АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
 
незалежне
опозиційне видання

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СТОПКОМ


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Бізнес сім’ї Луценка: з «бикоти» в буржуазію
14.02.2011 р.

Дружина Юрія Луценка, екс-міністра внутрішніх справ, закликала всіх українців підтримати її чоловіка: «Люди добрі! Мій чоловік стояв за вас багато років! Він втратив здоров`я на Майдані, відстоюючи ваші інтереси!»... Насправді Юрій Віталійович всі роки правління Ющенка не лише весело колобродив на Майдані, але й успішно «косив монету», відстоюючи зовсім не народні інтереси. Детально про те, як стрімко зростав добробут родини Луценка, записного борця з корупцією, в його буття міністром МВС.

Війна на знищення, котру ведуть зараз політичні верхи в Україні, має ту безперечну перевагу для суспільства, що відкривають справжній стан та справжні обличчя наших можновладців. Що ми знали раніше про Юрія Віталійовича Луценка до його арешту?

Польовий командир Майдану, відомий гуморист і забіяка, екс-міністр внутрішніх справ зробив собі кар’єру, працюючи виключно на державній службі і в політичній партії. Причому, будучи опозиціонером в часи Кучми, ані Луценко, ані вся його родина не мали навіть найменшого шансу займатися підприємницькою діяльністю. В деклараціях Ю.Луценка і його дружини Ірини за 2004 рік головним джерелом доходу числиться відносно скромна депутатська зарплата Юрія Віталійовича.

Судячи з документів, які потрапили в наше розпорядження, за останні 5 років з моменту зайняття посади міністра внутрішніх справ п. Луценко став не просто заможним – а дуже багатою людиною, сім’я котрої легко розпоряджається мільйонами доларів. І не виключено, що джерела цього багатства арештованого держслужбовця знаходяться під пильною увагою правоохоронних органів, а значить нові обвинувачення також стануть предметом гласності.

Про це говорить заява адвоката Кравця Р.Ю., зареєстрована підрозділом по боротьбі з економічними злочинами МВС незадовго до арешту Ю.Луценка в кінці 2010 року. Кравець, який діяв в інтересах родички і близького друга сім’ї Луценка – громадянки N., заявив про шахрайські дії дружини екс-міністра Луценко Ірини Степанівни, і тестя екс-міністра Нарембіка Степана Васильовича і шахрайське привласнення 25 мільйонів гривень!

Нагадаємо офіційні дані: Луценко за результатами 2007 року був визнаний найбіднішим за доходами міністром Кабміну – весь цей рік Юрій Віталійович офіційно ніде не працював. Сукупний дохід Міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка в 2007 році склав 1396,04 грн. (одна тисяча триста дев’яносто шість грн.)

Дана сума повністю відповідає заробітній платі за минулий рік. Про це сказано в декларації про доходи очільника МВС. Як повідомляло МВС України, в той же час сім’я Ю. Луценка отримала дохід в розмірі 484 260,59 грн. У власності Міністра рахувалась квартира 27,5 кв. м, а членам сім’ї належала квартира 55 кв. м і чотири автомобіля. Зокрема, автомобіль «Infiniti» з об’ємом двигуна 3,5 куб. см, «Volkswagen» з об’ємом двигуна 2,5 куб. см., «Skoda Octavia» з об’ємом двигуна 2,5 куб. см, «Hyundai» з об’ємом двигуна 2 куб. см.

На банківському рахунку в глави МВС розміщувалася одна гривня, члени його сім’ї зберігали в банку 409 643,27 грн.

Але в 2008 році Юрій Віталійович повернувся на пост Міністра МВС, і це призначення вельми красномовно позначилося на зростанні його добробуту!

Сукупний дохід Міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка в 2008 році склав 237 тис. 327 грн. У власності Ю.Луценка наявна квартира (27,5 кв.м). Члени сім’ї Міністра задекларували дещо нове – земельну ділянку (0,0775 га), житловий будинок (203,9 кв.м), квартиру (244 кв.м), гараж (32,2 кв.м).

Транспортні засоби: легковий автомобіль «Infiniti» (3,5 л), «Hyundai» (2 л), вантажний автомобіль «Volkswagen» (2,5 л), мотоцикл «Honda» (600 куб.см). Доходи членів сім’ї Ю. Луценка склали 1 млн. 061 тис. 581 грн. З них: 449 тис. 695 грн. – доходи від підприємницької та незалежної професійної діяльності; 544 тис. 551 грн. – зарплата. На рахунках в банках в Ю.Луценка – 45 тис. 831 грн., у членів сім’ї – 50 тис. 242 грн. Цінних паперів у глави МВС та його сім’ї не було.

Купівля елітної нерухомості в центрі Києва та будівництво житлового будинку поблизу столиці були здійснені на гроші, позичені в ряду банків і знайомих бізнесменів сім’ї Луценка.

29 серпня 2008 року, коли Юрій Віталійович перебував на міністерській посаді, його тесть Нарембік на прохання доньки – Луценко І.С., оформив на себе позику в розмірі 25 мільйонів гривень. Ці гроші він отримав від друзів сім’ї, з метою оплати земельної ділянки та нерухомості. Договір позики був зареєстрований київським нотаріусом Іриною Сень-Силкою. Повернути позику треба було до 28 грудня 2008 року.

Однак виконувати свої зобов’язання сім’я Луценка не стала. Багаторічна дружба двох сімей розбилася об 25 мільйонів. Того ж року дружина і тесть Луценка взяли ще одну позику в 15 мільйонів гривень в комерційному банку, і в їх віданні були значні фінансові активи та нерухомість. Але гроші були «в ділі», і вилучати їх для погашення боргу Луценко не порахував за потрібне.

Зрозуміло, в рік кризи фінансовий добробут міністра не знижувався.

Загальний дохід сім’ї екс-міністра внутрішніх справ в 2009 році склав 1 млн. 332 581 гривню, з них зарплата – 824 555 гривень. Дохід від підприємницької та незалежної професійної діяльності сім’ї Луценка склав 495 626 гривень. За договорами позики родичами екс-міністра сплачено 2 млн. 649 887 гривень і 44 копійки.

Згідно декларації екс-міністра, в 2009-му він зробив ще одне супердороге придбання в сфері нерухомості – квартиру в 331 кв. м. Т.б. квартира в 244 кв.м була продана, і придбана нова – ще більша, і теж в престижному районі Києва. Які доходи і які видатки понесла сім’я в результаті перепродажу нерухомості цих коштів в декларації не відображено. Та й судіть самі, чи дозволяли доходи сім’ї міністра МВС. В рідних Луценка є два автомобіля: «Інфініті» з об’ємом двигуна 3,5 л, «Хюндай» – 2 л, і мотоцикл «Хонда». На рахунках в Луценка – 50 000 гривень, його сім’ї – 10 000.

Крім того, в 2009 році члени сім’ї екс-міністра володіли цінними паперами на суму 18 000 і внесками, паями – на суму 1 млн. 747 203 гривні.

Таким чином, заробивши за 3 роки близько 2,8 мільйони гривень, сім’я Луценка купила майже гектар землі під Києвом, дім під Києвом, дві квартири загальною площею в 570 кв. м, вантажний автомобіль «Фольксваген» і придбала пай в підприємстві майже на 2 мільйона гривень!

Думається, одна ця невідповідність декларації реальним доходам і придбанням чиновника в цивілізованій демократичній Європі призвела б до скандалу, порушення кримінальної справи та арешту чиновника.

Але це ще не все! Шкода, ми ще не бачили декларації 2010 року, але вона повинна показати воістину казковий злет добробуту міністра Луценка. Про це можна судити з бази даних податкової служби. Виявляється, в 2010 році дружина Луценка стала власницею частки в сімейному підприємстві – ТОВ «Українські новітні телекомунікації» в розмірі 48 мільйонів гривень! За дуже цікавим для правоохоронних органів збігом, саме через це підприємство, що належить І.С.Луценко, в 2009 році МВС під керівництвом Ю.В.Луценка закупило з порушенням тендерних процедур значну партію телевізійної і комп’ютерної техніки для оснащення української міліції.

Також дружина екс-міністра є господинею 100% частки в розмірі 2 мільйони 850 тисяч гривень в статутному фонді ТОВ «Бізнес-центр «Лотос», розташованого по вулиці Туполева, 19. ринкова вартість особняка, який належить підприємству, складає багато мільйонів доларів.

Ірина Степанівна також є власницею підприємства «Бел фам» зі статутним фондом 1 мільйон 100 тисяч гривень, і ТОВ «Гейтвэй-Харьков Сервис ЛТД» зі статутним фондом 500 тисяч гривень.

В 2010 році дружина екс-міністра МВС купила шикарний автопарк одразу з чотирьох автомобілів!

В даний час Ірина Луценко володіє такими машинами: «Мерседес-Бенц» GL 550 АА 8383 СI 2007 року випуску (машина не б/в, а нова), «Тойота Ленд Крузер» 200 VX 4,5L 2010 року випуску, «Мазда»-6 ТЗ 8137 ОК 2004 року випуску, «Рено»-19 АА 8511 ВХ 1995 року випуску. Також ряд автомобілів оформлено на сина Луценка.

Нова «Тойота Ленд Крузер» 200 VX 4,5L 2010 року в столичних автосалонах пропонується за ціною не нижче 750 тисяч гривень. Новий «Мерседес-Бенц» GL 550 2007 року випуску пропонується за цінами не менше 1 мільйона 150 тисяч гривень.

Чи пов’язані ці доходи та ця суперприбуткова комерційна діяльність дружини Луценка з використанням службового становища її чоловіком? З «кришуванням» шахрайських операцій і з неповерненням боргів? Чому сім’я глави МВС всі останні роки живе не за статками, і які джерела доходів Луценка?

Чи буде у справі Луценка лише один епізод з викраданням квартири і позачерговими званнями для водія, чи там з’являться нові факти кримінальних злочинів? Широкий резонанс цієї політичної історії дає гарантію, що ми дізнаємося ще багато нового про бізнес людини, котра колись присягалася, що переможе корупцію і припинить розкрадання та хабарництво в системі МВС…

Автор: Анатолій Білик

Переклад здійснено сайтом «Стопком.UA». Джерело:

dossier-ua.com


Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ