АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
 
незалежне
опозиційне видання

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
"Місіонер"
05.02.2011 р.

Московський патріарх Кіріл знову відвідав Україну. Спостерігаючи, як він регулярно переймається проблемами української пастви, закрадається сумнів: а чи ж виконала РПЦ свою місію в Росії? Навіщо їхати в Україну, де населення значно релігійніше, ніж у Росії? Справа тут не в релігійності чи місіонерстві.

Кіріл спить і бачить Україну часточкою свого „Русского міра” (осучаснена доктрина „Москва - Третій Рим”, один з центрів глобалізації, до якого горнуться православні народи). Здавалося б, не надто значна подія на фоні все більшого калькування Януковичем кремлівських порядків. Але тут є одне маленьке „але”.

Путін з Мєдвєдєвим навипередки змагаються у тому, як би міцніше припнути Україну до Москви. Янукович ставиться до цього достатньо лояльно, коли б не питання економіки. Тут інтереси відрізняються докорінно, економічні протиріччя олігархів гальмують досягнення цілковитого розчинення українців у братніх чекістських обіймах. Натомість це добре розуміє Кіріл. І у питанні духовно-культурного домінування в Україні він може досягнути значно більших успіхів, скориставшись менталітетом теперішнього президента. Адже Януковичу і компанії „російськість” – „ето радноє”, і якоюсь церквою-мовою-культурою легше поступитися, ніж мільйоном-другим. Тому в, на першій погляд, „русскомірській” маячні, може виявитися значно більше загроз, аніж видається на перший погляд.

Виношуючи далекосяжні геополітично-месіанські плани, Кіріл не забуває і про справи сьогодення. Зокрема, про ненависну ідею єдиної української помісної православної церкви. Отож, щоб не допустити подальшого зближення УПЦ-КП та УАПЦ, він робить „царську” пропозицію - статус для УАПЦ, який має зарубіжна Російська православна церква (збереження автокефалії, власного устрою, церков, матеріальних засобів), в обмін на єдине - бути присутніми на соборах владики Володимира Сабодана (глави УПЦ МП). Найкраще йде те поглинання, яке починається непомітно, з малого...

Порадитися зі своїми ієрархами Кірілу потрібно було, мабуть, і після того, як УГКЦ очолив блаженніший Святослав (Шевчук). Вміло маневруючи у „православному світі”, Кіріл бачить зайву перешкоду в існуванні „уніатів”, очолених молодим та енергійним предстоятелем. Які вказівки він привіз з Москви – невідомо, але те, що вони не на користь українців і УГКЦ – очевидно.

Промовляючи в Києво-Печерській лаврі, Кіріл не оминув болючу для кожного українця тему Чорнобильської катастрофи. З притаманним московським богословам цинізмом, він ствердив, що в аварії „був присутній перст божий, бо ліквідація цієї катастрофи стала великим моральним подвигом для тисяч людей”. Причиною ж самої аварії стали людські гріхи. „Господь міг і зупинити руку оператора, який, керуючи реактором, зробив страшну помилку. Господь допустив. І багато людей своєю смертю, може бути, внесли свій внесок у спокутування гріхів”. Без слів.

Втім, патріарх Кіріл переймається проблемами своєї пастви і в самій Росії. Нещодавно до нього звернулася ініціативна група академіків Російської академії сільськогосподарських наук на чолі з директором Всеросійського державного Центру якості та стандартизації лікарських засобів для тварин і кормів академіком Олександром Паніним. Вчені мужі, піднявши аграрну науку Росії на небачені висоти, там, на висоті, помітили... відсутність власного святкового дня. Патріарх Кирило у своєму указі милосердно ухвалив: „День пам'яті святих мучеників Флора і Лавра (31 серпня, або 18 серпня за старим стилем) благословляється вважати церковним святом ветеринарів на канонічній території РПЦ”. Отож, у ветеринарів з РПЦ тепер, окрім покровителя (ним вважається святий Елегій), з’явилося і свято. Всевидюче патріарше око встигає помітити кожну проблему, а спритна гундяєвська рука поспішає вирішити її, згідно отриманих директив Кремля.

Юлій Хвещук
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов