АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка

 
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Як правильно засвідчувати копії документів?
22.03.2013 р.

Порядок засвідчення копій документів роз’яснений Укрдержреєстром.

В листі від 07.02.2013 р. № 43-06-15-13 Укрдержреєстр роз’яснив, що згідно пункту 10 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, заявник разом з заявою про держреєстрацію подає органу держреєстрації прав, нотаріусу необхідні для такої реєстрації документи, визначені Порядком, їх копії, документ, який підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав, і документ про сплату держмита.

Таким чином, законодавством встановлена необхідність надання копій документів, необхідних для держреєстрації прав, засвідчених в установленому порядку.

Укрдержреєстр розповів про механізми засвідчення копій документів. Згідно ст. 75 Закону «Про нотаріат» нотаріуси, посадові особи органів місцевого самоврядування, котрі вчиняють нотаріальні дії, посвідчують справжність копій документів, виданих підприємствами, установами та організаціями, за умови, що ці документи не суперечать закону, мають юридичне значення та посвідчення справжності їх копій не заборонено законом.

Справжність копії документа, виданого громадянином, посвідчується в тих випадках, коли справжність підпису громадянина на оригіналі цього документа посвідчена нотаріусом або посадовою особою органу місцевого самоврядування або підприємством, установою, організацією за місцем роботи, навчання, проживання або лікування громадянина.

Згідно пункту 77 Типової інструкції з діловодства в центральних органах виконавчої влади, Раді Міністрів АРК, місцевих органах виконавчої влади, напис про посвідчення документа складається зі слів «Згідно з оригіналом», найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів (ініціала імені) та прізвища, дати засвідчення копії і проставляється нижче реквізиту документа «Підпис». Напис про засвідчення копії скріплюється печаткою з вказівкою на ній найменування відповідної установи (без зображення герба) або печаткою структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії і т.д.) установи.

У випадку підготовки документів для надання судовим органам, при вирішенні питань прийому громадян на роботу, навчання, посвідчення їх трудових, житлових та інших прав у взаємовідносинах з установою, а також при формуванні особових справ працівників установа може виготовляти копії документів, виданих іншими установами (копії дипломів, свідоцтв про отримання освіти і т.д.). Позначка «Копія» проставляється на лицьовій стороні в правому верхньому куті першого аркуша документа.

Засвідчення документа керівником підприємства, установи, організації має відбуватися у відповідності з вимогами Національного стандарту «Вимоги до оформлення документів» ДСТУ 4163-2003. Так, засвідчувати документи слід із зазначенням назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, з відміткою «Згідно з оригіналом», засвідченою печаткою, дати засвідчення копії.

Укрдержреєстр також вказав, що законодавство не містить вимог у випадку, коли фізичною особою здійснюється засвідчення копії документа, який його стосується, а тому, виходячи із загальних положень стосовно посвідчення копій документів, на таких копіях проставляється особистий підпис особи, яка засвідчує копію, її ініціали та прізвище, з позначкою «Згідно з оригіналом», дата засвідчення копії.

Таким чином, Укрдержреєстр роз’яснив, що для цілей проведення держреєстрації прав до копій документів, засвідчених у встановленому порядку, слід зараховувати копії документів, засвідчених як нотаріусом або посадовою особою органу місцевого самоврядування, так і уповноваженою особою органу держвлади, підприємства, установи, організації (для юросіб) або фізособою (для фізосіб), які подають такий документ.

Переклад здійснено сайтом «Влада закону». Джерело:

сайт "ЮРЛІГА"




Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».






МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов