АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
непарламентський
опозиційний сайт

НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна
• Світ
• Аналітика
• Спорт
• Фото
• Відео
• Література
 
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• Законодавство і право
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
• Зворотній звязок
Прогноз війни з Росією
07.09.2009р.

Спробуємо зробити прогноз майбутньої війни з Росією. Прогноз зроблений українськими військовими професіоналами і тому досить цікавий. Прогноз позбавлений емоційної мітингової риторики, об’єктивно оцінюються сили і засоби, котрі можуть бути задіяні в конфлікті, особливості управління військами. В прогнозі відзначається —

Фронт є оперативно-стратегічним утворенням, котрі спеціально створюються для керівництва військами на оперативно-стратегічному напрямку. В межах стратегічного напрямку можуть бути кілька фронтів. Так, Україна є Південно-західним стратегічним напрямком, в межах котрого виокремлюються два оперативно-стратегічних напрямки (Харків — Київ — Львів і Харків — Дніпропетровськ — Одеса), котрі розпадаються на дрібніші оперативні напрямки. Крім того, існує ще окремий приморський оперативний напрямок (Крим).

За радянськими канонами на двох оперативно-стратегічних напрямках повинні були б діяти два фронти (не менше ніж по 3 армії кожен), а приморський оперативний напрямок (Крим) повинна була б забезпечуватись окрема Приморська армія і сили флоту. В резервах потрібно мати сили ще на 2–3 армії (корпуси), оскільки оперативно-стратегічні напрямки розходяться в різні напрямки, котрі суперечать головному принципу максимальної концентрації зусиль. Тому для забезпечення нових оперативних напрямків (зокрема, перекриття розриву між фронтами, котрий постійно збільшуватиметься) і компенсації втрат і потрібні згадані резерви.

Керівництво цими військами, знову за радянськими канонами, повинні здійснювати ГШ і Ставка ВГК, оскільки ідея створення проміжкової ланки стратегічного управління — головних пунктів командування військами на стратегічному напрямку — була визнана контрпродуктивною як в 1941 р., так і в 1980-і рр. Так треба робити, а тепер подивимось, як може зробити Росія.

Без розгортання воєнних сполучень скороченого складу в межах мобілізації Росія не здатна створити жодного фронту. Зібравши війська постійної готовності, укомплектовані за контрактом, Росія зможе виставити одну армію. Аби зібрати другий комплект армійських частин бойового і тилового забезпечення, доведеться знекровити Північнокавказький військовий округ і відкликати призовників з інших округів для розгортання тилових частин скороченого складу (так, як нашвидкоруч формувались призовниками з різних округів окремі частини для нападу на Чечню в 1994 і 1999 рр.).

За таких умов Росія зможе вести активні дії тільки на двох оперативних напрямках. Одним з них апріорі стане Крим. Але цей оперативний напрямок навіть за умови тактичного воєнного успіху буде стратегічним програшем Росії, оскільки з самого початку він є другорядним для Південно-західного стратегічного напрямку.

В політичному плані він взагалі провальний, оскільки Україну неможна захопити частинами. Її можна взяти тільки зразу всю, під воєнним тиском досягаючи згоди на такі політичні угоди, котрі б забезпечили Росії стратегічний успіх (як у випадку з Чехословаччиною в 1968 р.). Оскільки в Росії є лише обмежені сили оперативного рівня, їй потрібно сконцентрувати їх на вирішальному напрямку, котрий забезпечив би зговірливість уряду України. Середнє Подніпров’я і Донбас такими напрямками не є. Всякий територіальний розподіл України за допомогою армії тільки сприятиме мобілізації сил України, непоступливості уряду, жорсткій позиції глобальних політичних гравців проти Росії.

Крім того, бойові дії і супутні руйнування та жертви зменшать підтримку російських дій в регіонах Східної України, котрі вважаються проросійськими. Тому єдиним доцільним напрямком можна вважати Київський з метою спричинити поразку основних сил української армії, створити загрозу столиці України і досягти припинення війни на зручних політичних умовах.

Оскільки, як зазначено вище, діяти за радянськими канонами неможливо через слабкість збройних сил Росії, то швидше за все росіяни імпровізуватимуть, виходячи з наявних сил. Останнім часом ці імпровізації вже проходять закріплення в офіційних поглядах на створення воєнних угрупувань і управління ними.

Зі своєї сторони російські спеціалісти відзначають, що у випадку агресії Росії проти України в Росії мало шансів виграти війну:

— «Я відмінно знаю ситуацію в Україні, оскільки довго працював в російському посольстві в Україні. Наші ЗМІ видають ура-патріотичну пропаганду, причому журналісти пишуть, абсолютно не знаючи ситуації і настроїв народу. Проросійських громадян в Україні не більше 1,5% і то переважно проживають в Криму.

Пояснюю:

1) ППО України (подарунок СРСР), на думку військових експертів, найкращі у світі. (80% ракетно-зенітних комплексів СРСР, було сконцентровано на території України).

2) 60% бронетанкових сил СРСР були сконцентровані в Україні (найсучасніші машини), а також танкобудівна промисловість.

3) В України 2500 літаків «МіГ 29» і «СУ 27». 430 «Су 25», 120 «Су 24», 1300 бойових гелікоптерів «Мі24».

На думку наших російських експертів боєготовність українських ПС на порядок вища російських ПС».

Рядові українці теж не радять Росії чинити військові дії проти України:

— «Жители России! Ввяжетесь вы в войну — так партизанами станет весь юго-восток! Вспомните Тузлу — даже в моем родном Донецке народ вовсю возмутился: «Москали хотят захватить нашу территорию!». Даже бабки недовольно бубнели в трамваях. Нация сплотилась в ненависти. По независимым социологическим исследованиям, больше всего воевать с Россией рвались… не, не западенцы, не угадали. ДОНЧАНЕ! Западенцы более спокойные, а ЮВ — более пассионарный и обезбашенный».

— «Представляю воюющих за Украину юношей москвичей и других молодых россиян, не желающих идти в армию, которых вылавливают на улицах городов на войну с Украиной. Вот это войско! В случае поражения в войне с Украиной Россию безусловно ждут репарации и контрибуции. Украинцы напомнили, что сибирские нефть и газ по международным правовым нормам принадлежат также и Украине

— Россия в одностороннем порядке 12 июня 1990 г. ликвидировала советскую конституцию («недра принадлежат всему советскому народу»). На севере украинцев было 5 млн. против всего 1 млн. русских. Собственно они и создали сибирский нефтегаз».

Геннадій Вдовиченко

Переклад здійснено сайтом «Стопком». Джерело:

http://poslezavtra.com.ua/prognoz-vojny-s-rossiej/
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов