АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка

 
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
САМОГОН НЕ ЛІКИ
20.01.2012 р.

Виготовлення і реалізація спиртних напоїв у приватному секторі поширений і прибутковий бізнес. За радянських часів, наприклад, ця діяльність взагалі вважалася стратегічною, монополію на неї мала держава. Тепер цю сферу дещо лібералізовано. Можливість заробити великі гроші завжди приваблювала підприємливих людей, але нерідко бізнесмени стають порушниками, які не надто переймаються здоров’ям споживачів. Нещодавно в Україні з’явилася навіть офіційна пам’ятка народному винаходу. Двометрову скульптуру перенесено у центральний зал відвідувачів, до вікна ресторану «Росава». Встановлення цієї композиції на вулиці не знайшло доречного схвалення у міських владоносіїв, що звісно можна вважати як профілактичне схвалення здорового способу життя у самих Черкасах.

Самогон роблять із усього що під рукою: картоплі, зерна, цукрового буряка, абрикосів, мандаринів і навіть з прокислої томатної пасти з додаванням карбіду кальцію, гуми та навіть димедролу та тютюну, для міцності, деякі спеціалісти цього бізнесу додають навіть шматки пластикових пляшок. Як запевнила лікар – нарколог Черкаського обласного наркодиспансеру, Ніна Карась, - нинішній самогон – це вже не натуральний продукт знайомий ще нашим дідам, а небезпечна і шкідлива для здоров’я субстанція.

Однак у громадян, у яких з самого ранку трусяться руки, а єдина думка, чим би промочити пересохлі губи, не залишає аж до цілющого ковтка оковитої, не завжди можна зустріти у численних горілчаних відділах магазинів. Як правило, цей контингент обирає пляшку самогону, яка обійдеться майже вполовину дешевше, та й ефект, залежно, звісно, від совісті «виробника», більш дієвий. Зважаючи на популярність такої продукції, деякі підприємливі черкащане облаштували такі собі міні-гуральні та роблять на самогоні справжній бізнес.

Наркологи, ще кажуть, що самогон б’є по організму набагато сильніше ніж спирт чи горілка завдяки вмісту великої кількості дубильних речовин та сивушних масел, які у домашніх умовах просто не можливо видалити, а звідси як наслідок цироз, язви, нефрити, захворювання нервової системи та інше для любителів оковитої. Все ж таки якщо бути відвертим людину, яка почала займатися самогоноварінням на продаж, дуже важко відлучити від цієї справи. Насамперед через низький рівень заробітної плати певного прошарку нашого населення. Недосконала також законодавча база, яка регулювала б ці питання - закон не забороняє виготовляти самогон для власного вживання, а за продаж передбачена лише адміністративна відповідальність. До речі, як коментар з іншого боку прозвучало від особи, яка досить довго займається цією справою: «…гнали, женуть і будуть гнати…». А чому?...

Можу порадити одне, - бережіть власне здоров’я. Опускатися до того, щоби труїти себе невідомо чим і де виготовленою речовиною яка називається самогоном при такому сучасному широкому розмаїтті спиртних напоїв, не слід, - підкреслює нарколог. Англійський критик Самюєль Джонсон – людина, яка знала смак у британському гуморі колись сказав: «…Червоне вино-це напиток для хлопчаків, портвейн-для чоловіків, але той хто намагається бути героєм, повинен пити бренді». Однак ці слова для українців повинні мабуть звучати по іншому, адже у нас червоне вино-для дівчат, а чоловіки та інші герої віддають перевагу ані британському бренді, чи молдавському коньяку, а самогону-чистому як сльоза. Звичайно не всі в нашому суспільстві прихильники цієї негативної справи, і – це гармонізує наше людство.

Пам’ятка самогонщику

Кодекс України про адміністративні правопорушення

Ст. 176. Виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення, виготовлення або зберігання без мети збуту самогону, чи інших міцних напоїв домашнього вироблення, виготовлення або зберігання без мети збуту апаратів для їх вироблення – тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян .

Кримінальний кодекс України

Ст.. 203 ч.1 Зайняття видами господарської діяльності, щодо яких є спеціальна заборона, встановлена законом, карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. ч.2 Ті самі дії пов’язані з отриманням доходу у великих розмірах, або якщо вони були вчинені особою, раніше судимою за зайняття забороненими видами діяльності, карається обмеженням волі, визначає суд. Тож ліпше зробити висновок, і не займатися самодіяльністю!

Микола Кім, Фото автора
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов