АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка

 
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Цілюще джерело мистецтва
23.04.2012 р.

Малярство для Марії Митрик стало цілющим джерелом, бо почала творити від порожнечі. З того джерела вбирає в себе і відтворює на полотнах чистоту думок, чистоту прозорого і тремтливого повітря Карпат, чистоту і світло людських душ у прекрасних образах людей на картинах.

Мабуть, етимологія слів краса і чистота нероздільні. У Марії Митрик — свій шлях. Дуже непростий, не завжди встелений квітами, шлях у неосяжний світ мистецтва.

Уродженка села Дунковиця Іршавського району Закарпаття з дитинства кохалася у квітах, а з шкільних предметів найулюбленішим була …математика. Можливо, це потяг до упорядкованості, системності, ладу, який був закладений у душу мисткині з далеких дитячих літ. Ця конструктивна основа, яка базується на красі, справедливості, добрі та вмінні передати це іншим людям як протиставлення хаосу, який панує довкола нас і в нас самих… Краса й упорядкованість супроти деструкції як у мистецтві, так і в житті.

Будучи студенткою Ужгородського училища декоративно-прикладного мистецтва, Марія Митрик навчалася надзвичайно старанно і ретельно, бо не мала попередньої підготовки. Але працелюбність є одним із найбільш важливих компонентів у творчості: сьогодні бажання малювати у пані Марії з’являється, як тільки переступить поріг художньої майстерності.

Міцні базисні основи малярства в роки навчання заклали відомі педагоги — В.Берец, В.Петрецький і В.Демидюк. Становленню як художниці і вірі у власні сили та здібності Марії допомагав чоловік — відомий закарпатський художник Михайло Митрик.

Діапазон творчості художниці — пейзажі, портрети, натюрморти та натюрморти на фоні пейзажів. У її живописних творах «відчиняються віконця» у природу, у світ речей, посеред яких живе Людина. Картини Марії можна довго і з цікавістю розглядати. Вони привертають увагу оптимізмом, життєрадісністю, своєрідним сприйняттям оточуючого нас світу. Спочатку здається, що на полотнах зафіксовані певні миттєвості життя, але це не зовсім так! Це — вміння відобразити звичайні речі незвичайно. І таким даром, без сумніву, потужно наділена Марія Митрик.

Не можна не зауважити, що художниця — неймовірно скромна людина, неговірка, але за неї яскраво промовляють її чудові малярські роботи.

Марія нерідко згадує непросте босоноге дитинство. Вже тоді дівчинці нестримно хотілося малювати й малювати. Тоді вона вважала, що художники — це особливі люди. Сьогодні це можна з повним правом сказати і про вас, пані Маріє!

Створені мисткинею роботи спонукають до написання нових. «Я щаслива тим, що маю можливість малювати», — каже Марія Митрик. Її полотна, а особливо пейзажі і натюрморти наче пошепки перегукуються з поетичними рядками своєрідної поетеси Ніни Кур’яти. До картини «Червень Вишні» так співзвучні рядки:

Зріють і вишні,

І небеса…

В трави принишклі

Впала роса.

Ластівка простір

Крає крилом…

Як же непросто

Гоїть розлом!

Картина «Спогад про літо» гармонійно доповнюється рядками:

В цім барокковім серпні

Надто багато літа.

Скоро трава пошерхне,

Росами перемита.

Надто багато меду

У стільниках вже повних,

І розбива планету

Сильний гарячий подих…

Картина «Початок нового дня» заслуговує на особливу увагу. Центральна постать — бабуся у домотканій сорочці з кошиком у руках, заклопотана годуванням курей. А довкола атрибути селянської хати: ганок, двері… До речі, це двері у той час, який проминає. А ще — котик на паркані, квіти у вазоні, в’язанка кукурудзи. Бабуся заплющила очі й спогади заполонили її душу. Вся картина — робота природно-органічна, у дусі традиціоналізму.

Андрій Будкевич
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ