АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка

 
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Що потрібно знати про поїздку за кордон
25.07.2013 р.

В листі від 17.05.2013 р. Міндоходів поділилося актуальною інформацією для громадян, котрі планують поїздку за кордон.

Так, вказано, що згідно ст. 370 Митного кодексу при перетині кордону вважаються особистими, зокрема, такі речі громадян:

- товари особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби в кількості, котра забезпечує потреби однієї особи на період поїздки;

- один фотоапарат, одна кіно- або відеокамера разом з розумною кількістю фото-, відео-, кіноплівок і додаткових приналежностей;

- сотові (мобільні) телефони в кількості не більше двох штук, пейджери;

- 0,5 літра туалетної води і/або 100 грамів парфумів;

- спортивне спорядження - велосипед, вудочка риболовна, комплект альпіністського спорядження, комплект спорядження для підводного плавання, комплект лиж, комплект тенісних ракеток, дошка для серфінгу, віндсерфінгу, комплект спорядження для гольфу, інше аналогічне спорядження, призначене для використання однією особою.

Також звернуто увагу, що особисті речі, котрі переміщуються (пересилаються) громадянами через кордон України, декларуються усно, або, за бажанням власника або на вимогу митного органу, в письмовому вигляді. Такі речі не обкладаються митними платежами і звільняються від надання документів, які видаються держорганами для здійснення митного контролю і митного оформлення товарів, а також від застосування до них видів держконтролю.

Міндоходів також роз’яснило, в яких випадках громадяни не сплачують митні збори за товари при перетині кордону (ст. 374 МК). Громадяни, котрі перетинають митний кордон України не частіше, ніж 1 раз на добу (24 години), декларують свій товар усно і не сплачують митних платежів. Разом з тим, фактурна вартість такого товару не повинна перевищувати 1000 євро у випадку, якщо перетин кордону здійснюється авіатранспортом. Якщо ж ви мандруєте будь-яким іншим видом транспорту (автомобільним, залізничним, морським), вартість товару не повинна перевищувати 500 євро, а вага - 50 кг. Якщо особа перетинає митний кордон України частіше 1 раз на 1 добу (24 години), то товар підлягає письмовому декларуванню з обов’язковою сплатою мита (10%) і ПДВ (20%).

При переміщенні поштою або експрес-поштою на адрес одного отримувача або в несупроводжуваному багажі звільняються від оподаткування товари фактурною вартістю до 300 євро.

Міндоходів нагадало, що фактурна вартість – це вартість товару, вказана в рахунку-фактурі/інвойсі. Фактурна вартість необхідна для формування митної вартості товару під час нарахування митних платежів при імпорті.

Також Міндоходів вказало, що згідно ст. 376 МК в ручній поклажі або багажі без сплати митних платежів і без письмового декларування в розрахунку на одну людину дозволяється ввозити:

- 200 сигарет або 50 сигар або 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів;

- 5 літрів пива, 2 літра вина, 1 літр міцних (із вмістом спирту більше 22%) алкогольних напоїв.

Крім того, Міндоходів роз’яснило, що при поверненні з-за кордону громадянам слід знати, що лікарські засоби можна ввозити з собою в ручній поклажі, а також в супроводжуваному або несупроводжуваному багажі.

Лікарські засоби, котрі продаються без рецепта лікаря, перевозяться лише в кількості, яка не перевищує п’яти упаковок кожного найменування на одну особу (крім лікарських засобів, які містять наркотичні або психотропні речовини). В протилежному випадку особа повинна мати при собі рецепт на відповідний лікарський засіб. Необхідно пам’ятати, що такі лікарські засоби перевозяться лише в кількості, яка не перевищує вказану в рецепті, наявному в особи, виданому на ім’я цієї особи і засвідченому печаткою лікаря та/або установи охорони здоров’я.

Переклад здійснено сайтом «Влада закону». Джерело:

Сайт "ЮРЛІГА"
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов