АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
 
непарламентський
опозиційний сайт

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СТОПКОМ


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Епоха «бєспрєдєла» або знову про факти корупції помаранчевої міліції
08.09.2010 р.

Невже в теперішнього Президента України Віктора Януковича слова розходяться з ділом точно так само, як і в його попередника? Обоє боролись з корупцією так, що корупції ніяк не стало менше, а вона процвітає і, мабуть, процвітатиме ще більше. Мало того, точно так само, як при комуністичній системі існував пануючий клас номенклатури, яку не саджали за злочини, яка паразитувала на тілі народу і якій було дозволено все, так і зараз є ті, що при будь-яких змінах на верхах живуть собі в своє задоволення і ніщо їм не загрожує, навіть якщо вони злодії чи вбивці. Давно складається враження, що з комуністичних часів нічого не змінилося і вся ця показова гризня між владою та офіційною опозицією є театром для неврівноваженої публіки, а насправді ніякої різниці немає. Вони змінюються між собою місцями, а гнила сутність лишається такою ж.

З останніх посадових призначень фактично ніщо вже не дивує. Не дивує кількість донецьких земляків на високих посадах судової гілки влади. Не дивує кишеньковість Конституційного суду і її теперішній голова. Не дивує, що родинність і кумівство синьо-голубої влади не гірша за кількість любих друзів Ющенка у владі. Але коли ті, хто є злочинцем і кому у в’язниці давно ставлять прогули, які своєю діяльністю дискредитували попередню владу – при теперішній владі одержують посади і владу, то це дивує. І виглядає так, що нічого не змінилося. Невже справді нічого не змінилося?

Так, нещодавно, екс-начальник ГУ МВСУ у Львівській області Василь Пісний очолив Управління з розслідування особливо важливих справ ДПА України у західному регіоні. Дивно, але здається, що цю посаду навмисно створили саме для нього, так би мовити, під замовлення, бо на цю посаду навіть немає посадової інструкції, чим він там буде займатись. І взагалі цікаво, як це улюблений і найкращий в грошовому еквіваленті для Юрія Луценка обласний начальник міліції серед всіх обласних начальників виплив саме в податковій, якщо, нагадаємо, у березні 2010 року наказом міністра МВС Василя Пісного було звільнено з посади начальника міліції Львівщини за власним бажанням та зараховано його у розпорядження МВС, але де податкова, а де МВС. Чи за хабар це вже не має значення?

Як сталося, що вірний товариш Юрія Луценка, який завжди зустрічав його у Львові, наче арабського шейха, – з квітами, оркестром і дівчатками в коротких спідницях, а проводжав з повними мішками грошей, тепер при владі і в донецьких регіоналів? Після того Луценко в Києві мав за що проводити різні заходи своєї "Народної самооборони". Хто не полінується, той нехай прослідкує, що Луценкова політична активність завжди розпочиналася після візитів у Львів, - це пан Василь Пісний проводжав дорогого гостя не з порожніми руками.

Справді, гроші роблять чудеса. А чудотворцем пан Пісний був ще тоді, коли за ним міцно закріпився кримінальний псевдонім «Антибіотик». Про ці історії з чудодійним зникненням речових доказів і відкриттям проти майбутнього генерала міліції кримінальної справи вже навіть нецікаво писати, бо всі про це знали і знають. І падіння довіри до помаранчевої влади у Львівській області відбувалося саме з цих причин. Панувало беззаконня і вседозволеність одних і безправ’я та заляканість інших, простих громадян. Для прикладу пропонується звичайна для Львівської міліції ситуація, яка є типовою.

Так, 27 серпня 2009 року на окружній дорозі міста Львова тепер уже колишній посадовець Західної регіональної митниці Віктор Гармата, перебуваючи у важкому ступені алкогольного сп’яніння, керуючи автомашиною марки «БМВ Х-5», виїхав на зустрічну смугу руху, де вчинив зіткнення з мікроавтобусом, який перевозив людей. У результаті ДТП четверо людей загинуло, восьмеро отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

Слідчим УДАІ м. Львова Мархевкою О. було порушено кримінальну справу за ч. 3 ст. 286 КК України, яка передбачає відповідальність від 5 до 10 років позбавлення волі. Гармата В. був затриманий і 10 діб утримувався під вартою, однак Галицьким районним судом м. Львова його було звільнено під заставу на суму у розмірі 500 000 гривень.

Так от, з моменту скоєння Гарматою В. ДТП минув один рік, але слідство до цього часу так і не завершено і Гармата В. і далі уникає кримінальної відповідальності та поводить себе, начебто нічого не сталося. Ну не вбивав він нікого п’яним за кермом. Хоча за матеріалами справи зібрано всі докази, що ДТП сталось виключно з вини Гармати В.

Отже, Гармата В. і далі залишається на свободі і не притягнутий до кримінальної відповідальності, так як зміг через свої корупційні зв’язки «залагодити» справу, сплативши хабара тодішньому керівництву обласної міліції понад 1 мільйон доларів США, а саме підконтрольному Пісному начальнику слідчого Управління ГУ МВС України у Львівській області п. Канюці В., частина цих грошей пішла на підкуп суддів районного та апеляційних судів.

Поведінка керівництва прокуратури Львівської області в особі прокурора Баганця О. щодо цієї справи також свідчить, що і ці посадові особи не залишились осторонь від поділу отриманих від Гармати В. коштів. Інакше як пояснити, що прокуратура не вживає жодних заходів до закінчення розслідування по справі, а тільки спостерігає, як слідчий займається тяганиною. Мета цієї тяганини така, що мине 10 років і Гармата В. буде звільнений від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності.

Постраждалі в аварії та родичі загиблих стверджують, що знайомі Гармати В. вживають різних заходів - кого примусом, а кого за гроші змусили написати розписки про відсутність претензій до Гармати В.

Наведені факти вказують про наявну корупційну вертикаль у правоохоронних органах Львівщини, яка процвітала за старої, помаранчевої влади. Міністра внутрішніх справ цілком влаштовували такі, як Василь Пісний і його помічники. Зі слів наближених і ображених на начальника міліції підлеглих, зі всіх незаконних оборудок за закриття кримінальних справ, видачі за хабар свідоцтв на право водіння автомобілями іноземцям і не тільки, за перевірки УБОЗом суб’єктів підприємницької діяльності головний начальник брав відкату 70%, а решта лишав виконавцям. Скільки мільйонів доларів осіло у нього і в його родичів, напевно, він і сам не знає, так як давно перестав рахувати гроші купюрами, а міряє товщину пачок з грошима господарською рулеткою. І шкода, що ніхто не здогадався зазняти це видовище на відео на своїх мобільних телефонах. Це видовище побило би всі рейтинги популярності.

Отже, був-собі чоловік під слідством, називали його оборотнем в погонах, а при Вікторові Ющенку та Юлії Тимошенко з подачі вічнобігаючого від хазяїна до хазяйки Юрія Луценка пан Пісний став орденоносним, заслуженим юристом України, зрештою, генералом, якому гарантується державою пенсія не менше ніж в 30 тисяч в місяць. І саме головне: думаєте, про цей «бєспрєдєл» там в Києві ніхто не знав? – Знали, добре всі знали, але гроші любили не менше. Чи, може, думаєте, що тепер, коли нібито помінялася влада, ніхто про це все не знає? – Навпаки, знають навіть краще, ніж автор цієї статті. Просто якщо в короткий строк нічого не зміниться, то можна буде зробити висновок, що одну банду змінила інша банда. А бардак в державі як був, так і буде, і з такими правителями Україна завжди буде однією з найбідніших в світі тому, що тут править беззаконня і злочинність.

Осип Самійленко


Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ