АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
 
непарламентський
опозиційний сайт

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СТОПКОМ


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Зупини вбивчий законопроект «Про мови» ЗАХИСТИ УКРАЇНУ!
23.12.2010 р.

Партія Регіонів, комуністи та Блок Литвина внесли до Верховної Ради законопроект «Про мови в Україні» (№ 1015-3). Він передбачає «українсько-російську двомовність» і є інструкцією зі знищення укра¬їнської мови.

У ЧОМУ НЕБЕЗПЕКА ЗАКОНУ?

Помиляються ті, хто вважає, що закон не зачепить їх особисто. Важливо усвідомити: це небезпека для всієї країни. Створення штучних переваг для російської мови і необов’язковість української створять проблеми для всіх:

Кожен навчальний заклад буде зобов’язаний запровадити навчання російською, якщо цього • забажають кілька батьків. В садочки, школи та вузи буде штучно внесений мовний конфлікт.

Службовці, вчителі, лікарі тощо будуть витрачати масу зусиль не на професійну роботу, а на • переклад купи паперів російською мовою.

На переклад і дублювання російською документації, назв, надання послуг з бюджету будуть • витрачені мільярди, а ще більше буде вкрадено. Ці мільярди можна витратити на лікування дітей чи інші справді важливі справи.

Українське книговидання, музика, кіно й театр будуть поставлені на межу виживання. •

Українська мова майже зникне з телебачення, радіо, преси.•

Навіть російськомовні книги, газети, фільми вітчизняного виробництва будуть витіснятися • російським імпортом.

Працівники освіти, культури, реклами, перекладачі та вчені втрачатимуть роботу. Гроші, які • іноземні виробники платять українцям за виробництво чи переклад рекламної та іншої продукції, підуть в Москву.

Права українців на рідну мову можна буде ігнорувати «законно».•

Молодь, особливо на Сході та Півдні України, не зможе нормально вивчити українську мову. • Нинішня влада буде змінена, але жертви її експериментів залишаться неконкурентоздатними на ринку праці й освітніх послуг.

Але найголовніше — цей закон спричинить конфлікт на всіх рівнях суспільства, бо українці не змиряться з нищенням нашої мови. За умов гострого протистояння, викликаного провокаційним законом, годі й мріяти про заможне життя чи економічний розвиток України чи будь-якої її частини.

Провідні академічні установи та університети в експертних висновках відзначили, що прийняття проекту призведе до дезінтеграції держави й загрожує зникненням українському народу.

Влада не виконала економічних та соціальних передвиборчих обіцянок. Замість «покращення життя вже сьогодні» мільйони людей отримали небачене зростання цін і тарифів, міліцейську й чиновницьку сваволю, наступ на свої права і свободи.

Все більше людей обурюються цим обманом і сваволею, у т.ч. й ті, хто голосував за цю владу.

Перша (тактична) мета влади — розділити українців на російськомовних і україномовних, зіткнути їх між собою, нацькувати «язик» на мову. Тим самим вони хочуть відволікти увагу від свого провалу в економіці, а власним виборцям кинути кістку, прозвітувавши про виконання хоч однієї обіцянки — «захисту російської мови», яку українці начебто гноблять і переслідують.

Друга (стратегічна) мета — ще небезпечніша. Влада прагне знищити українську мову як основу нашої ідентичності. Тільки тоді ця влада зможе зробити Україну частиною кремлівського «русского мира», яку можна буде безкарно ділити й грабувати.

ЧОМУ Ж ВОНИ ЦЕ РОБЛЯТЬ?

Зупинити їх можеш лише ти! — див. на звороті

ЯК ЗУПИНИТИ ПРОВОКАЦІЙНИЙ ЗАКОН ПРО МОВИ?

Завдяки громадським акціям протесту в Києві та багатьох областях України влада поки не наважилася внести законопроект до порядку денного сесії.

Але головну вимогу — зняти антиконституційний і вибухонебезпечний проект з реєстрації — не виконано. Регіонали, комуністи та литвинівці прямо кажуть, що не відмовляться від прийняття закону про мови.

Єдиний шанс їх зупинити — продемонструвати нашу рішучість захисти свою мову, зробити наші протести більш відчутними для влади.

Кожна небайдужа людина має усвідомити рівень загрози і долучитися до активних дій. Бо йдеться не про філологію, а про саме існування незалежної України і про майбутнє кожного з нас.

Винести проект на голосування можуть будь-коли. Дата Дня «Х» може стати відомою буквально за день-два до голосування.

Тому кожна відповідальна людина має бути готовою відкласти всі справи і приєднатися до протестів, щоб захистити наше майбутнє.

ДЕНЬ «Х»

ЧИМ Я МОЖУ ДОПОМОГТИ?

Поширюй інформацію, щоб більше 1. людей усвідомили небезпеку і знали, що робити. Розмнож цю листівку, роздай знайомим, друзям, співробітникам і попроси їх зробити те саме. Поширюй інформацію через Інтернет та телефон.

Надішли лист або телеграму Литвину 2. (01008, Київ, вул. Грушевського, 5, Голові Верховної Ради України Литвину В.М.) чи Януковичу (01220, вул. Банкова, 11, Президенту Україну Януковичу В.Ф.) з вимогою зняття з реєстрації законопроекту «Про мови» № 1015-1, внесеного головами фракцій Партії регіонів, компартії та Блоку Литвина як антиукраїнського, антиконституційного та провокаційного.

Візьми участь у формуванні в своєму місті груп людей, готових 3. долучитися до протестів у Києві в День «Х».

Якщо можеш — заощадь гроші, щоб поїхати до Києва в День 4. «Х» чи підтримати поїздку людей, які не можуть самі оплатити дорогу.

Слідкуй за інформацією, і як тільки стане відомо про День 5. «Х» — долучайся до протестів. На цей день треба відкласти всі справи і бути в Києві на акціях протесту. Якщо ти не можеш поїхати до столиці — підтримай протести у власному місті.

Допоможи організовувати акції протесту й поширювати 6. інформацію, пожертвувавши свій час чи кошти.

Пиши:

poshta@dobrovоl.org

vidsich@gmail.com

Телефонуй:

093-5746992

066-1365984

067-6561714

Слідкуй за інформацією на:

www.maidan.org.ua

http://dobrovol.org

http://newcitizen.org.ua

А також у групах «Врятуй свою мову» в мережах:

www.facebook.com

www.vkontakte.ru

Разом захистимо Україну!

Громадянський рух «Відсіч»

Рух добровольців «Простір свободи»

Громадська кампанія «Новий громадянин»


Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ