АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка

 
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Порада Президенту
10.01.2012 р.

21 лютого 2011 року В.Ф. Янукович своїм указом підтримав ініціативу Л.М. Кравчука про створення Конституційної Асамблеї, покликаної запропонувати країні проект оновленої Конституції. Л.М. Кравчук, заявляючи про необхідність створення даної інституції, одразу обумовив, що ніякого поспіху в настільки відповідальній справі, як оновлення Конституції, бути не повинно, тому зміни будуть вноситися вже новим складом парламенту (треба розуміти, що обидва президенти теперішньому складу парламенту не довіряють, а майбутній бачать зі слухняною конституційною більшістю ?).

Очевидно, з причини такого підходу ніяких результатів діяльності Л.М. Кравчука за минулий рік ми і не спостерігаємо – а куди поспішати-то?

Одного не врахували наші панове президенти – країна чекати "покращення життя" не має наміру.

Вже в квітні ВО "Свобода" заявила про ініціювання референдуму по земельному питанню і почала збирання підписів. В вересні ініціативна група на чолі з О.Н. Чубко і О.Н. Ананченко заявили про ініціювання референдуму одразу з шести питань. Заявив про референдум голова ВГО "Трудовий Рух "Солідарність" В.Ю. Горобчук…

В вересні оргкомітет по створенню Громадянського руху "За Народовладдя!" виніс на загальне обговорення в Інтернеті проект Плану загальнонародних дій по ліквідації антинародного фінансово-олігархічного режиму і становлення реального народовладдя в Україні. Центральним моментом плану – всеукраїнський референдум по внесенню змін в Конституцію України,, що проводиться в ході майбутньої парламентської виборчої кампанії.

11 листопада лідер Всеукраїнської партії «Нова сила» Ю.І. Збітнєв провів в Києві Конституційний Конгрес, котрий дав старт вже тепер громадській ініціативі з реформування Конституції. В своїй доповіді він виступив з критикою ініціаторів Конституційної Асамблеї з причини абсолютної закритості і непрозорості їх діяльності. Цілковито незрозуміло – чи щось робиться, а якщо і робиться, то чому таємно від народу?

В планах Ю.І. Збітнєва по Конституційному Конгресу, знову-таки, пропонується проведення конституційних реформ вже новим складом парламенту. Чому? – Неясно.

Очевидно, беручи до уваги масштабність заходів і реагуючи на критику, що пролунала на його адресу, Л.М. Кравчук 19 листопада вирішив вперше поділитися інформацією про виконану роботу і про плани. На прес-конференції він сказав, що прогнозує створення Конституційної Асамблеї або в грудні поточного, або в січні 2012 року. При цьому підкреслив, що головною проблемою її створення буде затвердження складу цієї Асамблеї, додавши, що концепція створення передбачає включення до її складу близько 100 людей, котрих, з його слів, визначити буде непросто.

Два тижні потому, 3 грудня, в Києві відбувся Установчий з’їзд Громадянського руху "За Народовладдя!", на котрому був затверджений обговорений і доопрацьований План загальнонародних дій, що передбачає проведення всеукраїнського референдуму із внесення змін до Конституції України в ході парламентської виборчої кампанії.

Ще два тижні потому, 17 грудня, на засіданні Координаційної Ради Громадянського руху "За Народовладдя!" були визначені відповідальні за реалізацію плану і справа закипіла. В Інтернет впродовж останніх днів грудня для загального обговорення був вкинутий деталізований план дій з ініціювання референдуму, супроводжуваний статтею "Народ, а може, пора подумати?". Матеріал був поширений по Інтернет-виданнях, по всіх народних депутатах України, чиї адреси були на сайті ВР, по лідерах партій, а також серед заінтересованого громадського активу України і на ряді Інтернет-ресурсів.

Першим, хто розмістив статтю в себе на ресурсі ("Хвиля"), виявився Юрій Романенко, витончено і вдало її підкоректувавши, за що йому окреме спасибі.

І ось диво-дивне – 31.12.2011 р. о 12.07, коли всі нормальні люди готувались до зустрічі Нового року, накривали святковий стіл (а дехто вже затишно розмістився і під столом), Марина Ставнійчук – радник президента, керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента – екстрено доповідає країні про стан справ з Конституційною Асамблеєю. Про те, що все в порядку. Що Леонід Макарович звіт про виконану за рік роботу здав, а Віктор Федорович його прийняв. У звіті – концепція формування і організації діяльності Конституційної асамблеї, котра визначає ціль, статус, принципи, задачі, права, порядок формування і діяльності цього органу. (Що цікаво – самому Леоніду Макаровичу доповісти про це чомусь не довірили.)

Виникає питання – що за поспіх такий? Кому це в країні в ці години і хвилини потрібно?

Ну, гаразд – цілий рік працювали кращі уми держави в поті чола свого над цією концепцією, на основі котрої вони ж продовжать далі свою роботу. Ну то й що? Можна про це красиво і не поспіхом розповісти на брифінгу і після зустрічі Нового року, коли спаде новорічна напруга. – абсолютно незрозуміло. Це було єдине повідомлення прес-служби Президента України в останній день року, що минає! Фантастика!

А може, спеціально пустили інформацію в такий час, коли ніхто на неї не зверне уваги?

Так все рівно – не тут-то було. На повідомлення звернув увагу директор Центру політичного аналізу "Стратагема" Юрій Романенко. Він буквально через кілька годин після заяви прес-служби Президента України гучно забив в Інтернет-набат про підготовлюваний конституційний переворот. Правда і цей звук втопився, напевно, в хлопанні відкорковуваного шампанського. А близькі і друзі відтягли Юрія від комп’ютера.

Ото вже! Ну й справи в передноворічну ніч – просто казкові!

Те, що Президент хоче перевернути Конституцію під себе – в цьому сумнівів немає, всі, хто має владу в нашій державі, цим грішать. А чим він гірший від інших? Адже він теж людина і ніщо йому не чуже. І заявив він, до речі, про цей свій намір відкрито ще своїм лютневим указом про створення Конституційної асамблеї. Вже тоді дехто сполошився.

А бачиться мені в вище означеній логіці подання інформації про Конституційну Асамблею поки що тільки одне – влада тримає руку на пульсі і оперативно реагує на будь-які більш-менш значущі громадські рухи в частині конституційних реформ. І це добре. З однієї сторони – Леонід Макарович не буде розслаблятися. А з іншої – і Віктору Федоровичу доведеться більш відповідально підійти до реалізації свого ж задуму.

Хотілось би, до речі, порадити Віктору Федоровичу – прискіпливо розглянути отриманий звіт. А ще краще вивісити це в Інтернеті на всенародну прийомку. Народ все скаже, що думає, а Віктору Федоровичу залишиться тільки під цим підписатися і відправити на доопрацювання. А інакше, раптом, те, що готувалося таємно від народу, викличе в народу ж і неприйняття, відторгнення, а то й сміх. А затвердиш ненароком таке смішне – обрегочеться вся країна і завалить конституційну реформу. ?

С Наступивши всіх Новим роком – роком Народовладдя!

Марк Зобов,

Громадянський рух "За Народовладдя!" 095-886-73-53 mark_zobov@mail.ru
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ