АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
непарламентський
опозиційний сайт

НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна
• Світ
• Аналітика
• Спорт
• Фото
• Відео
• Література
 
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• Законодавство і право
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
• Зворотній звязок
Строк неугодності
22.12.2009р.

Сьогодні вже ніхто з серйозних експертів не сумнівається, що на виборах до Конгресу США в листопаді наступного року демократи зазнають втрат. Питання лише в тому, наскільки тяжкою буде поразка. Ніколи раніше американський президент не звинувачував у всіх бідах батьківщини свого попередника так наполегливо, часто і довго, як це робить Барак Обама. Демократи так звикли посилатися на помилки і провали колишнього керівництва, що навіть оглядач І-Джей Діонн, котрий їм симпатизує, дорікає їм "ностальгією за Бушем".

Отримавши в 2006 році більшість в обидвох палатах, вони стали виправдовувати свою бездіяльність тим, що в них немає кваліфікованої більшості в Сенаті – 60 голосів, без котрих, мовляв, будь-яка законодавча ініціатива приречена на невдачу. Виникла парадоксальна ситуація: менталітет опозиції так в’ївся у свідомість демократів, що вони залишались нею навіть за численної переваги. Отримавши 60 місць у верхній палаті, вони взялися було за справу, але одразу з’ясувалось, що шкутильгає фракційна дисципліна – окремі законодавці відхиляються від лінії партії.

З величезним скрипом вдалося проштовхнути через Палату представників закон про чисту енергетику, але в Сенаті він застряг. Те ж саме відбувається з реформою охорони здоров’я. Якщо проект не приймуть, для Обами це означатиме розгром в генеральній битві. Скоріш за все вожді Демократичної партії все ж досягнуть свого, але іронія становища, що склалося, полягає в тому, що перемога ця стане пірровою. "Катастрофічним успіхом" оцінюють роботу підконтрольного демократам Конгресу нижче, ніж виборці-республіканці. Зазвичай роль локомотиву партії бере на себе президент, але у Барака Обами сьогодні таке становище, що його самого треба брати на буксир. Днями служба Геллапа повідомила, що рейтинг Обами впав до 47 процентів і що в жодного з післявоєнних президентів після 11 місяців перебування на посаді він не був таким низьким. Прес-секретар Білого Дому Боб Гіббс порахував за необхідне огризнутися: "Схожу криву намалює кольоровими олівцями шестирічна дитина. Я не надто довіряю електрокардіограмі, яку малює Геллап. Просто не звертаю уваги на цю нісенітницю". Не поліз за словом в кишеню і керівник Геллапа Френк Ньюпорт: "Думаю, якби в Гіббса була така ЭКГ, лікар запитав би його, що таке сталося в його житті, що змусило так різко коливатися криву. Всі ми знаємо, що сталось: реформа охорони здоров’я, безробіття, самміт по зміні клімату, Афганістан".

Ще більше повинні засмучувати Білий Дім результати опитування, згідно котрого 44 відсотки виборців хочуть назад Буша. І дійсно "ностальгія за Бушем", та тільки не в тому розумінні.

Звинувачувати демократам нема кого, крім себе самих. Діонн дає поради, як виправити становище. Він вважає, що демократам заважає "нарцисизм" окремих осіб, які воліють зайвий раз покрасуватися на телеекрані зі своєю особливою думкою. Демократи повинні припинити поводитися, як "захоплена кровною помстою банда гангстерів". Пора забути дріб’язковий розбрат, дружно дружно проголосувати за медичну реформу і "почати продавати закон з ентузіазмом і переконаністю".

Тобто спочатку ухвалити закон, а потім вже пояснювати його користь народу. Питання: навіщо ж потім пояснювати? А щоб виграти вибори 2010 року. Але в тому ж і справа, що в США законодавців обирають не за партійними списками, а індивідуально, в особистій якості. Саме з цієї причини чисельні члени Конгресу надають перевагу дистанціюванню від лінії партії. Чи повернуть собі республіканці контроль над Конгресом? Завдання винятково складне, але не неможливе. Маятник явно гойднувся в їх бік.

Володимир Абарінов

Переклад здійснено сайтом «Стопком».

Джерело: "ГРАНИ"
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов