АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка

 
незалежне
опозиційне видання

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СТОПКОМ


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Ірина Луценко – дружина декабриста чи спільниця афериста?
24.02.2011 р.

В Україні успішно працює схема, за котрою все майно чиновників вищого рангу «виводиться з-під удару» на випадок конфіскації шляхом оформлення на родичів. Саме на дружин, дітей, бабусь і дідусів записуються фірми, автомобілі і земельні ділянки. Виходить, що чиновник працює на благо вітчизни, ніскільки не турбуючись про добробут своєї сім’ї, в той час як його рідня багатіє рік за роком.

Інформацію про доходи сім’ї Юрія Віталійовича Луценка, котра потрапила в пресу, неможна списати на вельми відоме «політичне замовлення», і на вигадку зловтішників, які бажають засадити «польового командира Майдану» за грати навіки. Інформація не є чуткою, і залізобетонно підтверджена серйозними документами. Окремі схеми збагачення людини, яка очолювала МВС, вражають своєю цинічністю.

В 2010 році дружина колишнього Міністра Луценка стала співвласницею частки в ТОВ «Українські новітні телекомунікації». Їй стала належати частина даного підприємства в розмірі 48 млн. гривень. Чотирма роками раніше побачило світ розпорядження МВС за номером 763. Розпорядженням визначено всім підрозділам міліції в обов’язковому порядку перейти на тарифні плани ТОВ «Українські новітні телекомунікації», зареєстроване на кума Міністра – такого-собі Юрія Воскобойнікова в 2005 році.

Дружина Воскобойнікова Олена 29 серпня 2008 року позичила Нарембіку Степану Васильовичу, уродженцю села Сулимів Львівської області, суму, еквівалентну 5 мільйонам доларів США. Громадянин Нарембік є батьком Ірини Степанівни Луценко, вірної супутниці нині сидячого колишнього голови МВС. На момент підписання нотаріального договору Степан Нарембік працював на посаді радника в міській Дубенській районній адміністрації Рівненської області. Колосальну суму радник зобов’язався повернути 20 грудня 2008 року.

Однак в кінці 2010 року до правоохоронних органів надійшла заява від адвоката Олени Воскобойнікової Романа Кравця з вимогою про порушення кримінальної справи за фактом неповернення позичених грошей в розмірі 25 мільйонів гривень. Зокрема, як стало відомо нам з джерел в МВС, в заяві було вказано, що гроші насправді позичала Олена Луценко, а договір на прохання дружини тодішнього Міністра, оформили на її батька. Мотивація – «аби не світити прибутки».

Природа походження прибутків дружини тодішнього Міністра насправді цікавила пресу року з 2006-го. Тема ця досить дратувала Юрія Віталійовича, і відповіді «Термінатора» лунали стандартно. Мовляв, вона мільйони зашибає, а звідки – я й знати не знаю. Працює в якійсь-там фірмі фіндиректором, але назви фірми вам точно не скажу (журналісти УП проводили ціле розслідування, намагаючись з’ясувати найменування загадкового«провайдера», який без тендера отримав право на обслуговування підрозділів МВС).

Підприємства, співвласницею котрих рахується Ірина Степанівна (ТОВ «Бізнес-центр «Лотос», «Бел фам», ТОВ «Гейтвэй-Харьков Сервис ЛТД» та ін.) з’явились за часу, коли її чоловік був Міністром внутрішніх справ. Автомобілі вартістю в сотні тисяч гривень також були придбані за кошти, зароблені Іриною Луценко саме в роки, коли Юрій Віталійович боровся з корупцією. Немає ані найменшого сумніву в тому, що такі «збіги» призвели б у тих же США до ретельного розслідування з подальшим відстороненням від посади глави відомства, який відповідає за дотримання законності в країні. Крім того, якби був доведений факт сприяння Міністра в настільки стрімкому підвищенні добробуту його родичів, в дружини Юрія Віталійовича, так само, як і у сина, який володіє кількома авто запаморочливої вартості, конфіскували б майно.

Але повернімося до 5 мільйонів доларів, позичених кумою Ірини Луценко тестю все тієї ж Ірини Луценко. Ані Степан Нарембік, ані його донька боргу не віддали. Коли стало зрозуміло, що реанімації Юрія Луценка у владі не передбачається, коли до Олени Воскобойнікової дійшло, що всі прокляття жінки колишнього міністра на адресу його сподвижників сердець помаранчевих побратимів не зачіпають, вона віднесла заяву в міліцію. Одна справа мати в боржниках Міністра, і зовсім інша – потенційного зека.

Як розвивались стосунки кумів після цього кроку зневіреної отримати назад свою позику Воскобойнікової – невідомо. Однак на початку лютого 2011 року Роман Кравець, той самий адвокат, котрий відніс заяву ображеної кредиторші до органів внутрішніх справ, зібрав прес-конференцію в УНІАН, і повідомив громадськості про те, що «питання вирішене»:

«В даний момент сторони досягли мирової угоди, і підстави для порушення кримінальної справи відсутні. Подробиці угоди я розголосити не можу».

Повернули гроші Воскобойніковій, чи її попрохали трішки зачекати – невідомо. Відомо інше – дружина колишнього Міністра володіє статками в десятки мільйонів гривень, але походження капіталу досі приховано завісою таємниці. принаймні, можна з упевненістю передбачити, що між цими грішми, фірмами, машинами, будинками, квартирами і високою посадою її чоловіка наявний щонайбільш прямий зв’язок…

Анатолій Шарій

Переклад здійснено сайтом «СтопкомUA».


Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ