АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка

 
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• СпівробітництвоЧи стане Росія наддержавою, якщо приєднає Україну? Ні ("Forbes", США)
21.12.2013 р.

Девід Фрам (David Frum) звернув на себе багато уваги завдяки своїм єретичним поглядам на зовнішню політику і своїй готовності визнавати попередні помилки. Це викликає повагу: я не знаю інших видатних консерваторів, котрі були б здатні так само чесно говорити про огріхи консерватизму і, тим більше, у них розкаюватися. Тим не менш, його нова стаття, опублікована CNN, наочно демонструє, що він досі схильний радикально перебільшувати зовнішні загрози. Ось що він пише про драму, котра розгортається в Україні:

«Аби відновити Радянський Союз, абсолютно необхідна одна річ: відновлення контролю Москви над Україною… Здобуття Україною незалежності звільнило не лише український народ, але і всю Європу. Без України з її майже 46-мільйонним населенням і багатими природними ресурсами Росія – велика і сильна країна, але не наддержава».

Ця цитата з Фрама, маючи на увазі, що Росія, поглинувши Україну, стане наддержавою, вишукано обіграє старе кліше, що мандрує «Твіттером»: «Росія без України – це країна, Росія з Україною – імперія». Судячи з минулого досвіду, перетворення Росії в наддержаву, звісно, стало б і для Європи, і для Сполучених Штатів поганою новиною.

Однак Україна – це не стан свідомості і не певне таємниче джерело міжнародного впливу. Це середніх розмірів країна у Східній Європі, економіку і населення котрої можна виміряти з визначеною точністю. Якою б стала Росія, приєднавши Україну?* Якщо судити за даними Всесвітнього банку, на наддержаву вона явно не була б схожою.

Я не розумію, чому багато хто так настирно розглядає Україну як певний привабливий приз. Економічно вона – напівтруп. Її ВВП на душу населення складає менше половини російського. Її населення стрімко зменшується. З 1992 року Росія, демографічні показники котрої регулярно називають катастрофічними, втратила приблизно 4,8 мільйони людей. Україна, населення котрої приблизно втричі менше від російського, втратила загалом 6,7 мільйона. Таким чином, її демографічний спад більший за російський не лише пропорційно, але й в абсолютних цифрах. Чому приєднання такої країни когось посилить, для мене є повною загадкою.

Якщо громадяни України хочуть бути в Європі, вони повинні бути в Європі. Але ідея про те, що Україна – ключовий елемент якоїсь великої геополітичної гри, виглядає анахронічним нонсенсом. Об’єктивний погляд на цифри демонструє, що Україна - не актив, а пасив, причому дуже великий. Це країна, в котру необхідно влити багато ресурсів просто для того, аби вона могла стояти на своїх ногах. Власне кажучи, є підстави вважати, що поглинення України навіть послабило б російські можливості, так як Росії довелося б напряму субсидіювати слабку і неефективну українську економіку.

Чи повинні Сполучені Штати, як пропонує Фрам, втрутитися в драму, що розгортається зараз на вулицях Києва? Можливо! Однак, будь ласка, виступаючи за це, не тривожте примару Радянського Союзу, тому що приєднання України не зробить Росії більшою наддержавою, аніж вона є.

* Дорогі читачі, будь ласка, врахуйте, що я говорю гіпотетично. Я дуже сумніваюся, що Росія навіть за великого бажання могла б повністю поглинути Україну, так як в такому випадку західна половина країни, швидше за все, відколеться.

Марк Адоманіс (Mark Adomanis) Оригінал публікації: Would Absorbing Ukraine Make Russia A Superpower? No

Переклад здійснено сайтом «Влада закону». Джерело:

Сайт ««Бизнес Гид»»
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ