АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
 
непарламентський
опозиційний сайт

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СТОПКОМ


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Путіна застерігають: Імперські плани вилізуть Кремлю боком
13.10.2010 р.

Британська преса говорить про можливу втрату Росією своїх найближчих спільників.

Оглядач газети The Times Річард Бістон пише про те, що імперські амбіції Росії на пострадянському просторі можуть вилізти їй боком. В той же час журналіст відзначає, що Путін досяг немалих успіхів в тому, аби «підім’яти» під себе територію колишнього СРСР.

«Використовувались переконання, залякування, угоди, гроші, контракти, старомодна дипломатія, а іноді навіть насильство», - перелічує інструментарій російського прем’єра британська газета. І віддає йому належне: «За допомогою всього цього йому вдалося відновити вплив Росії в багатьох із 15 республік, котрі свого часу входили до складу Радянського Союзу». Останні досягнення російського керівництва виглядають переконливо: на виборах в Україні переміг президент Віктор Янукович, Грузія серйозно ослабла після війни, а Саакашвілі і взагалі став виглядати соціопатом, на парламентських виборах в Латвії більшість отримала проросійська партія.

І ось плоди цих успіхів. В Україні Віктор Янукович вже уклав з Росією договір про продовження строку перебування Чорноморського флоту в Криму.

Москва міцно влаштувалася на Кавказі. Хоча Вашингтон і весь західний світ офіційно вважають Абхазію і Південну Осетію «окупованими територіями», втручатися в ситуацію вони не будуть. І тиснути на Росію в цих питаннях всерйоз - теж.

В Латвії також все виглядає непогано. В липні 2009 року вперше в пострадянський період мерію Риги очолив росіянин - Ніл Ушаков. А в жовтні 2010 року на виборах друге місце посіла партія «Центр згоди», котра також захищає інтереси російськомовних.

«Повного воскресіння» імперії в радянських кордонах, однак, очікувати не варто, відзначає експерт. Мало того, що це нездійсненно, так ще й нашкодить самим росіянам – простим мешканцям цієї країни. У них вже й так надто багато проблем, пов’язаних хоча б із тим, що єдиним центром для екс-радянського простору стала Москва.

Російська столиця швидко росте - в основному, за рахунок приїжджих із сусідніх республік. І це викликає у москвичів невдоволення.

Проте Кремль, на думку кореспондента, так само намагатиметься зміцнити свій вплив в сусідніх республіках: надто великі амбіції особисто Володимира Путіна. Зі слів західних експертів, прем’єр буде найвпливовішим політиком в країні ще як мінімум 14 років, і весь цей час імперські амбіції Москви лише посилюватимуться. Путін якось сам про це натякнув, заявивши, що розпад СРСР – найбільша геополітична катастрофа століття.

Бістон Путіна, однак, застерігає і радить бути обережним у своїх мріях: «ті, кого ти вважаєш спільником, дуже швидко можуть переметнутися на іншу сторону». Найяскравіший приклад - демарш білоруського президента Олександра Лукашенка. Більше того, навіть нещодавно «скорена» Україна зберігає за собою простір для політичного маневру - її президент Янукович все частіше дивиться в сторону Європи.

Успішна ізоляція Грузії зі світової політики нівелюється в зв’язку з загостренням ситуації на Північному Кавказі. «Московські політики злорадіють з приводу проблем НАТО в Афганістані, але вони навіть не уявляють собі, що може початися, якщо Захід потерпить крах в цьому конфлікті. Тоді Росії доведеться самотужки справлятися з наслідками заколотів в Центральній Азії. Там виникає велика проблема», - пише оглядач The Times.

Висновок, котрого доходить Бістон, невтішний: Путін і його команда, т.б. майже вся російська еліта, одержима боротьбою з удаваної західною загрозою. Тим часом, її давно вже не існує. Джерелом справжніх проблем ось-ось стануть сепаратисти, терористи нової хвилі на Північному Кавказі та Китай, котрий вже почав провадити політику експансії на Далекому Сході.

Останнім часом КНР швидко розвиває власні високотехнологічні галузі, використовуючи російські ноу-хау і російські енергоносії. А Росія, незважаючи на всі свої заяви і будівництво Кремнієвої Долини в Сколково, вже перетворилась для Китаю в сировинний придаток. Китай торгує з усім світом своєю продукцією і отримує за це величезні гроші. На даний момент політикам з Піднебесної вигідно все подавати так, нібито їх співробітництво з Росією здійснюється на рівних, однак це не так, застерігав якось журнал Newsweek.

Андрій Петров

Переклад з російської здійснено сайтом «Стопком». Джерело:

Свободная пресса


Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ