АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
 
непарламентський
опозиційний сайт

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СТОПКОМ


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
«Без мене мене оженили». Або як можуть стягнути борги за комунальні послуги без відома боржника і чим це загрожує
28.10.2010 р.

Не одноразово вже згадуваний, що і не дивно, Закон України «Про судоустрій…», який вніс відповідні зміни до Цивільно-процесуального кодексу України (далі ЦПК), набагато полегшив комунальникам можливість стягнення комунальних послуг.

З однієї сторони, це ніби позитивний момент, але з іншої сторони, процедура цього стягнення стала носити незаконний характер, що порушує права боржника.

Так, тепер комунальники мають право «додатково» стягнути заборгованість з урахуванням індексу інфляції та 3 % річних на суму боргу.

Згідно ЦПК, суд видає судовий наказ в 3-денний строк з моменту відкриття провадження у справі.

Особливістю наказного провадження є те, що видача судового наказу провадиться без судового засідання та виклику стягувача і боржника для заслуховування їх пояснень.

Після видачі судового наказу суд не пізніше наступного дня направляє його копію боржникові рекомендованим листом з повідомленням.

Одночасно з копією судового наказу боржникові надсилається копія заяви стягувача з копіями приєднаних до неї документів.

Днем отримання боржником копії судового наказу є дата, зазначена в поштовому повідомленні про вручення. Хочу відзначити, що часом листоноші, перевищуючи свої повноваження, самі роблять відмітку про вручення документів особі, проставляючи підробний підпис (були в практиці такі випадки, при чому не однократні). Або ж відвідують адресата всього раз, хоча повинні приходити до адресата двічі – тричі.

У випадку, якщо боржник відмовляється від отримання копії судового наказу або відсутній за вказаною адресою, днем отримання боржником копії судового наказу є день проставлення в поштовому повідомленні відмітки про відмову боржника отримати копію судового наказу або відмітки про відсутність боржника за вказаною адресою.

Таким чином, навіть якщо Ви не отримували вказаних документів, виїхали у відрядження, на дачу, у відпустку, на відпочинок і т.д. на тривалий час і місяць – два були відсутні вдома, то і в цьому випадку документи вважаються врученими.

Далі ще цікавіше.

Боржник має право протягом десяти днів з дня отримання копії судового наказу і приєднаних до нього документів подати заяву до суду про його скасування.

У випадку ж ненадходження від боржника заяви про скасування судового наказу протягом трьох днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили і суд видає його стягувачеві для пред’явлення до виконання.

Приклад.

Припустимо, Ви поїхали на місяць – два за кордон або просто до родичів в інше місто або за місто. За цей строк суд розгляне заяву комунальників, видасть судовий наказ, оскільки навіть якщо Ви були відсутні за місцем проживання, документи вважаються врученими, а комунальники спрямують судовий наказ, котрий має силу виконавчого листа, до виконавчої служби для примусового виконання. Як результат – накладення арешту на майно, ту ж квартиру, машину і т.д. І доводь потім, що ти не горбатий… Та ще й держмито сплати, витрати на інформаційно-технічне забезпечення та виконавчий збір... Та побігай інстанціями, скасовуючи накладений арешт. При цьому заборгованість може складати ті ж 10 - 20 грн., а от витрат у зв’язку з примусовим виконанням потрібно буде сплатити вдвічі більше. Чим не зайве джерело поповнення бюджету?

От такі новели. Я називаю це «витисканням» грошей з населення. І подорожчання газу та інших комунальних послуг підіспіло, аби діватися було нікуди…

Переклад з російської здійснено сайтом «Стопком». Джерело:

www.urzona.com

Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов