АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка

 
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Як адвокатів у колгосп заганяють
02.05.2013 р.

Чи знаєте ви, що таке «щорічний внесок адвокатам на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування за 14 днів 2012 року та 2013 рік»? О, шановні, хто цього не знає, тому пощастило не бути адвокатом або не мати таких в своїй сім’ї.

Тридцятисемитисячна армія професійних захисників вже скоро півроку, а з прийняттям Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» - вже цілий рік, як втратили міцний сон і залишки самоповаги, не розуміючи, за які такі гріхи перед богинею Фемідою всі вони завинили, що їх, гордих та розумних, забезпечених та начитаних, цілеспрямованих та незалежних у своїй професії, наче овець в отарі під наглядом автоматників та їхніх псів заганяють в колгосп Національної асоціації адвокатів України.

Ініціатором даного Закону є сам Янукович В.Ф. Президент України, який, як відомо, як давній цар Мідас – до чого не торкається своєю рукою, те тут же для нього і його сім’ї повинно перетворитись у золото. Зрозуміло, що через зайнятість та юридичну безграмотність чинний Президент України цей Закон навряд чи подужав прочитати, бо не царське це діло – в буковках колупатись, а значить, справжнім автором Закону є Адміністрація Президента, тобто Андрій Портнов та його раби, які і є останні три роки «обличчям» держави Україна.

Це той самий Андрій Портнов, який тільки в 1999 році нарешті заочно закінчив юридичний факультет Східноукраїнського державного університету і який за політичними переконаннями є політичною повією, так як його кульбіт від Юлії Тимошенко в момент суду над нею до Віктора Януковича інакше не кваліфікується, тому для Януковича Портнов вважається найкращим спеціалістом в галузі права, бо: який Президент - таке і право.

За Закон проголосували 265 народних обранців Партії регіонів, комуністів, партії Литвина та групи «Реформи заради майбутнього», тобто він прийнятий тим самим тушкованим парламентом минулого скликання, коли піаністи-онаністи, такі як Чечетов, стрибанням і біганнями по залу натискували на кнопки задля голосування і за себе, і за дядю Васю, і за тьотю Інну, і за бабу Клаву - лиш би, нехай і в незаконний спосіб, приймали потрібні для діючої хунти Закони. Хоч і стара платівка, але актуальність її не зникає: кожний депутат зобов’язаний голосувати особисто (ч. 3 ст. 84 Конституції України). Але хіба наперсточникам це поясниш?

Крім того, самі положення Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» містять неконституційні норми. А саме, в ч.6 ст. 45 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачено, що з моменту державної реєстрації Національної асоціації адвокатів України її членами стають всі особи, які мають свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю. Інші особи стають членами Національної асоціації адвокатів України з моменту складення присяги адвоката України. Зазначене є порушенням ст. 36 Конституції України, де сказано, що громадяни мають право на свободу об’єднання у громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод, ніхто не може бути примушений до вступу в будь-яке об’єднання громадян. – Чіткіше не скажеш, звичайно, якщо хтось це взагалі читає, коли за ціль поставлено взяти під контроль цілу армію незалежних юристів. Право об’єднуватись не може бути обов’язком. Право характерне добровільністю здійснення і щодо подібних речей Україна взяла на себе міжнародні зобов’язання, ратифікуючи Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та Міжнародний пакт про громадянські і політичні права 1966 року. Портнов занадто мало вчився, щоб знати про такі речі? Мабуть, так.

Таким чином, в адвокатурі, як і в старі, добрі тоталітарні часи, встановлюється провідна роль керуючої партії, яка визначатиме, контролюватиме, збиратиме побори зі всіх тих, хто розмріявся мати незалежну, вільну професію – адвокат.

Звичайно, ніхто і не подумає, що якщо раніше десятки років адвокати обходилися без наглядачів над собою, то досить такої халяви – прийшов час всіх їх ставити до стінки. Кому від цього буде добре? Лишень тим, хто потрапить в керівництво НААУ. Ось де економічна вигода тільки від одних внесків, яких становитиме в рік понад 42 мільйони, а за десять років – близько півмільярда (!!!) гривень. І це тільки внески, і тільки за рахунок того, що будь-яка критика або натяк на непокору всевишнім вершителям доль з НААУ на їхній розсуд сприйматиметься як порушення присяги, а значить, це автоматично тягне за собою втрату професії. Це ж так просто. Щось не так – і неслухняний адвокат, навіть якщо він буде святішим за Папу римського чи Патріарха московського – тут же одержить вовчий білет у зуби.

Хто ж є чи хто буде біля заповітної годівниці Національної асоціації адвокатів України, не суть важливо, бо корупція процвітає не так через недобросовісних чиновників, як через встановлені правила та умови, завдяки яким корупція існує. В колгоспі, до якого силоміць загнані адвокати і вихід з якого - тільки на смітник, корупція процвітатиме незалежно від персоналій в її керівництві. За Портнова ідеї Віктора Медведчука нарешті втілилися в життя. Той свого часу теж мріяв взяти всіх адвокатів під своє «непідкупне» крило. Але тоді йому це якось не склалося. Слава Богу, знайшлися вірні апостоли. – Діло не пропало.

Тож щодо примусовості-добровільності вступу в асоціацію. Панове законодавці VI скликання, які начебто проголосували за цю дику і неконституційну норму! Ви, як мовиться, «або хрестик зніміть, або труси надіньте». Бо природа права виключає примус: якщо він є, то це ніяк не можна назвати добровільним вчинком. Але кому я це пояснюю? Шахраям і пройдисвітам?

І справа навіть не в 1187,38 гривень внеску. Прихильники колгоспу кажуть: «Ну що вам, жалко раз на рік скинутись по 100 євро? Хіба це гроші для успішного адвоката?» Відповідь на цю дитячу простоту є такою ж простою: «Та не жалко, але було б за що і було б кому їх давати»!

Далі читаємо Закон і звертаємо увагу на п. 3 ст. 2, за якою, як привиди з лісу, виглядають майбутні побори, в порівнянні з якими щорічний внесок рахуватиметься дрібницею, так би мовити, «на чай» чиновникам від НААУ. Бо за словами «забезпечення високого рівня адвокатів» стоять платні семінари і лекції, додаткові іспити на рівень знань та профпридатності, які, мабуть, Портнов через своїх подільників планує придумати так, аби струмочок адвокатських грошей переріс у повноводну ріку доходів в кишені чиновників.

Тоді багатьом доведеться призупиняти адвокатську діяльність і переходити на юридичну практику в якості фахівців у галузі права. Хоча, як кажуть спеціалісти, це така ж робота, як і бути адвокатом, лишень кримінальні справи не можна буде вести. Це залишиться для обраних.

Таким чином, втрачається поняття «незалежна професія». В нацистській Німеччині та в тоталітарному СРСР подібна практика вже існувала. І що з цього вийшло?

Невже і справді доведеться «перекваліфіковуватись в управдоми»? Мабуть, багатьом доведеться, і не від хорошого життя, а від знищення цим провладним режимом самого поняття верховенства права. Цього їх в університетах не вчили, а якщо і вчили, то такі, як Андрій Портнов, явно такі лекції прогулювали.

Ви гадаєте, що забезпечення високого професійного рівня буде проходити чесно і прозоро? – Та я вас умоляю! Не з цим совком і не в цій системі. Встановиться такса, розмір якої ніхто ще не знає, наприклад, хоча би в десять тисяч вічнозелених президентів США , з тими ж словами: «Ну хіба вам жалко?» І тоді вже навіть не питатимуть вашого рівня підготовки. При наявності грошей, спрямованих в кишені чиновників, ваш рівень підтверджуватиметься автоматично.

І все це ніяк не страшилки, а перевірені досвідом спостереження. А хто не вірить, що до того йде, то нехай поцікавиться, як розвивались події в Україні з кредитними спілками після появи такого-собі Держфінпослуг, функції якого дуже вже нагадують функції НААУ. Так от, Держфінпослуг від НААУ відрізняється тільки тим, що його не назвали громадським об’єднанням, але ж і НААУ з його насильницькою колективізацією теж таким фактично не являється. Так от, відносно кредитних спілок Держфінпослуг поступово вигадував все більше і більше вимог щодо їх діяльності і доведено ситуацію до того, що, як кажуть знаючі ситуацію експерти, з тисячі кредитних спілок фактично працюючих залишилось десь п’ятдесят штук, та і ті залишились тільки завдяки наявності в кожної з них доступу до більш-менш серйозного капіталу зі сторони.

То хіба адвокатів не чекає те саме? Після подібної реформи на ринку адвокатських послуг залишаться замість тисяч сотні і їхні послуги стануть надзвичайно дорогими для клієнтів. Їм же треба буде компенсувати апетити чиновників. Щоб потім не почути, як до них промовляють голосом Нонни Мордюкової з фільму «Діамантова рука»: «Распространите среди жильцов нашого ЖЕКа. А если не будут брать – отключим газ!». Отже, шановні адвокати-колгоспники, – терпіть і радуйтесь!

Хтось може заперечити: але ж існує, наприклад, для суддів проходження щорічних навчань - хіба це погано? То чому для адвокатів воно зайве? – Та хоча б тому, що суддям державою гарантована стабільна, висока зарплата коштом з державного бюджету, а адвокат наданий самому собі і долі, яка, якщо буде доброю, то і подарує юристу багатого клієнта. Таким чином, курсам і підвищенню кваліфікації повинні підлягати тільки ті адвокати, які одержують від держави гроші за надання безоплатної правової допомоги.

Але хитрість команди Портнова саме в цьому і полягає, що держава тут нібито ні при чім, бо всім цим займатиметься «орган самоврядування». То які ще можуть бути претензії? А й справді, насильно загнати всіх адвокатів в один безальтернативний колгосп, яким в майбутньому керуватимуть потрібні режимові люди, - хіба це не щастя? А те, що там незабаром будуть ті представники теперішнього режиму, які вже три роки гребуть все під себе, куди тільки не падають їхні завидющі очі, то в цьому немає жодних сумнівів.

Безперечно, що саме добровільний, демократичний орган самоуправління адвокатів потрібний і це навіть не обговорюється. Але ж не таким, яким його подав теперішній Президент України. І членство в Асоціації повинно мати переваги для адвокатів – її членів порівняно з адвокатами - «вільними художниками», як має це місце тепер в частині видання лише НААУ ордерних книжок єдиного зразка або щось подібне. І все це не повинно за собою тягти жахливі тоталітарні наслідки: не більше не менше, як заборону професії. А так від усієї цієї історії занадто тхне.

P.S. Опитавши всіх знайомих адвокатів, прийшов до висновку, що більшість і не думає оплачувати внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, що, зрештою, здивувало. Невже овеча покірність, на яку розраховують можновладці від адвокатів, так і не відбулася? Чи, може, про це ще рано говорити? Адвокати кажуть: «Вони погрожують попередженням? Нехай присилають, а ми подивимось. Принаймні на руки одержимо документ, який можна буде оскаржувати. Хай пишуть, а ми почитаємо». Інші кажуть, що будуть звертатися до Конституційного Суду, але, знаючи його слухняність і покірність щодо рішень Януковича, тут успіх здається найбільш оманливим. Але треба хоча б спробувати.

Хто знає, може, за той час, поки готувався цей матеріал, адвокати, наче вівці, піддавшись масовому психозу, все-таки підкорилися приписам незаконно прийнятих і незаконних за змістом своїм норм Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» і змирилися бути в колгоспі імені великого друга всіх юристів Віктора Федоровича Януковича.

ВІКТОР НЕВРОДА
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ