АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
 
незалежне
опозиційне видання

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СТОПКОМ


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Ленін і його єврейський прадід ("Sueddeutsche Zeitung", Німеччина)

Теорія змови

31.08.2011 р.

В Радянському Союзі цей факт був суворо охоронюваною таємницею – у Леніна, виявляється, були єврейські предки. Ну то й що? На цьому можна було б поставити крапку, однак це питання було і продовжує бути підставою для теорій змови. Про все це детально розповідається в недавно виданій книзі.

Існують малозначні питання, на котрі можна знайти значущі відповіді. Чиказький історик Йоханан Петровський-Штерн (Yohanas Petrovsky-Schtern) переконливо доводив це в своїй новій книзі. Якщо говорити про хід історії, то, по суті справи, цілковито байдуже, мав Ленін єврейських предків чи ні. Якби він був ірландцем або італійцем, то про це можна було б сказати лише в посиланні присвяченого йому біографічного дослідження.

Але з огляду на те, що улюбленим зайняттям теоретиків змови є пошук доказів єврейського характеру світової революції, єврейському прадіду Леніна Мошкові Бланку приділяється значно більше уваги, ніж німецьким або шведським прабатькам вождя російської революції.

Петровський-Штерн в цьому компактному і важливому дослідженні дає відповіді на п’ять питань: Яким було життя містечка Старокостянтинів, де виріс Мошко Бланк? Ким був Мошко Бланк? Яким було ставлення Леніна до євреїв? Як радянське керівництво поставилося до «виявлення» єврейських предків Леніна? Як використовують це «відкриття» сучасні праворадикальні автори?

Сама по собі історія життя Бланка містить досить матеріалу для захоплюючого роману, присвяченого російсько-єврейській громаді в середині 19 століття. Він здавав в оренду земельні ділянки, придбавав сільськогосподарські продукти для подальшого перепродажу, а також торгував у своїй маленькій крамниці в українському Костянтинові вином і горілкою. В 1803 році єврейська громада вперше висунула проти нього обвинувачення – нібито він вкрав солому і обманув своїх клієнтів. Потім були ще більш серйозні скарги. Йому ставилося в вину, що під час свята Песах він замість дозволеної фруктової горілки продавав міцний напій із зернових, торгівля котрим, поряд із заквашеним хлібом та іншими заквашеними зерновими, під час цього свята забороняється.

Якщо робити висновки з документів, то і після переїзду до великого провінційного міста Житомир Мошко Бланк продовжував демонструвати свій сварливий характер. Після чергового спору він відправив до в’язниці свого власного сина, втратив власність і вів позиційну війну з сусідами, діловими партнерами і єврейською громадою.

Відхід від юдейської релігії

Всі ці конфлікти лише засвідчили те, що вже раніше відбулося, відчуження Бланка від юдейської релігії та від єврейської громади, до якої він раніше належав. Зрештою, в 1844 році, після смерті своєї дружини, він перейшов у православ’я і взяв собі ім’я Дмитро Іванович Бланк. Обидва його сини Абель та Ісроель Бланки були хрещені задовго до того, в 1820 році, і зроблено це було для того, аби, ставши Дмитром і Олександром Бланками, отримати можливість вивчати медицину в Санкт-Петербурзі.

Володимир Ульянов єдиний раз в житті мав можливість побачити свого діда доктора Олександра Бланка, котрий на той момент вже 50 років перебував в лоні православної церкви. Самому Володимиру Ульянову було тоді всього два місяці від народження. Немає вказівок на те, що Ленін, будучи дорослим, знав про те, що його дід до шістнадцяти років належав до єврейської громади, і, відповідно, його предок не залишив ніяких слідів в його біографії.

Коли сестра Ганна після смерті Леніна в 1924 році розпочала збирати матеріали для його біографії, на свій великий подив вона виявила, що в них був єврейський прадід Мошко Бланк. При спробі опублікувати ці дані вона наштовхнулась на заперечення зі сторони партійного керівництва. Спочатку проти публікації знайдених матеріалів виступив директор інституту партійної історії Лев Камєнєв. Пізніше вона намагалась отримати дозвіл на публікацію у Сталіна, наполягаючи на тому, що це може покласти край антисемітизму, який поширювався. Але і в цьому випадку вона наштовхнулась на гранітну стіну. Таку ж позицію зайняли з цього питання Брежнєв і Горбачов. Доступ до архівних матеріалів був закритий, а працівники архіву, які розголосили ці дані, покарані. Таким чином, єврейський прадід Леніна перетворився в Радянському Союзі на ретельно охоронювану державну таємницю і став міфом, котрий пізніше активно використовували праворадикальні елементи.

Існувало кілька причин для приховування цих фактів. Незважаючи на інтернаціональний характер комуністичного руху, вплив російських націоналістичних елементів серед більшовиків швидко зріс. Ленін вважався «російським» революціонером par excellence. До того ж головні партійні функціонери остерігалися того, що розмови про всесвітню змову отримають нову поживу, якщо стане відомо, що не лише Троцький, Камєнєв і Зіновьєв, але ще і Ленін мав єврейські корені.

Після розвалу Радянського Союзу саме це і відбулося: радикальні екстремістські кола, які сприймали за чисту монету все те, що написано в «Протоколах сіонських мудреців», стали називати Леніна євреєм, йменували його Бланком і бачили в ньому частину всесвітньої єврейської змови. Опублікована недавно невелика, але важлива книга, котру хотілося б побачити і в німецькому перекладі, не знайомить читача з єврейським Леніним, оскільки такого ніколи й не існувало. Але вона дуже добре інформує читача про ставлення до єврейської теми в Радянському Союзі, а також в антисемітських колах теперішньої Росії.

Міхаель Бреннер (Michael Brenner)

Оригінал публікації: Lenin und sein judischer Urgro?vater

Переклад здійснено сайтом «Стопком.UA». Джерело:

inosmi.ru


Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ