АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
 
непарламентський
опозиційний сайт

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СТОПКОМ


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Холодна зброя, як вона є
08.11.2010 р.

Практично кожний чоловік є небайдужим до холодної зброї, є щось в ній таке, що змушує відчути себе справжнім чоловіком, може це мисливський інстинкт добувача, може бажання захистити себе, або рідних, може це глибинне бажання домінувати та владувати, або усе разом, може ще щось - не знаю, у кожного свої відчуття з цього приводу.

Але Кримінальний кодекс України вносить свої корективи в стосунках між холодною зброєю та громадянином. Так ст. 263 КК України за незаконне носіння, виготовлення, ремонт або збут холодної зброї без передбаченого законом дозволу передбачає кримінальне покарання у вигляді штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Щоб не було ніяких незручностей (проблем) із законом або з працівниками внутрішніх справ при виявленні ними у Вас предмету, який за конструктивними особливостями схожий на холодну зброю, пропоную прочитати цю статтю, завдяки якій можна самостійно визначитися чи відноситься придбаний ніж до холодної зброї чи ні?*

Відповідно до п.п. 1.6. Методики криміналістичного дослідження холодної зброї та конструктивно схожих з нею виробів зі змінами та доповненнями відповідно до вказівки МВС від 21.08.99 N 19/3302 (далі Методика), не є холодною зброєю вироби господарсько-побутового, виробничого, спортивного та іншого призначення, які схожі з холодною зброєю за зовнішнім виглядом та/або конструктивно, проте не мають всього комплексу суттєвих ознак, притаманних холодній зброї.

Зокрема, не відносяться до холодної зброї вироби спортивного, бутафорського та сувенірного характеру, які суттєво відрізняються за своєю здатністю до ураження цілі у порівнянні з їх найближчими бойовими чи мисливськими аналогами.

Види холодної зброї:

- бойова - зброя, що призначена і придатна для смертельного ураження цілі при вирішенні бойових та оперативно-службових завдань державними та іншими легітимними військовими або воєнізованими формуваннями чи знаходилась в них на озброєнні;

- мисливська - зброя, призначена і придатна для смертельного ураження (в т.ч. добивання) звіра, в умовах промислового або спортивного (в тому числі підводного) полювання;

- кримінальна – зброя, яка виготовлена кустарним або саморобним способом предмети та пристрої, які призначені для завдання тілесних ушкоджень людині і не мають аналогів серед бойової та мисливської зброї.

Загальні техніко-криміналістичні вимоги до холодної зброї:

1. мінімальна довжина клинку - не менше, як 90 мм;

2. мінімальна товщина клинку - не менше, як 2,6 мм;

3. мінімальна твердість клинку, що виготовлений із вуглецевістої сталі - не менш, як 50 НКС (при відсутності ДСТУ, ТУ, якими встановлені інші значення твердості);

4. мінімальна твердість клинку, що виготовлений із корозійностійкої сталі - не менш, як 45 НКС (при відсутності ДСТУ, ТУ, якими встановлені інші значення твердості);

5. кут загострення леза - не більше як 30 град.

Довжина клинків визначається вимірюванням відстані від вістря до обмежувача (утику руків'я),вимірювання товщини обуху провадиться у найтовшому місці клинка.

Вимоги для клинків ножів мисливських спеціального призначення, які не є холодною зброєю:

1. довжина до 150 мм при наявності утику або обмежувача;

2. довжина до 220 мм при відсутності утику або обмежувача;

3. товщина обуху менша за 2,4 мм;

4. найбільший вигин обуху клинка наверх від умовної лінії, що з'єднує вістря клинка і верхній край руків'я, перебільшує 15 мм;

5. найбільший вигин обуху клинка униз, до леза, перебільшує 5 мм;

6. вістря клинка виступає більш ніж на 5 мм над лінією обуха.

Граничні параметри для клинків ножів туристичних (не є холодною зброєю):

1. довжина не більша за 150 мм при наявності в конструкції ножа утику чи обмежувача;

2. довжина не більша за 220 мм при відсутності в конструкції ножа утику чи обмежувача;

3. товщина обуху не більша за 2,4 мм.

Товщина обуху туристичних ножів усіх видів може бути більше ніж 2,4 мм, якщо довжина їхніх клинків менша за 90 мм.

Крім того, при придбанні ножа, який за своїми властивостями дуже нагадує холодну зброю, не зайвим буде зберегти квитанцію (фіскальний чек) про покупку, у доказ не кустарного (не заводського) походження клинка.

Ну а якщо, так трапиться, що у Вас працівники міліції знайдуть саме холодну зброю та й ще й саморобну, то відразу заявляйте, що Ви її знайшли та несете до найближчого відділу міліції для добровільно здачі зброї (ч.3 ст.263 КК України).

______________________

*Мається на увазі саме клинкова зброя - предмети та пристрої уражуючим елементом яких є клинок.

Джерело:

Юридичний портал України

Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов