АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка

 
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Ще раз про корупцію на периферії
26.04.2012 р.

Сьогодні у нас у державі іде тотальна боротьба із корупцією на всіх рівнях. Президент видає укази, Верховна Рада ухвалює закони, уряд приймає постанови, а на місцях керівники областей і районів практично втілюють їх у життя. Корупції нема вже куди подітися – так її обклали з усіх сторін. У нас у Кіровоградській області голова облдержадміністрації пригрозив позашивати кишені всім чиновникам, якщо вони братимуть хабарі. Зрозуміле прагнення керівника регіону досягти добрих показників у цій справі. Але як він не б’ється, корупції, як вірусу, повітряно-крапельним шляхом вдається проникнути у здорове тіло нашого суспільства. Доводиться звільняти тих начальників, які зловживають своїми обов’язками при видачі документів на використання землі, хто порушує тендерні процедури, просто бере хабарі у бізнесменів та простих громадян.

Не позаздриш нашому обласному очільнику. Важко йому. Якби ця суспільна хвороба мала регіональний характер, я думаю, що він впорався б із нею і вилікував би наш степовий край від цієї чуми. Є у нього характер, завзяття і головне - бажання. Біда в тому, що феномен корупції має загальнодержавне походження і є наслідком як економічних, так і політичних процесів у країні. Суперечливе законодавство, самодурство чиновників, низька заробітна платня породжують різноманітні форми корупції.

У Кіровоградській області не тільки голова бореться із цим соціальним злом. Свій внесок вирішив вкласти і Штутман Павло Леонідович – депутат обласної ради від партії регіонів, один із найбільших бізнесменів області. Павло Леонідович – багатогранна натура. Він і політик, і успішний підприємець, і помітний благодійник. Він є інвестором декількох проектів у Кіровоградському національному технічному університеті, активно працює у опікунській раді Вузу. Його підприємства працевлаштовують багатьох випускників університету. На недавніх зборах колективу навчального закладу Павла Леонідовича, до речі – колишнього випускника КНТУ, прорвало. Він раптом помітив, що ця підступна та осоружна корупція безперешкодно проникла у стіни alma mater і вільно гуляє вузівськими коридорами і аудиторіями, і що ніхто не поставив їй шлагбаума.

Зчинився лемент. Я розмовляв із викладачами. Вони однозначно сприйняли звинувачення опікуна як спробу дискредитувати ректора Черновола Михайла Івановича. При цьому боротьба з корупцією використовується тільки як привід звільнити неугодного керівника. До речі, Михайло Іванович - знана у нашій області людина - доктор технічних наук, професор, академік, голова облдержадміністрації у недалекому минулому, високоморальний і порядний чоловік. Та є у нього і серйозний недолік. Він не є членом партії регіонів і не хоче туди йти. Тому Павло Леонідович, виконуючи партійну установку, не навівши жодних конкретних прикладів зловмисних проявів суспільної недуги, прикріпив колективу звання корупціонерів. Мені розповіли, що Павло Леонідович має вже свою кандидатуру на посаду ректора – Левченка Олександра Миколайовича – молодого і перспективного керівника. І що слід відзначити, у нього немає того недоліку, що є у Михайла Івановича.

Виникає питання. Чи діяв Павло Леонідович самостійно? Знаючи ієрархічну структуру партії влади, питання виглядає суто риторичним. Попахує банальним замовленням. Прикро, що для виконання «кіллерських» замовлень залучаються поважні люди, які раніше ніколи не йшли на подібні кроки. І дуже шкода, що антикорупційну кампанію використовують для розправи над людьми.

Анатолій Ревенко
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов