АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка

 
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Президент підписав антикорупційний Закон
21.06.2011 р.

Президент підписав прийнятий парламентом ще 7 квітня Закон "Про принципи запобігання і протидії корупції в Україні".

Законом визначене коло потенційних корупціонерів, а також значно посилюється відповідальність за вчинення корупційних діянь. Цей документ стосується не лише осіб, які займаюсь високі державні посади, але й великого масиву осіб, котрі можуть бути причетні до корупції у всіх сферах: починаючи від управління державою і закінчуючи корупцією на побутовому рівні, котра в нашій свідомості тісно пов’язана з поняттями "знайомств" і "зв’язків".

Корупцією запропоновано вважати використання наданих службових повноважень і пов’язаних з цим можливостей з ціллю отримання неправомірної вигоди або прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе бо інших осіб, або, відповідно, обіцянка/пропозиція такої вигоди такій особі або на її вимогу іншим особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень.

Суб’єктів корупційних діянь поділили на 4 категорії.

До першої віднесли всіх тих осіб, котрі уповноважені на виконання функцій держави (причому сюди потрапили і судді, і посадові особи правоохоронних органів).

Другу категорію склали:

- посадові особи юридичних осіб публічного права, які отримують зарплату з державного або місцевого бюджету;

- члени окружних, територіальних і дільничних виборчих комісій (при виконанні ними цих повноважень);

- керівники громадських організацій, котрі частково фінансуються коштом державного або місцевого бюджету;

- помічники-консультанти народних депутатів України та інших виборних осіб, які не є державними службовцями, посадовими особами місцевого самоврядування, але отримують зарплату коштом держбюджету, бюджету АРК або місцевого бюджету, а також ті, хто працює на громадських засадах (при виконанні ними цих функцій);

- особи, які надають публічні послуги: аудитори, нотаріуси, оцінювачі, а також експерти, арбітражні керуючі, незалежні посередники, члени трудового арбітражу, третейські судді;

- посадові особи іноземних держав, а також іноземних третейських суддів;

- посадові особи міжнародних організацій (працівники міжнародної організації або будь-які інші особи, уповноважені такою організацією діяти від її імені), а також члени міжнародних парламентських асамблей, судді і посадові особи міжнародних судів.

До третьої категорії належать особи, які постійно або тимчасово займають посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов’язків, або особи, спеціально уповноважені на виконання таких обов’язків в юридичних особах приватного права незалежно від організаційно-правової форми згідно закону. Тобто – керівники та всі інші посадові особи підприємства (заступник директора, головбух, керівник служби персоналу та ін.).

Нарешті, четверту категорію складають всі решта посадові особи юридичних осіб та фізичні особи, котрі надавали неправомірні вигоди або взяли участь в їх наданні вищевказаним особам.

Детальному аналізу цього Закону присвячений матеріал аналітичного видання «ЮРИСТ & ЗАКОН» Акт тижня: під антикорупційним ковпаком.

Характеризуючи цей Закон в цілому, слід сказати, що він може відобразитися, перше за все, не на депутатах і високопоставлених чиновниках, а на особах, що наділені незначною державною або делегованою державою владою, а також іншою посадовою владою. Тобто на дрібних чиновниках, суддях і співробітниках силових структур, посадових особах держустанов, нотаріусах, аудиторах, оцінювальниках, посадових особах юр осіб приватного права.

Переклад здійснено сайтом «Стопком.UA». Джерело:

ЛІГА: ЗАКОН
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ