АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка

 
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Державна митна служба розповіла про тимчасове ввезення автомобілів громадянами-резидентами
14.03.2013 р.

Роз’яснення надані з метою забезпечення правильного застосування вимог законодавства, які регулюють питання тимчасового ввезення громадянами-резидентами на митну територію України автотранспортних засобів як транспортних засобів комерційного призначення.

В листі від 05.03.2013 р. № 11.1/2-12.2/2172-ЕП ДМС вказала, що ст. 1 Додатку C до Конвенції про тимчасове ввезення (Стамбул, 1990 рік) визначено, що комерційне використання означає платне транспортування осіб або промислове чи комерційне платне або безоплатне перевезення вантажів.

Згідно пункту (a) статті 5 Додатку C до Конвенції транспортні засоби комерційного використання можуть поміщатися в режим тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування за умови дотримання таких вимог:

- вони повинні бути зареєстровані на території, котра не є територією тимчасового ввезення;

- вони повинні бути зареєстровані на ім’я особи, котра зареєстрована або постійно проживає за межами території тимчасового ввезення;

- вони повинні ввозитися і використовуватися особами, які здійснюють свою діяльність з цієї території.

Пунктом (a) ст. 8 Додатку C до Конвенції і ч. 3 ст. 189 Митного кодексу визначено, що тимчасове ввезення транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України допускається за умови, що такі транспортні засоби не будуть використовуватися для внутрішніх перевезень на митній території України.

Митниця звернула увагу, що ч. 1, 2 ст. 194 МК передбачено, що у випадку ввезення товарів на митну територію України декларант або уповноважена ним особа попередньо повідомляють митному органу, в зоні діяльності котрого товари будуть пред’явлені для митного оформлення, про намір ввезти ці товари. Попереднє повідомлення про намір ввезти товари на митну територію України здійснюється шляхом надання митному органу, в зоні діяльності котрого товари будуть пред’явлені для митного оформлення, попередньої митної декларації або іншого документа, котрий може використовуватися замість митної декларації у відповідності зі статтею 94 Кодексу.

Згідно пункту 3.5 Порядку виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень, переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України здійснюється після перевірки посадовою особою митниці відправлення наявності електронної копії попередньої митної декларації або електронної митної попередньої декларації в ЄАІС. Перевірка здійснюється шляхом запиту в ЄАІС за номером попередньої митної декларації або електронної попередньої митної декларації і встановлення відповідності інформації, яка міститься в наданих товаросупровідних (товаротранспортних) документах, відомостям, заявленим в електронній копії попередньої митної декларації або електронній попередній митній декларації.

ДМС повідомила, що з урахуванням положень ст. ст. 95, 108, 189, 191 і 200 МК строк тимчасового ввезення автотранспортних засобів комерційного призначення, які ввозяться на митну територію України, складає 20 днів. Згідно ч. 2 ст. 95 МК цей строк не включає часу перебування транспортних засобів комерційного призначення під митним контролем в зонах митного контролю.

ДМС роз’яснила, що згідно положень МК і Конвенції транспортні засоби, котрі тимчасового ввозяться на митну територію України громадянами-резидентами в службових цілях, а не для платного транспортування осіб або для платного або безоплатного промислового або комерційного транспортування товарів через митний кордон України, не належать до транспортних засобів комерційного призначення. Митне оформлення таких транспортних засобів здійснюється згідно ч. 3 ст. 380 МК.

Нагадаємо, що 12 грудня 2012 р. Мінфін затвердив Порядок проведення огляду і переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

Переклад здійснено сайтом «Влада закону». Джерело:

Сайт "ЮРЛІГА"
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов