АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


Влада Закону
По сайту
• Головна сторінка
• АРХІВ: Новини Оголошення Заяви
Про нас
Проект
• Редакція
• СпівробітництвоНаодинці з ДАІ
04.02.2014 р.

Андрій Дзиндзя в Українському домі провів лікнеп для автомобілістів. Один з лідерів Автомайдану і керівник «Дорожнього контролю» з 5-річним досвідом боротьби проти беззаконня на дорогах розповів водіям – учасникам протестів, які основні права і обов’язки слід пам’ятати при зустрічі з інспектором ДАІ.

1. Не бійтеся. Представники ДАІ – хороші психологи, вони відмінно відчувають, як ви боїтеся, і користуються цим. Ваш страх – їх зброя. Будьте впевнені в собі.

2. Встановіть в автомобілі відеореєстратор. Якщо не встигли – скористайтеся камерою в телефоні. Записуйте на відео всю розмову з інспектором, починаючи з його підходу до машини. Робіть це явно. В 50% випадків вони «відпадають» вже через те, що їх знімають.

3. Інспектор, звертаючись до вас, зобов’язаний представитися – посада, ім’я, прізвище. Поки він цього не зробив, ви можете мовчати і не спілкуватися з ним. На вашу вимогу він повинен пред’явити посвідчення – знайдіть там № УЗК і перепишіть.

4. Ніколи не відчиняйте дверей автомобіля і не виходьте з автомобіля. Під час розмови з інспектором, про всяк випадок, заблокуйте двері. Це все в ваших правах.

5. Не передавайте документів до рук інспектора – досить показати їх навіть через скло.

6. Причиною зупинки авто може бути лише якесь порушення ПДР. Вас не можуть зупинити просто так. Якщо зупинку пояснюють спецоперацією, оперативною розробкою – на кожний такий захід існує документ. Попросіть його пред’явити (можна послатися на 57 ст. Конституції, п. 21-1 ст.11 Закону «Про міліцію» і відповідне Доручення Президента).

7. Затримувати вас за відсутності порушень можуть, у відповідності до внутрішньої інструкції ДАІ, до 15 хвилин.

8. Ніколи не показуйте, що ви нервуєте, не демонструйте поспіху. Якщо ви поспішаєте – ви точно клієнт патрульних. «У мене є час, я зачекаю», - ось правильна відповідь інспектору. В цей час можете знімати його дії на відео, навіть ходити за ним з камерою.

9. Обов’язки «даішника» - припинення порушень ПДР і нічого більше. Він навіть не має права забирати автомобіль на штрафмайданчик.

10. Якщо ви все ж вийшли, аби дозволити інспектору зробити «візуальний огляд» (ви не зобов’язані цього робити, але це ваше право, за бажанням) – пам’ятайте, огляд не передбачає вилучення і переміщення певних речей в салоні і навіть підняття покривал. Слідчі дії і обшук, за законом, можна проводити лише після порушення проти вас або господаря машини кримінальної справи.

11. Додаткове обладнання автомобіля (в т.ч. дозволені види фар, газові установки) – це не переобладнання. За це не можуть оштрафувати.

12. Службовці ДАІ не дружать з «Беркутом». Їх погроза викликати спецназівців, швидше за все, - тільки залякування.

13. На місці події не відкладатися складати протокол. Слідкуйте за тим, аби в протоколі всі деталі події були вказані точно. За можливості, надайте двох свідків з числа своїх пасажирів. Поняті, які підійшли пізніше, не зможуть підтвердити факт порушення – адже вони не бачили, як ви їхали і зупинялися.

14. Якщо у вас незаконно відібрали ліцензію (за участь в якійсь акції і т.п.), є величезна ймовірність того, що цей випадок навіть не зареєстрований, будучи незаконним. Не панікуйте. Посвідчіть те, що у вас не вилучали права, довідкою з ДАІ. Потім пишіть заяву, що ви втратили права. 3 місяці ви можете їздити по тимчасовому техпаспорту. Потім – відновлюйте ліцензію без перездачі екзаменів, або ж ваш документ «випадково» знаходиться.

15. Якщо ваші права були порушені, скаржитися потрібно безпосередньо в генпрокуратуру, в обхід керівництва ДАІ.

Дзиндзя констатував, що за останні 2 місяці ситуація на дорогах значно погіршилася в розумінні свавілля зі сторони патрульних. Він пообіцяв силами «Дорожнього контролю» разом з добровольцями з «Автомайдану» навести порядок в середовищі ДАІ. Активіст рекомендував у складних випадках, коли потрібна допомога, дзвонити на гарячу лінію Автомайдану за тел. 066-7095431.

Неллі Вернер

Переклад здійснено сайтом «Влада закону». Джерело:

Сайт "LB.ua"
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ