АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
 
незалежне
опозиційне видання

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
У Львові дали відсіч. Табачнику і сектантам.
17.04.2011 р.

13 квітня львівське студентство, змобілізоване активістами громадянського руху „Відсіч”, вийшло на акцію протесту проти деградації освіти. Кілька тисяч молодих людей, зібравшись перед національним університетом ім. І. Франка, вголос і з допомогою плакатів задекларували своє ставлення до Дмитра Табачника, стану вищої освіти та владного режиму загалом. Пролунали вимоги припинити деградацію освіти, переглянути розмір студентських стипендій, які зараз є нижчими за офіційний прожитковий мінімум, припинити невмотивоване і незаконне підвищення окремими ректоратами оплати за проживання в гуртожитках.

Після короткого мітингу, його учасники вирушили колоною до приміщення облдержадміністрації. Задля захисту влади від молоді вишикувалися бійці спецпідрозділу внутрішніх військ „Беркут”. Депутати обласної ради (представники „Свободи”), що вийшли до студентів, поставили питання достатньо гостро – або чиновники прибирають костоправів в шоломах, або обласна рада „прибирає ЛОДА” – тобто, перегляне питання про дозвіл для ЛОДА перебувати в приміщенні обласної комунальної власності. „Беркут” швидко зник у невідомому напрямку.

„Свобода” потішилася безкровною звитягою над владою і міліцією. Студенти зовсім не тішилися через освітянські проблеми. Це й лунало в емоційних виступах молоді. Представників „Відсічі” було запрошено на розмову з начальником обласного управління освіти М. Брегіним та заступником голови ЛОДА І. Стефанишином. Повторно заслухавши позицію молоді, чиновники повідомили, що зараз вже розпочаті перевірки обґрунтованості підняття плати за гуртожитки, і подекуди вже можна говорити про певні зловживання у цьому питанні, погодилися підтримати звернення стосовно необхідності підвищення стипендії. Стосовно головної вимоги (відставки Табачника), державні службовці скрушно зітхали, що офіційно підтримати її не можуть, але передадуть до Києва дослівно.

Отже, чиновники готові спілкуватися з громадянами, якщо їх (громадян) збирається хоч би тисяча під владними стінами. Студенти розходилися з-під тих стін з надією, що більше ніхто не заважатиме їм здобувати вищу освіту, і перш за все – міністр Табачник.

А наступного дня активістам „Відсічі” довелося зайнятися і питанням сектантства. Ще 31 березня біля Львівської міської ради «Відсіччю» спільно із підприємцями проводилася акція протесту. Водночас туди ж прибули представники так званого „Руху чистих сердець”, протестуючи проти пропаганди гомосексуалізму, запровадження ювенальної юстиції, і які пізніше подали серед організаторів свого збіговиська і... ГО „Відсіч”. Отож, добре обміркувавши ситуацію, 14 квітня було проведено прес-конференцію на тему „Хто стоїть за активізованим у Львові рухом проти ювенальної юстиції та гомосексуалізму”. Представник „Відсічі” Ольга Сало та керівник інформаційного проекту „Католицький оглядач” о. Орест Вільчинський повідомили, що „Рух Чистих Сердець” - це міжнародна католицька організація молоді, яка не має нічого спільного з її львівськими „плагіаторами”. Останні позиціонуються як захисники християнських цінностей і закликають разом виступати проти впровадження в українське законодавство ювенальної юстиції, легалізації одностатевих шлюбів, нищення традиційних сімейних цінностей тощо. Насправді ж їх головною метою є дискредитація та розкол УГКЦ. І репрезентують вони так звану „групу Догнала”.

„Група Догнала” – це колишні монахи-василіяни (Антонін-Ілля Догнал, Ричард-Методій Шпіржік, Самуїл Р. Обергаусер, Василь-Маркіян Гітюк), які пішли в розкол з УГКЦ, називають себе УПГКЦ (українська правовірна греко-католицька церква) і здійснюють свою діяльність у селі Підгірці на Львівщині. Головним звинуваченням вищого керівництва УГКЦ з боку „підгорецьких отців” стала „причетність” його до „духу світу цього”. Апогеєм стало оприлюднення 3 березня 2008 року заяви, в якій йшлося про те, що згадані отці були таємно висвячені на єпископів УГКЦ (при цьому ім’я єпископа, який їх висвятив, не оголошується). Трибунал Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ, не знайшовши доказів єпископських свячень „отців”, звернувши увагу на непослух та безпідставну критику ієрархії УГКЦ, виніс кару великої екскомуніки. Рішення було оприлюднене 17 вересня 2008 року. 4 травня 2009 року Найвищий Трибунал Апостольської Сигнатури виніс вирок – виключення з Василіанського Чину згаданих монахів.

Цікавим є також те, що існують докази співпраці самопроголошених «єпископів» з органами безпеки комуністичної Чехословаччини.

Отож, ось так важливі для українського суспільства питання провокаційно використовуються сектантами. Відтак „Відсіч” закликала ті організації, які щиро займаються питаннями ювенальної юстиції та гомосексуалізму, бути уважними і не дозволити себе використати різним „псевдо-отцям”.

Юлій Хвещук
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов