АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


Як індексується зарплата?
21.07.2014 р.

Міністерство соціальної політики в листі від 17 квітня 2014 року № 52/10/136-14 роз’яснило, що згідно пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення місяць, в котрому відбувається підвищення грошових доходів працівників у зв’язку з розширенням зони обслуговування, збільшенням обсягу робіт, суміщенням професій (посад), виконанням обов’язків тимчасово відсутнього працівника, оплатою за роботу за сумісництвом на одному підприємстві, в установі, організації, а також за рахунок збільшення розміру премії, неможна вважати базовим при обрахуванні індексу споживчих цін для проведення індексації (у випадку, коли не відбувається підвищення тарифної ставки (окладу).

В аналогічному порядку відбувається обрахування індексу споживчих цін при проведенні індексації для працівників, у котрих відбувається зростання педагогічного навантаження (у випадку, якщо не підвищується посадовий оклад або тарифна ставка).

Порядком не визначений механізм проведення індексації при поновленні на роботі.

Пунктом 5 Порядку передбачено, що базовий місяць при обрахунку індексу споживчих цін для проведення індексації змінюється у випадку підвищення грошових доходів. Так, у випадку підвищення розмірів мінімальної зарплати, пенсії, виплат, які стосуються соціального страхування, стипендій, а також у випадку зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в котрому відбулось підвищення, вважається базовим при обрахунку індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. В базовому місяці значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 процентів. Індексація грошових доходів,отриманих за цей місяць, не здійснюється. З наступного місяця здійснюється нарахування наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.

У випадку, якщо грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, в базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, аби сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення. Приклад проведення індексації у випадку підвищення доходів наведений в додатку 4 до Порядку.

Марина Ясінська

Переклад здійснено сайтом «Влада закону». Джерело:

Сайт "ЮРЛИГА"




Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».






МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов