АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


Які документи вправі вимагати у водія інспектор ДАІ?
24.07.2014 р.

У відповідності до ст. 16 Закону «Про дорожній рух» водій зобов’язаний мати при собі і на вимогу співробітників міліції, а водій військових транспортних засобів – на вимогу посадових осіб військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, надавати для перевірки посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб, а у випадках, передбачених законодавством, - страховий поліс (сертифікат) про укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, ліцензійну картку на автомобіль у випадку надання послуг з перевезення пасажирів т небезпечних вантажів. Жодних винятків або умов для ненадання водіями вказаних документів на вимогу працівника міліції законодавством не передбачено. Це роз’яснено в листі МВС № 4/3-2903.

Згідно пункту 21 ст. 11 Закону «Про міліцію», співробітникам міліції, в тому числі Державтоінспекції, надано право оглядати транспортний засіб і перевіряти водійські посвідчення, реєстраційний документ на транспортний засіб і відповідність вантажів, що перевозяться.

Також співробітникам міліції надано право перевіряти у громадян при підозрі у скоєнні правопорушень документи, які посвідчують їх особу, та інші документи, необхідні для з’ясування питання стосовно дотримання правил, нагляд і контроль за виконанням котрих покладений на міліцію.

Ст. 126 Кодексу про адміністративні правопорушення визначена адміністративна відповідальність у виді штрафу від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 425 грн. до 850 грн.) за керування автомобілем особою, яка не має при собі або не пред’явила для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційного документа на транспортний засіб, а в окремих випадках – ліцензійної картки на транспортний засіб, а також полісу (договору) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності (страхового сертифіката «Зелена карта»).

За відсутність у водія інших документів, передбачених законодавством, в тому числі товарно-транспортних документів на вантаж, складання працівниками ДАІ протоколів про адмінправопорушення не передбачено.

Марина Ясінська

Переклад здійснено сайтом «Влада закону». Джерело:

Сайт "ЮРЛИГА"
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов