АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


Влада Закону
По сайту
• Головна сторінка
• АРХІВ: Новини Оголошення Заяви
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Як повертати кошти, помилково або надмірно зараховані до державного і місцевого бюджетів?
15.10.2013 р.

Мінфін наказом від 03.09.2013 р. № 787 затвердив Порядок повернення коштів, помилково або надмірно зарахованих до державного і місцевого бюджетів. В документі вказано, що повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету платежів в національній валюті здійснюється органами Держказначейства за відповідними бюджетними рахунками для зарахування надходжень, відкритих в органах Казначейства згідно законодавства, шляхом оформлення розрахункових документів.

Повернення платежів в національній валюті здійснюється на рахунки отримувачів коштів, відкриті в банках або органах Казначейства, вказані в поданні або заяві платника. Повернення платежів фізособам, які не мають рахунків в банках, може здійснюватися шляхом повернення готівковими коштами по чеку органу Казначейства з відповідних рахунків, відкритих в банках на ім’я органу Казначейства, або х відповідних рахунків банку або підприємства поштового зв’язку, вказаних в поданні або заяві платника (його довіреної особи).

Повернення помилково або надмірно зарахованих в держбюджет платежів в іноземній валюті здійснюється в валюті платежу з валютних рахунків Держказначейства, відкритих від імені Казначейства в банках, або в гривневому еквіваленті іноземної валюти, розрахованому за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленого Нацбанком на дату повернення коштів з бюджету, з відповідних рахунків за надходженнями, відкритими в органах Казначейства у відповідності до законодавства, про що платник вказує в своїй заяві.

Повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету податків, зборів (обов’язкових платежів) та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, контролюючих провадження надходжень бюджету.

Подання в довільній формі подається платником в орган Казначейства разом з його заявою про повернення коштів з бюджету і оригіналом або копією документа на переказ, або паперовою копією електронного розрахункового документа, що підтверджує зарахування коштів до бюджету.

Заява про повернення коштів з бюджету, що подається до відповідного органу Казначейства, складається платником в довільній формі з обов’язковою вказівкою наступної інформації:

- причини повернення коштів з бюджету;

- найменування платника (суб’єкта господарювання);

- код за ЄДРПОУ (для юрособи) або прізвище, ім’я, по батькові фізособи, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія і номер паспорта (для фізосіб, котрі через свої релігійні переконання у встановленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку в паспорті);

- місцезнаходження юрособи або місце проживання фізособи і номер контактного телефону;

- сума платежу, який підлягає поверненню;

- спосіб перерахування коштів з бюджету - в безготівковій формі з вказівкою реквізитів рахунку отримувача коштів або готівковими коштами.

Подання подаються:

1) по кредитах, залучених державою або під державні гарантії, - Мінфіном;

2) по кредитах, залучених місцевими бюджетами або під місцеві гарантії, - відповідними місцевими фінансовими органами;

3) по бюджетних позиках, кредитах і фінансовій допомозі, наданій на поворотній основі, облік заборгованості по котрих ведуть органи Казначейства, - відповідними органами Казначейства;

4) по бюджетних позиках, фінансовій допомозі, наданій на поворотній основі, і кредитах, облік заборгованості за котрими не ведуть органи Казначейства, - розпорядниками коштів державного або місцевого бюджетів.

У випадку наявності в обліку органів Казначейства заборгованості платника перед держбюджетом за іншими бюджетними позиками, кредитами або фінансовою допомогою відповідний орган Казначейства повідомляє платника і орган, який вніс подання, про можливість спрямування коштів (або їх частини), вказаних в заяві і поданні, в першу чергу на погашення цієї заборгованості перед державним бюджетом.

Заява і/або подання подається до відповідного органу Казначейства за місцем зарахування платежу до бюджету. При цьому вказано, що повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету податків, зборів (обов’язкових платежів) та інших доходів бюджету здійснюється з того бюджету, до котрого зараховувався в поточному бюджетному році платіж, котрий підлягає поверненню.

Відзначимо, що дія Порядку не поширюється на операції з бюджетного відшкодування ПДВ і безспірного списання коштів державного бюджет та місцевих бюджетів на підставі рішення суду.

Наказ набуває чинності з дня його офіційного опублікування. Одночасно припинять дію попередні накази Держказначейства № 226; № 181 і № 480.

Переклад здійснено сайтом «Влада закону». Джерело:

Сайт «Юрліга»
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов