АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
 
незалежне
опозиційне видання

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СТОПКОМ


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Криму зривають сезон
09.04.2011 р.

Росія активно виборює узбережжя Чорного моря. Щорічно навесні починається кампанія зі зриву курортного сезону в Криму. Причому ведеться не лише інформаційна пропаганда, але й економічна боротьба за туристів.

Щороку відносно Криму на всю Співдружність Незалежних Держав транслюється інформаційний потік новин і чуток під загальною назвою «Курортний сезон на півострові під загрозою зриву». Галузеві експерти в Україні у всьому звинувачують росіян. Нібито саме сусіди закидають різноманітні чутки, аби відвадити курортників від півострова.

І дійсно — саме Крим забирає левову частку потенційних клієнтів з Чорного моря в Росії — міст Сочі, Анапа, Адлер, Геленджик, Туапсе. При цьому в теперішньому році «хіт» сезону поганих новин про Крим — інформація бочки з хімічною зброєю, виявлені біля берегів Чорного моря. «Цього року також не обійшлося без викиду негативу, котрий може згубно позначитися на проведенні курортного сезону в Криму»,— заявив перший заступник голови Верховної Ради Криму Костянтин Бахарєв.

Депутат також підкреслив, що аналіз проб води, взятих біля Ластівчиного гнізда, де, за даними ЗМІ, знаходиться одне з місць утилізації таких відходів, підтвердив відсутність будь-яких шкідливих отруюючи речовин. МНС України в Криму здійснило перевірку і повідомило, що «високотоксичних хімічних речовин, а також речовин, здатних шкідливо вплинути на здоров’я громадян, не виявлено».

Історія вигадок

Примітно, що минулого року говорили про холеру в Ялті. В 2006 р. Потенційним курортникам загрожував «пташиний» грип, а згодом ситуація ускладнилася ще й навчаннями НАТО. Повторилася ситуація із залякуванням відпочиваючих і в 2009-му. «Всі антинатовські заходи, котрі планують провести антиукраїнські сили в Криму,— це прямий удар по курортній сфері Криму на замовлення Москви»,— заявив тоді Іван Заєць з приводу заяви лідера ПСПУ Наталії Вітренко про намір зірвати проведення міжнародних воєнних навчань «Сі Бриз-2008» на півострові.

Сьогодні ж, силами, що діють на зрив курортного сезону на півострові, мусолиться не тільки тема НАТО, але й «війна» з кримськими татарами, які вимагають собі землю на південному березі півострова.

Самі татари також іноді використовують тезу про «зрив» для відстоювання своїх інтересів. В 2008 р. Представники етнічної меншості встановили наметове містечко перед будівлею парламенту автономії в Сімферополі, закликаючи місцеву владу невідкладно вирішити ряд земельних питань. У випадку ігнорування їх вимог протестуючі татари пообіцяли зірвати курортний сезон на півострові. Однак від слів до справи ніхто не перейшов. Трохи пізніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілев заявив, що не слід побоюватися загроз. «Нам це (зрив курортного сезону.— Ред.) звичайно не вигідно. Ми цього не хочемо. Тому Меджліс, звичайно, буде вживати заходів, аби цього не сталося»,— заявив він.

З його слів, земельна проблема дійсно існує і не вирішується. «Злісно не вирішується. Землі розбазарюються і продаються своїм. Але методи, за допомогою котрих татари виборюють свої права, повинні бути справедливими. Вони не повинні завдавати шкоди навколишнім людям»,— заявив Мустафа Джемілев.

Однак, найдієвішим відлякуванням стало просте підвищення вартості білетів в кримському напрямку. Тоді як на вітчизняне Чорне море в Росії ціна більш поміркована. «Що будемо робити, шановні громадяни? Їхати в Крим за 3800 руб. або в Адлер за 2050 руб. Схоже, в цьому 2009 г. в Криму туристів буде ще менше, ніж в минулому»,— нарікали російські патріоти кримського відпочинку в своїх блогах.

А турист їде

Щорічні лякали особливої шкоди, як правило, потоку туристів в Крим не спричиняють. За 8 місяців 2007 г. на півострові відпочили 4 млн. 919 тис. людей, що на 11,8% було більше колишнього рівня. В 2008 г. Ситуація дещо погіршилась. В 2008 г. в автономії відпочили 5,635 млн. людей, що на 1,7% менше досягнутого роком раніше показника. А от вже в кризовому 2009 р. на півострів приїхали 4958,5 тис. людей, що на 12% менше. Ну а минулого року показник знову пішов вгору, і потік туристів на півострів зріс на 14,5%. Крім того, минулого року на новорічні та різдвяні свята до Криму прибуло 46,6 тис. відпочиваючих, що майже на 45% більше, ніж в 2009 р.

На теперішній же сезон у влади АРК також великі надії. За прогнозом міністра курортів і туризму АРК Олександра Лієва, в 2011 р. в Криму очікують близько 6 млн. туристів. «Є всі підстави вважати, що завдяки роботі уряду Василя Джарти в поточному році, а також заходам, запланованим Радою міністрів на 2011 р., через 360 днів ми зустрінемо 6-мільйонного туриста»,— вважає міністр. «В курортному сезоні 2011 р. в Криму очікується не менше 6,5 млн. туристів»,— заявив голова Ради міністрів Криму Василь Джарти.

Він відзначив, що такий прогноз пов’язаний не лише з політичною нестабільністю в Єгипті і, можливо, скасуванням системи «все включено» в Турції. Одночасно, згідно попередніх оцінок туроператорів, в 2011 р. Частка ділового сегменту в Криму може збільшитися на 5-10%. Вони аргументують свою позицію тим, що останнім часом в Криму істотно збільшилась матеріальна база для проведення ділових заходів.

За звичкою

Однак їдуть до Криму переважно за давньою звичкою і завдяки родинним зв’язкам. За підсумками маркетингових досліджень курортно-рекреаційного комплексу Криму, проведеного спеціалістами Національної Академії природоохоронного і курортного будівництва (НАПКБ), 85% відпочиваючих позитивно оцінили рівень кримської гостинності. При виборі відпочинку в Криму 21,9% відпочиваючих орієнтувалися на особливості клімату, 14,7% респондентів відповіли, що приїхали за звичкою, при цьому майже 13% туристів надали перевагу Криму, тому що мають тут свою нерухомість.

Дослідження також виявило, що переважна кількість респондентів — 76,4% — належать до категорії самостійних туристів, решта 23,6% опитаних приїхали до Криму по путівках. Крім того, в ході опитування спеціалісти НАПКБ виявили, що 53,1% опитаних готові були витрачати на відпочинок до $50 на день, 35,3% — до $100, 11,5% — більше $100.

В цілому 91% респондентів залишились задоволені відпочинком в Криму.

Прийнято говорити про нерозвинутість кримської туристичної індустрії. Однак кількість пристойних готелів і приватних готелів щороку зростає. А кримська влада обіцяє побудувати курорти світового рівня. Як кажуть чиновники, на сьогодні вже складений договір про будівництво готелів світового рівня в Сакському районі.

Переклад здійснено сайтом «СтопкомUA». Джерело:

pro-consulting


Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ