АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка

 
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Валерій Канюка - герой нашого часу
24.09.2012 р.

11 березня минулого 2011 року на «Стопкомі» в статті «Регіонали також плачуть» був описаний кричущий випадок, коли вбивцю трьох людей не те, щоб виправдали, а справа навіть до суду не дійшла.

Мова йде про історію з колишнім митником Західної регіональної митниці Віктором Гарматою, з вини котрого 27 серпня 2009 року сталося ДТП, що потягло за собою людські жертви. За логікою Кримінального кодексу та людської моралі за те, що особа їхала в стані алкогольного сп’яніння, виїхала на зустрічну смугу і на високій швидкості протаранила мікроавтобус з людьми, в результаті чого загинули троє людей і багато ще людей одержали травми, – передбачається суворе покарання. Але так як ми живемо в корумпованій пострадянській державі, то тут карають виключно тих, хто не має можливості відкупитись від слідства та від суду.

Звичайно, можна зрозуміти багатого, як то кажуть, «нафаршированого» грішми митника, якому через таку дрібничку, як вбивство людей, не хочеться сідати за грати. – Не для таких, як він, закони писані. Бо за дотриманням законів наглядають живі люди і ці живі люди теж полюбляють гроші, і теж продають свої послуги по закриттю кримінальних справ. Для чого тоді маса дармоїдів, які не хочуть працювати, йдуть в міліцію, прокуратуру, в податкову чи на митницю? – Тільки заради того, щоб нічого не робити і брати хабарі, займатись контрабандою, здирництвом та вимаганнями.

І от, коли поблизу с. Сокільники Пустомитівського району трапилася трагедія, то розгляд цієї ситуації потрапив до тих, хто тоді був при міліцейській і прокурорській владі, і для яких подібна ситуація - це спосіб покращити своє матеріальне становище. До речі, вони переважно до сьогоднішнього дня залишилися на своїх посадах.

Так от, 27 серпня 2009 року слідчим УДАІ м. Львова Мархевкою О. В. по даному випадку було порушено кримінальну справу за ч. 3 ст. 286 КК України, яка передбачає відповідальність від 5 до 10 років позбавлення волі, а вже 06 березня 2010 року цим же слідчим кримінальну справу було закрито і всю вину в скоєнні аварії було перекинуто на загиблого водія мікроавтобуса Микитюка В.П. Дуже зручно, чи не так? Про те, що Віктор Гармата був в стані алкогольного сп’яніння, – про це вже не було ні слова.

Скільки коштує така постанова? Хто брав гроші і де тепер ці люди?

Про конкретну суму хабарів сказати складно, хоча з офіційної інформації відомо, що Гармата В. був затриманий і 10 діб утримувався під вартою, однак Галицьким районним судом м. Львова його було звільнено під заставу на суму у розмірі 500 000 гривень. Хто собі може дозволити таку суму в нашій державі, якщо не злодій? Чому в таких випадках не перевіряється походження цих грошей? Може, тому, що тоді начальником Львівської обласної міліції був Пісний В.М., а його заступником, якого Василь Пісний забрав з собою ще з Тернополя, коли там також начальствував, був Канюка В.Є.?

Цей же Канюка Валерій Євгенович і зараз перебуває на посаді першого заступника начальника Головного управління МВС України у Львівській області. Тобто це настільки незамінима для системи людина, що він чудово жив як при так званих «помаранчевих» - чудово йому живеться і при цій «злочинній владі».

На початку 2010 року Валерій Канюка був начальником слідчого Управління ГУ МВС України у Львівській області і все, що відбувалося, проходило тільки через нього. Слідчий УДАІ м. Львова Мархевка О.В. перебував у його підпорядкуванні і закрити кримінальну справу всупереч незаперечним фактам слідчий міг тільки по безпосередній вказівці цього начальника. Хоча присутність посередників теж не виключається.

Але змінилася влада, а Віктор Гармата як не поніс покарання, так і не несе. Вже Василь Пісний, спочатку перейшовши на високу посаду в податкову адміністрацію, тепер каже, що живе пенсіонерським життям і задовольняється депутатською діяльністю в Львівській обласній раді, вже колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко сидить в тюрмі, а колишній прокурор Львівської області Олексій Баганець, який теж за посадою повинен був бути в курсі цієї справи, десь загубився і пише мемуари, а Валерій Канюка – процвітає та працює собі на благо. І ніхто не перевіряє законності постанови про закриття кримінальної справи від 6 березня 2010 року. Все сховано і прикрито. Ну який же ворон сам собі око виклює?

Тим часом, про те, що міліція не змінилася, і далі надходять тривожні сигнали. Так, сліди резонансної події, коли прокуратура Львівської області порушила кримінальні справи проти начальника сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків, старшого оперуповноваженого та оперуповноваженого цього сектору Стрийського міськвідділу міліції, ведуть до того ж обласного міліцейського керівника - Валерія Канюки. Принаймні, цього ніхто не спростовує.

Все поставлено на широку ногу і випадок з Гарматою – це крапля в морі корупції та свавілля. Чекаємо від президента і Генерального прокурора наведення порядку перш за все в правоохоронних органах. Натомість спостерігаємо в країні хаос та беззаконня, а влада, грабуючи державу, займається язиками, а не наведенням порядку та підняттям економіки. А головне, простим людям немає шансів на безпеку, доки міліція і злочинці пов’язані в одне ціле.

Устим Колода
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов