АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
непарламентський
опозиційний сайт

НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна
• Світ
• Аналітика
• Спорт
• Фото
• Відео
• Література
 
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• Законодавство і право
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
• Зворотній звязок
Західні ЗМІ: Росія – держава, що згасає
04.01.2010р.

Обама повинен довести, що він не потребує росіян

Газета The Washington Post публікує сьогодні статтю болгарського політолога Івана Крастєва, присвячену американо-російським відносинам. Крастєв вважає, що успіх стратегії «перезавантаження» Барака Обами залежить від того, чи зрозуміє Білий дім, як саме Кремль сприймає США та їх нового президента. Політолог відзначає, що адміністрація Обами не вважає путінську Росію «Радянським Союзом в м’якій палітурці». На думку Крастєва, Росію у Вашингтоні (і це політолог вважає правильним) розглядають як державу, що згасає, а не як «державу-бунтівника», а минулорічний конфлікт з Грузією взагалі не вважають проявом імперських амбіцій Москви, а швидше наслідком невпевненості російської влади у своєму становищі. Іван Крастєв вважає, що Росія швидше збереже статус наддержави в союзі зі США, чим в конфронтації з Америкою. В той же час, відзначає болгарський експерт, не варто забувати, що в Росії політику Обами і кризу розглядають як симптоми занепаду Америки, і тому Росія не поспішатиме з відповіддю на ініціативи американського президента. Обамі потрібна серйозна перемога без допомоги Росії, аби переконати росіян приєднатися до США; наприклад, він міг би покінчити з Талібаном, стримати ядерні амбіції Ірану або змінити фінансову політику КНР.

Британська The Guardian публікує колонку свого кореспондента Джеймса Марсона під провокативним заголовком: «Хто переміг в Україні? Бандити». Марсон посилається на дані соцопитувань, згідно котрих 75% українців вважають, що лідери «Помаранчевої революції» зрадили своїх прибічників. В результаті, вважають українці, «перемогли бандити», котрих Ющенко обіцяв посадити до в’язниці, але не стримав обіцянки. Деякі аналітики, відзначає журналіст, вважають, що «Помаранчева революція» була спробою вийти з-під ярма Росії, і поразка революції означає, що «Путін переміг». Однак Джеймс Марсон вважає, що в 2004 році Україна обрала не просто між Росією і Заходом, але між двома системами цінностей: західною та російською. Україна обрала західні цінності, і нехай спроба влади втілити їх в діючих державних механізмах не вдалося, Путін вже не зможе «відвоювати» цю країну.

Херіберт Прантль з німецької Sueddeutsche Zeitung розмірковує про те, чи варто судити і карати Джона (Івана) Дем’янюка, обвинуваченого в співучасті у злочинах нацистів в концтаборі Собібор. «Дем’янюк був співучасником, а не виконавцем, чи варто його переслідувати?» - задається питанням автор колонки. Прантцль критикує післявоєнну судову систему, яка перетворювала виконавців у співучасників, масових вбивць у пособників. Сумним підсумком функціонування цієї системи, пише журналіст, стала переконаність в тому, що в нацистській Німеччині була лише невелика кількість злочинців: Гітлер, ГІммлер, Герінг. Всі решта – люди з покорченими долями, нещасні жертви нацизму. Лише після того, як головні нацистські злочинці пішли з життя або були страчені, а на зміну старому поколінню суддів прийшло нове, машина запрацювала у зворотну сторону. Підкреслюючи, що суд повинен був переслідувати людей на кшталт Дем’янюка від самого початку, Херіберт Прантцль вважає, що можна і не карати тяжкохворого старого, але публічно визнати його злочинцем, якщо вина буде доведена, необхідно.

Станіслав Мінін

Переклад здійснено сайтом «Стопком». Джерело:

http://www.ng.ru/newsng/2009-12-01/100_obzor0112.html
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов