АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка

 
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Який порядок прийняття в експлуатацію завершених будівництвом об’єктів?
23.07.2013 р.

Державна архітектурно-будівельна інспекція в листі від 13.05.2013 р. № 40-14-2091 розповіла відносно порядку прийняття в експлуатацію завершених будівництвом об’єктів.

В документі повідомляється, що загальні принципи прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів визначені ст. 39 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності». Так, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, котрі належать до I-III категорій складності, здійснюється шляхом реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю на безкоштовній основі поданої замовником декларації про готовність об’єкта до експлуатації. Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, котрі належать до IV і V категорій складності, здійснюється на підставі акта готовності об’єкта до експлуатації шляхом видачі Держархбудінспекцією сертифіката.

Процедура надання декларації про готовність об’єкта до експлуатації і її форма, отримання сертифіката і його форма визначені Порядком прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів. При цьому дані, відзначені в декларації і акті готовності об’єкта до експлуатації, повинні узгоджуватися з документами, котрі подаються разом з ними.

Згідно ч. 10 ст. 39 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник у відповідності до закону несе відповідальність за повноту і достовірність даних, відзначених в поданій ним декларації, і за експлуатацію об’єкта без зареєстрованої декларації.

У відповідності до п. 6 ч. 2 Закону «Про від повільність за правопорушення в сфері містобудівної діяльності» суб’єкти містобудування, котрі є замовниками будівництва об’єктів (у випадку здійснення містобудівної діяльності), або ті, котрі виконують функції замовника і підрядника одночасно, несуть відповідальність у виді штрафу за експлуатацію або використання об’єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, а також зазначення недостовірних даних в декларації про готовність об’єкта до експлуатації або акті готовності об’єкта до експлуатації.

Акт готовності об’єкта до експлуатації підписується замовником, генеральним проектувальником, генеральним підрядником або підрядником (у випадку, якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників), субпідрядниками, страховиком (якщо об’єкт застрахований).

В такому випадку підпис належних осіб за наявності всіх інших обов’язкових реквізитів надає документам і правовим актам юридичної сили і свідчать про відповідальність особи за його зміст.

Таким чином, декларація, акт готовності об’єкта до експлуатації та інші документи повинні бути заповнені у відповідності з вимогами законодавчих і нормативно-правових актів.

Переклад здійснено сайтом «Влада закону». Джерело:

Сайт "ЮРЛІГА"




Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».






МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов