим, що українське законодавство розвивається настільки стрімко, що вслідкувати за змінами і адекватно на них зреагувати самотужки практично неможливо.

До прикладу, неможливо знати всі 300 законів і 3000 підзаконних актів, які регулюють зараз підприємницьку діяльність. Безповоротно минули часи, коли, знаючи десяток законів, можна було сміливо братися за вирішення будь-якої проблеми. Адже для процвітання юридичної компанії важливим є не лише постійне збільшення кількості нових клієнтів, але і якість наявних. Змінилася й цінова політика на ринку юридичних послуг.

Так, до початку кризових явищ ринок був явно "перегрітим". Самі фірми пропонували свої послуги за явно завищеною вартістю. При цьому клієнти були згодні оплачувати високі ставки юридичних фірм.

Сьогодні клієнти не хочуть оплачувати високі ставки юридичних фірм. Великі контори з їх великим бюджетами виявилися найбільш вразливими. Також сильно постраждали адвокати, котрі не мають напрацьованої практики і клієнтської бази.

Це дало поштовх до нового розвитку ринку юридичних послуг в Україні. І даний факт явно протверезив ринок. Багато хто зрозумів, що розвиток "в ширину" минув. Настав час покращувати те, що було напрацьовано за роки практики.

При цьому експерти сходяться на думці, що чим далі, тим більш вузькою буде спеціалізація юридичних контор. А тому знати, які запити на юридичні послуги користуються популярністю в населення, дуже важливо.

В цілому, останнім часом експерти спостерігають збільшення попиту на юридичні послуги. Це пов’язують з початком проведення судової реформи. Тепер при виникненні конфлікту підприємці швидше звертаються до суду. Судові рішення зі спірних питань входять в моду, і, відповідно, кількість клієнтів юридичних фірм зростає. Значить, в найближчому майбутньому слід очікувати збільшення кількості звернень до юристів.

Не за горами сплеск активності і в аграрному секторі. Зміна правового статусу на землю дає підстави очікувати буму операцій з купівлі-продажу землі в найближчі 3-5 років. Супровід цих правочинів і необхідність вирішення земельних спорів формуватиме попит на юридичні послуги в сільській місцевості.

В цілому, експерти запевняють: юриспруденція не живе сама по собі, вона обслуговує бізнес. І якщо він розвиватиметься, то і правовий сектор піде вгору. Адже точку кризи ринок юридичних послуг вже поминув. І тепер продовжуватиме свій розвиток.

Ольга Лозун, "PROXIMAИнформ"

Переклад здійснено сайтом «Стопком.UA». Джерело:

urist.in.ua
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ