АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
 
непарламентський
опозиційний сайт

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СТОПКОМ


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
«Фронт змій» - це не партія, а політична секта…»
04.09.2011 р.

Депутата райради Дмитра Филипчука в Сквирі знає багато хто. Це той рідкісний випадок, коли народний обранець після отримання заповітного мандату не зник на просторах неосяжної батьківщини, а продовжив активно працювати на благо своїх виборців. Сотні великих і малих добрих справ, тисячі взятих до роботи звернень громадян, активний захист інтересів мешканців Сквирського району, цільові програми соціальної підтримки «дітей війни» і працівників соціальної сфери села – ось далеко не повний список того, чим сьогодні займається Дмитро Филипчук. Не кажучи вже про те, що антикорупційна правозахисна робота депутата добре відома і далеко за межами Сквири. Так, кілька років тому, не бажаючи миритися з незаконними діями керівництва Держкомзему, він став ініціатором створення незалежної Профспілки працівників галузі земельних відносин України. Під керівництвом Филипчука організація працює до сьогоднішнього дня, захищаючи працівників галузі і роз’яснюючи людям, що несе їм земельна реформа, котра стартувала в країні.

Правда, принциповість депутата досі не принесла йому інших дивідендів, крім поваги мешканців багатьох сіл Сквирщини. Навпаки, партійні боси «Фронту змін», побоюючись чи то конкуренції занадто активного і популярного товариша по партії, чи то його незалежної позиції, поспішили Дмитра Филипчука позбутися. Як мовиться, «без оголошення війни», заднім числом і з надуманого приводу депутата виключили з партійних рядів. Про те, як і чому це відбулося, Филипчук розповів журналістам на прес-конференції УНІАН, котра відбулася наприкінці минулого тижня.

- Розкажіть про те, як Ви дізналися про своє виключення з партії.

- Мені подзвонив «колега по нещастю» - депутат райради Дмитро Косаренко. Він повідомив про те, що на сайті обласної організації «Фронту змін» розміщена новина про виключення 14-ти депутатів. В переліку було і моє прізвище. Я зайшов на сайт – і все підтвердилося. Дійсно, мене виключили 9 червня, а новина про це була датована 10-м серпня. Для мене це було, ніби грім серед ясного неба. Я не розумію, як можна виключити людину, навіть не запросивши її на засідання, на котрому приймалось це рішення. Мене взагалі не поставили до відома. І два місяці я взагалі ні про що не підозрював!

- А з якої причини партійне керівництво ухвалило таке рішення?

- На сайті «Фронту змін» офіційною причиною названо мою відмову, яка нібито мала місце, підписати вимогу про відставку Миколи Азарова і Кабінету Міністрів України. Повірте, я не є прихильником діяльності Азарова і уряду. І не підтримую їх соціально-економічну політику. Але справа навіть не в цьому, а в етиці внутріпартійних відносин. Документ, «непідписантом» котрого мене призначили, я в очі не бачив. Фактично мене виключили з рядів партії просто тому, що так захотілося комусь із партійної верхівки. Причому в повному розумінні цього слова заднім числом.

- Це як?

- Під час прес-конференції в Києві колеги повідомили мене, і журналісти були тому свідками, що документ був розісланий на початку липня. А виключили мене з партії, якщо вірити сайту «Фронту змін», на початку червня. Тобто в мене не було навіть теоретичної можливості відмовитися від підписання цього документа до мого виключення з партії.

- Ну а гіпотетично ви б змогли підписати такий документ? Якби не виключення з партії, стали б ви вболівати за відставку уряду?

- Я дійсно маю на цей рахунок свою думку. Якщо подібні підписання і подібні папери потрібні для того, аби пропарити Яценюка – це одна справа, якщо для того, аби отримати якісь результати для країни – це інша. Я, наприклад, впевнений, що замість того, аби збирати підписи під якимись бутафорськими пропозиціями про відставку уряду або імпічмент президента, краще члени «Фронту змін» попрацювали б з людьми. Власне кажучи, це саме те, чим я займаюсь: робота з людьми, захист їх інтересів, допомога. Але, знову підкреслю, справа зовсім не в тому, виступаю я «за» або «проти» підписання обговорюваного документа. Мені навіть не дали можливості цю думку висловити.

- Якщо справа не у вимозі відставки Азарова і його уряду, то тоді через що вас виключили з партії?

- Вважаю, це просто привід. Формальний привід для того, аби позбутися людей, котрі мають свою думку. Я дійсно займав досить активну позицію на рівні району. Кілька разів пропонував створити в райраді депутатську фракцію «Фронту змін», після кількох відмов від більш високого партійного керівництва виступив з ініціативою про створення депутатської групи. Теж безрезультатно. Я дійсно мав намір працювати, досягати якихось позитивних результатів і для партії, і для Сквирського району, і для простих людей. Але, очевидно, такі депутати «Фронту змін» не потрібні. Думаю, їм потрібні безликі виконавці «лінії партії», котрі, не замислюючись, роблять все, що їм кажуть.

- Чи не вважаєте ви, що від вас хотіли більше політичної діяльності – протистояння провладній партії на місці, більш жорсткої опозиції на рівні району…

- А яка опозиція може бути на районному рівні? Опозиція до кого? До людей? Це такий рівень, де практично немає політичних рішень. Для Верховної Ради, для, можливо, області, це актуально. А тут на місці ми займаємося розподілом бюджету. Причому в Сквирськом районі він є дотаційним. Не вистачає коштів ані на ремонт доріг, ані на ремонт шкіл. Тут не до політики. Тут треба працювати над проблемами району. А їх вистачає. І ми цим займаємося. Запитайте в Сквирі, вам скажуть, що депутат Филипчук практично кожного дня не словами, а справами доводив, що працюю для людей. А те, що зараз починають вигадувати якісь політичні пасквілі про мене, то це просто смішно. Наприклад, поширюють чутки про те, що я підписав якусь політичну угоду з місцевою організацією Партії регіонів. Як це може бути правдою, якщо п. Горбалинський, голова Сквирської райдержадміністрації від Партії регіонів, зараз судиться зі мною і з телеканалом ICTV через те, що я розкрив аферу про виділення 45 га землі (а телеканал, відповідно, підготував про це сюжет)?

- Виходить, що ваше виключення з «Фронту змін» відбулося з надуманого приводу, і, по суті, партійне керівництво просто чинить розправу з інакодумцями?

- Я намагався шукати історичні аналоги всього, що відбувається. І знайшов, як не дивно, в «Майн кампф» у Гітлера. Там написано про те, що з інакодумцями треба чинити розправу всіма доступними шляхами і методами, адже вони, умовно кажучи, ламають лінію партії. Я навіть виписав: «Дійсна сила політичної партії полягає зовсім не в тому, аби зібрати більше освічених, а в тому, аби забезпечити дійсну дисципліну і покору зі сторони рядової маси членів партії». У нас виходить аналогічно. Якщо ти бачиш інакше, мислиш інакше, то, значить, ти не можеш існувати в партії «Фронт змін». Коли я йшов в цю політичну силу, то спостерігав деякі тоталітарні і диктаторські «замашки» керівництва «Фронту змін». Але я думав, що це ті риси, котрі вони зможуть «перерости». І сама партія, і її лідер. Подорослішають і зможуть через це переступити. На жаль, цього не відбулося. Якщо ви поглянете на ухвалені рішення, в тому числі і про моє виключення, то вони незаконні. Взагалі все, що відбувається, дуже «попахує» диктатурою. Є певна «верхівка», котра ухвалює рішення, а є «плебеї» - просто люди, котрі повинні працювати день і ніч для примноження слави партії. Вони ні на що не впливають. Працюй – не працюй, але від тебе нічого залежати не буде.

- Ви вважаєте, що ситуація не зміниться? Можливо, йдеться про «хворобу росту», і з часом «Фронт змін» перегляне свої цінності?

- На жаль, ні. І щодалі, тим ситуація буде гірше. Тоталітаризм і диктат закладений в самій суті політичної сили. Почитайте статут «Фронту змін». Там чітко означено: лідер обраний на безстроковий період. А партія ж позиціонує себе як демократична сила. Навіть комуністи, котрим часто докоряють тоталітаризмом, і ті через певний час проводили переобрання генерального секретаря партії. А в «Фронті змін» це неможливо. В статуті сказано: «Лідер партії, вища посадова особа партії, котра визначає політичний курс партії, здійснює загальне керівництво партією». Виходить, що сказав лідер «ми - праві», і партія проголошує праві погляди. А потім лідер прокинувся не з тієї ноги і заявив «ми - ліві», і партія стала лівою. Напрямок розвитку політичної сили означає не партія, не з’їзд депутатів, а лідер. Він вирішує, за кого ми сьогодні – за білих, за червоних або за синіх. Тобто в «Фронті змін» чіткий поділ навіть на рівні статуту: є лідер, а є решта «біомаса».причому лідер має вплив на рішення керівних органів партії, територіальних місцевих організацій та ін. Грубо кажучи, локальна партійна ланка прийняла рішення поставити бабусі паркан, а родичка лідера побила з цією бабусею горщики. Лідер не підписує рішення, і поставити паркан ми вже не можемо.

- Тобто мова йде про диктатуру на рівні окремо взятої політичної сили…

- В даному випадку лідер «Фронту змін» - фактично фюрер. Людина, котра не може бути знята або піддана критиці. Як Яценюк має намір підписувати документи проти диктатури, якщо фактично диктаторськими є його власні дії? Неможна, аби диктатор боровся з диктаторами. Подібне характерно для більшості партій авторитарного типу. Але щоб так все було відкрито викладено в статуті, у відкритому доступі… Це, швидше, партія навіть не лідерського, а фюрерського типу. Коротше це не «Фронт змін», а якийсь «Фронт змій» виходить.

- І все ж, які ви кроки збираєтеся робити? Адже ви є не лише людиною, котру виключили з партії, а відомі своєю активною правозахисною діяльністю і боротьбою з корупцією. Які подальші кроки плануєте вжити в зв’язку з вашим виключенням?

- У всякому разі я продовжу працювати для людей. Але й ситуацію, яка склалася, без реакції я не залишу. По-перше, я звернувся до відомого спеціаліста, юриста Володимира Мусіяки. Він дав мені роз’яснення – забрати мандат у мене неможна. Тобто я продовжу виконувати свої обов’язки як депутат на благо мешканців Сквирського району. Крім того, я збираюся подати до Міністерства юстиції скаргу і прохання перевірити законність рішень про моє виключення, аби притягти до відповідальності тих, хто ці рішення ухвалював. По-перше, я маю намір звернутися до суду з позовом про захист честі і гідності, адже про мене поширили інформацію, яка не відповідає дійсності. По-третє, я кидаю виклик пану Яценюку. Думаю, ми знайдемо «майданчик» в ЗМІ для того, аби подискутувати з приводу його дій, вчинків і принципів. Хай лідер партії, раз він говорить про свою демократичність, чесність і порядність, зустрінеться зі мною. Пан Арсеній, давайте зустрінемося в телевізійному ефірі, давайте проведемо відкритий діалог. І найголовніше. Я хочу звернутися до всіх чесних членів партії «Фронт змін». Виходьте з цієї партії, це не партія, а політична секта. Я особисто не бачу ні шляхів розвитку, ні перспектив того, що там зараз відбувається.

БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА

Дмитро Филипчук – правозахисник, депутат Сквирської райради Київської обл., профспілковий лідер нового покоління – голова незалежної Профспілки працівників галузі земельних відносин України (www.ppgzv.com.ua). Співголова Всеукраїнського профспілкового об’єднання «Демократичні профспілки України».

Після закінчення середньої шкоди в 1993 р. проходив строкову військову службу в Національній Гвардії України. В 1995-2007 рр. займався будівельним бізнесом в Російській Федерації, засновник і генеральний директор будівельної компанії. В 2004-2006 рр. – Член Громадської діаспоральної ради при Посольстві України в РФ. Нагороджений почесною грамотою Кабінету Міністрів України «За значний особистий внесок в розвиток торгово-економічних зв’язків України». Має профільну вищу освіту в області державного управління - закінчив Московський державний університет управління по спеціальності «Державне і муніципальне управління».

В 2007 р. повернувся в Україну, де вступив на державну службу – очолив Відділ супроводу ремонтно-будівельних робіт і проекту Євро-2012 в Центрі державного земельного кадастру. Згодом став ініціатором створення Профспілки працівників галузі земельних відносин України (як реакція на незаконні дії керівництва Держкомзему) і в даний час здійснює керівництво його діяльністю. В якості депутата місцевої ради активно захищає права мешканців Сквирської області, ініціював і послідовно реалізує програми соціальної підтримки «дітей війни» і працівників соціальної сфери села.

Одружений, двоє дітей. Хоббі: література, рибалка, спорт.


Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ