АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
 
непарламентський
опозиційний сайт

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СТОПКОМ


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
У Росії немає перспективи? Країною керують примітивні люди
25.02.2010 р.

Вчора після програми "Сухой остаток" я був дуже засмучений. До голови лізли думки: за що Росії дістаються такі короткозорі, примітивні і продажні правителі? Звичайно, в історії були видатні перші особи, і можливо, сьогоднішній дуумвірат недурний, але королів робить свита. Тупість і збитковість мислення оточення Мєдвєдєва і Путіна особисто в мене не викликає сумнівів. Вчора був приголомшливий гість, людина тієї ще радянської формації, та яка обмежено вписалася в добу високих технологій. Мій гість - академік РАН, гендиректор ВАТ "НИИМЭ и Микрон" Геннадій Красніков перед програмою засумнівався в доцільності обговорення теми розвитку мікроелектроніки в Росії в таку пізню годину. Мовляв, народ в цей час займається куди більш приємними речами, аніж прослуховуванням програми, в котрій йдеться про технологічний розвиток країни.

Відкрию вам свою "страшну" таємницю: незважаючи на майже 15-річний стаж роботи в журналістиці, я як першокласник, котрий 1 вересня йде до школи, завжди хвилююся за ефір. Ти не знаєш, як піде розмова, чи знайдеш ти відгук у слухачів, врешті решт, чи буде взагалі цікавою тема, котру ти заявив в ефірі. Правда, "страх" цей я легко долаю, коли входжу в студію прямого ефіру, коли вмикається мікрофон, все, понеслося, вже ніхто і ніяк не зможе мене зупинити. Все-таки я дуже люблю свою роботу, поважаю свого слухача, навіть якщо з його думкою не згоден. Робота на "ФИНАМ FM" в двох авторських програмах дозволяє мені в щоденному режимі не просто спілкуватися, а розкривати теми, котрі можуть як порадувати, так і засмутити. Вчорашній "Сухой" – це нове відкриття Росії, наших можливостей, усвідомлення того, що в Росії ще є "порох в порохівницях". Наскільки ж у нас народ талановитий, розумний і обдарований! Його давлять, а він встає, його принижують, а він пробачає, його зневажають, а він боготворить.

Дивна, дуже дивна російська душа... Влада оголосила в країні новий генеральний курс – будівництво інноваційної економіки, заснованої на розвитку проривних галузей. Як правило, в словесному струшуванні йде мова про високі технології. Я ніколи не плекав особливих ілюзій з приводу реальної реалізації подібних заяв. В Росії від слів до справ переходять лише в моменти загальної небезпеки. Такої зараз не спостерігається, світові ціни на сировину знаходяться на комфортних для чинуш рівнях, розпилювання і засвоєння "народних" коштів триває. Виникає навіть відчуття, можливо, і ви себе на цьому ловили, всім цим "геніальним" політикам і бізнесменам, які злилися з ними в любовному екстазі, смішно слухати розмови про модернізацію та інновацію. "Дохла" інтелігенція хай на здоров’я тріпається, хай закликає до розуму, хай кошмарить публіку близьким апокаліпсисом, реальний контроль над країною в нас, і ділитися з нею ми не маємо наміру. Дотепні хлопці, вони вважають, що вони вічні, що на той світ вони також ввійдуть по блату, "домовляться".

Мені на них було б начхати, але саме вони, ці дрібні та примітивні людці, визначають ситуацію в країні. Те, про що повідав академік – підприємець і до того ж справжній патріот Росії, а не екранний "клоун" з завчасно написаним текстом заздоровниць, Геннадій Красніков, змусило мене знову згадати про давно забуте почуття. Почуття поваги до тих, хто ще вірить і реалізує "світле майбутнє" у власній країні і огидливої зневаги до владоможців, котрі тягнуть Росію у зворотному, "історично правильному" напрямку. Виявляється, у нас ще є потенціал, в нас ще є можливість здійснити високотехнологічний ривок, завоювати, а не пропити, точніше, продати закордонним корпораціям власний російський ринок. Академік навів кілька прикладів, коли уряди Франції (вільна демократія), Китаю (авторитарний режим), не змовляючись, не просто стали захищати свою мікроелектронну промисловість, вони ввели заборону на проникнення підступних закордонних конкурентів.

В Пекіні, коли ухвалили рішення про перехід на цифрове телебачення, ввели власний національний стандарт обладнання. Бажаєш зайти на найбільший у світі ринок – або купуй наші ліцензії і випускай "національно" орієнтовану продукцію, або запускай виробництво з китайським стандартом. Париж взагалі чхав на ВТО, на вільний ринок, на "безкордонне" переміщення товарів, капіталів і технологій. Для підтримки своїх корпорацій французи активно використовують протекціонізм і прямі державні вливання. Все це, на перший погляд, розходиться з принципами ліберальної ринкової економіки, але при детальному розгляді це не так. Держава там розумно виконує свої прямі обов’язки – обов’язки регулятора. А що в нас?

Зі слів академіка Геннадія Краснікова я зрозумів одне – іноземні корпорації давно засіяли своїми грішми благодатну галявину російських чинуш. Дивіться, в країні всі говорять про цифровізацію ТБ, але, як виявилось, ми зробили ставку на широко поширений формат, не ввели, як китайці, національних обмежень. І до нас ринули пожадливі до прибутку іноземні виробники. Зрозуміти їх можна: якщо ви такі лохи, якщо ваші чиновники такі ласі на "подарунки", то ми з вас візьмемо, заробимо на "вільному" російському ринку. Інший приклад: електронні картки на проїзд в метро. Можете собі уявити, який тут оборот, і які гроші крутяться? Так от і цей напрямок ми заледве не віддали на відкуп "жирним котам" західного імперіалізму, вчасно схаменулись.

Я, на жаль, не можу написати, про що ми говорили з гостем поза ефіром, але можу вам сказати, я був шокований, як власну країну, декларуючи необхідність модернізації, профукують чинуші з оточення дуумвірату. І ніхто нічого зробити з ними не може! А може, не хоче? РS: Сьогодні відлітаю на Красноярський економічний форум. Там передбачається мозковий штурм з подальшого розвитку країни. Дуже не спокушаюся, але все-таки сподіваюсь на продуктивну розмову. Може, щось та напрацюємо. З яким "вантажем" повернуся до Москви, розповім в ефірі та в своїй авторській колонці.

Юрій Пронько

Переклад здійснено сайтом «Стопком». Джерело:

ruscenter.info


Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ