АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка

 
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво


Держземагенство повідомило про порядок оформлення правовстановлюючих документів на землю
18.10.2013 р.

Держземагенство в листі № 15299/17/11-13 нагадує, що земельні ділянки, право власності (користування) на котрі виникло до 2004 р., вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.

У випадку, якщо відомості про вказані земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою стосовно встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної або комунальної власності).

Згідно вимог ч. 5 ст. 116 Земельного кодексу земельні ділянки, які знаходяться у власності або в користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність або користування за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності або користування ними в порядку, визначеному законом.

У відповідності до положень ст. 141 ЗК підставою припинення права користування земельною ділянкою є, зокрема, добровільна відмова від права користування земельною ділянкою, здійснювана в порядку, передбаченому ЗК. В той же час припинити право користування можливо лише на сформовану земельну ділянку.

Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж і внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Здійснюється формування земельних ділянок шляхом поділу або об’єднання раніше сформованих земельних ділянок. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера (ст. 79-1 ЗК).

Отже, для формування земельних ділянок, згідно ст. 56 Закону «Про землеустрій», необхідно замовити розробку технічної документації із землеустрою відносно поділу земельної ділянки, яка знаходиться в користуванні у відповідності з державним актом на право постійного користування земельною ділянкою. Згідно ст. 56 Закону «Про землеустрій», складовим документом технічної документації відносно поділу земельної ділянки є згода органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, на поділ земельної ділянки землекористувачем.

При цьому, згідно документа, слід враховувати, що у відповідності до п. 7 розділу II Закону № 5245-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України стосовно розмежування земель державної і комунальної власності» з дня вступу в силу даного Закону (01 січня 2013 р.) землі державної і комунальної власності в Україні вважаються розмежованими.

Повноваження органів виконавчої влади, Верховної Ради АРК, органів місцевого самоврядування відносно передачі (надання) земельних ділянок державної власності в користуванні визначені ст. 122 ЗК. Після розробки технічної документації із землеустрою стосовно поділу земельної ділянки відповідний орган виконавчої влади або місцевого самоврядування з урахуванням положень ст. 142 ЗК приймає рішення про припинення права користування земельними ділянками, на котрих розміщені придбані об’єкти нерухомого майна (нежитлові будівлі і споруди).

Крім того, вказано, що у відповідності до ст. ст. 125 і 126 ЗК право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування і право оренди земельної ділянки виникає з моменту держреєстрації прав і оформлюється згідно Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Переклад здійснено сайтом «Влада закону». Джерело:

Сайт «Юрліга»
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов