АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
 
незалежне
опозиційне видання

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
За що беруть хабарі в українських ЖЕКах
28.03.2011 р.

В українських ЖКС (житлово-комунальна служба) наживаються на аварійному житлі і приватизації. Хабарі беруть всі — від сантехніка і майстра дільниці до начальника ЖКС мікрорайону. Про корупцію - на прикладах житлово-комунальних служб Одеси.

Днями голову одного з одеських ЖКС впіймали на хабарі. Чиновник вимагав з мешканця підвідомчого будинку $300 за самовільну реконструкцію квартири, повідомляє прес-служба облУВС. Хто і на чому «робить» гроші в одеських ЖКСах. Газета «Сегодня» з’ясувала, за що беруть «на лапу» в житлово-комунальних службах Одеси.

Юрист В’ячеслав Каритківський регулярно стикається з корупцією в житлово-експлуатаційних управліннях Одеси, відстоюючи інтереси власників квартир в судах. «Хабарі беруть усі — від сантехніка і майстра дільниці до начальника ЖКС мікрорайону.

Без грошей зі своєю проблемою в контору домоуправління власнику квартири краще не йти — доведеться стояти у величезних чергах, а потім ще збирати купу папірців в суміжних відомствах ЖКГ. Тому багато хто обирає шлях простіший — через хабар», — пояснює правник.

З його слів, найчастіше «на лапу» в ЖКС беруть за самовільне перепланування квартир. «За новим законом, за самодіяльне «вдосконалення» житла можна потрапити під штраф — від 1700 до 4250 грн., а якщо при переплануванні були пошкоджені несучі стіни, то це загрожує тюрмою.

Зараз можна притягти до 90% одеситів! — стверджує В’ячеслав. — Мешканці міста роками розширювали балкони і робили арки в несучих стінах квартир. Документів на це зараз у них немає. Чиновники «навідують» такі квартири і говорять, мовляв, за певну суму вони цього «не помітять».

Під вимагання ЖКСників підпадають і деякі власники гаражів. «Після смерті діда — ветерана війни — мені дістався гараж, котрий йому дозволили побудувати в дворі як пільговику.

В Київській райадміністрації мені не вдалося подовжити дозвіл — у мене ніяких пільг немає. Зате в ЖКС я «порішав» питання за 10 хвилин, давши начальнику $150 і погодившись оплачувати прибирання сміття біля гаража», — розповів нам мешканець Таірова Олексій.

А ось рядові працівники ЖКСів за гроші «прискорюють» видачу потрібних довідок. «Такса — від пляшки коньяку до 100 грн. Багато кому потрібно терміново продавати житло або отримувати кредити — для цього і вимагається документ з ЖКС. Однак отримати довідку про відсутність боргів за квартиру можна лише за два-три тижні, а «швидких» довідок видається до 20 на день.

Тобто денний «зарабіток» може складати до 500 гривень!» — розповів нам на умовах анонімності співробітник одного з домоуправлінь Ігор. До слова, юристи в ЖКСах «заробляють» на тому, що... не пред’являють позовів «хронічним» боржникам.

Але найприбутковішим «бізнесом», зі слів нашого джерела в ЖКС, є афери з «аварійним» житлом і приватизацією квартир з «мобільного» фонду міськради, куди відселяють мешканців аварійних квартир. «Квартири за хабарі приватизують знайомі і родичі керівництва ЖКСів за заниженою вартістю. Оборот афери — сотні тисяч доларів!» — зізнався ЖКСівець.

З корупцією в ЖКСах Одеси знайомий і мер Олексій Костусєв. «В 2010-му, ще будучи депутатом ВР, я подавав запит в Генпрокуратуру про незаконну приватизацію житла співробітниками ЖКС. Але ніяких дій прокуратури після цього не послідувало, — говорить градоначальник. — Зараз ця справа у мене на контролі».

В начальники ЖКС — за $30—40 тис.

Наше джерело в ЖКС запевняє, про корупцію в домоуправліннях та експлуатаційних конторах прекрасно знають в міськуправліннях ЖКГ. «Начальство ЖКГ має свою частку від кожного глави ЖКС — від $1 тис. до $5 тис., — запевняє ЖКСівець.

— А ще посаду в ЖКС можна купити. Наприклад, мій пост головного спеціаліста з теплових комунікацій коштує $1000. Влаштуватися майстром дільниці можна за $500. А місце керівника ЖКС може коштувати $30—40 тис.». В міськуправлінні ЖКГ нам відмовились прокоментувати цю інформацію, пославшись на зайнятість.

Олександр Сибірцев

Переклад здійснено сайтом «Стопком.UA». Джерело:

УКРАИНА КРИМИНАЛЬНАЯ

Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов