АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАДСИЛАЙТЕ НАМ СВОЇ СТАТТІ ЯКІ ДОПОВНЮВАТИМУТЬ ЗМІСТ САЙТУ ЗА АДРЕСОЮ: stopcom@ukr.net ВОНИ ОБОВ"ЯЗКОВО БУДУТЬ НАДРУКОВАНІ!           Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
непарламентський
опозиційний сайт

НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна
• Світ
• Аналітика
• Спорт
• Фото
• Відео
• Література
 
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• Законодавство і право
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
• Зворотній звязок
Російське ТБ упіймане на брехні про Крим
16.06.2009р.

Верховний отаман Кримського козачого союзу, етнічний українець Володимир Черкашин стверджує, що невідомі замовили російському путінському телеканалу RenTV сюжет, котрий в спотвореному вигляді подає міжнаціональну ситуацію в Криму, повідомляє сайт Крим і кримські татари.

«Обуренню моєму немає меж. Цей сюжет — це чистої води брехня і провокація. Це замовлення перед початком курортного сезону», — заявив Черкашин.

З його слів, сюжет вийшов в ефір 9 червня, основною його думкою був конфлікт між козаками і кримськими татарами, котрий нібито триває в Криму, що створює небезпечні умови для перебування тут курортників. Зокрема, в сюжеті було подано епізод, в котрому група кінних козаків нібито їдуть охороняти відпочиваючих в санаторіях і пансіонатах, тому що в Криму «можуть зарізати лише за те, що ти скажеш — «я русский».

Крім того, в сюжеті були озвучені відомості про інцидент, який недавно мав місце, коли нібито кримські татари конфліктували з росіянами і в результаті останнім були спричинені тяжкі тілесні ушкодження. Також в журналістському матеріалі наявні були й інші епізоди, які нібито доводять наявність на півострові міжнаціональних чвар.

Як відзначив головний отаман Криму, в сюжеті скомпільовані не пов’язані між собою події, а коментарі козаків та інших дійових осіб вирвані з контексту, в результаті чого виникло спотворене бачення ситуації. Він стверджує, що кінний похід козаків не мав стосунку до охорони санаторіїв, удаваний конфлікт між кримськими татарами і козаками насправді відбувся в травні в Коктебелі між грузином і двома неформалами-росіянами, причому з їх вини. Черкашин припускає, що такий же конфлікт цілком міг відбутись між представниками однієї національності, при чому з кримськими татарами за останні два роки у козаків серйозних конфліктів, які могли б загрожувати будь-чиїй безпеці, не було.

Однак, він не береться припускати, хто саме міг замовити даний сюжет.

Звинувачує в брехні російську пропаганду і старшина козачого підрозділу «Соболь» Віталій Храмов, котрий брав участь в сюжеті RenTV. Згідно його слів, він, дійсно, давав журналісту цього каналу коментар протягом півгодини, однак коментар був вирваний з контексту і сильно скорочений. «Я сказав, що в цілому ситуація вибухонебезпечна, тому що коли одна національність, в даному випадку росіяни, не має жодних прав і свобод, це завжди призводить до війни», — заявив він.

Відзначимо, що російські ЗМІ умисно називають кримських козаків «російськими», в той час, як вони мають українське громадянство і «російськими» себе не вважають. На прохання позначити свою національність вони, зазвичай, відповідають: «козаки», «слов’яни», «українці».

В більшості земельних конфліктів козаки Криму посідають сторону українського великого капіталу або Мін’юсту України.

В одіозному сюжеті RenTV мовиться наступне:

«Кримські війни 21 століття. В період виборчої компанії в Криму вирують пристрасті. Конфлікт між козаками і татарською діаспорою поставив під загрозу відпочинок російських туристів».

(…)

«Ненависть між російською, особливо козацькою, і татарською громадою загострилась сьогоднішнього передвиборчого літа. Ці вершники, озброєні нагайками, прямують у кримські санаторії і пансіонати, аби, з їх слів, захищати від татар туристів з Росії.

Віталій ХРАМОВ (старшина Ради отаманів Криму): Ти приїхав відпочити, залишити свої гроші – тебе можуть зарізати лише за те, що ти скажеш: «Я русский». Ось буквально вчора в Коктебелі порізали двох відпочиваючих з Москви, одному пробили селезінку, іншому пробили печінку.

Сергій ЗВЄЗДОВ (єсаул станиці Вольська): Вони хочуть Крим зробити татарським. Але цього ніколи не було і ніколи не буде. Поки живі козаки в Криму, ми цього не допустимо».

P.S. Кримські татари телеканалом, який знаходиться у власності «Газпрому», називаються «татарською діаспорою». РашаТВ не бачить різниці між «татарами» і «кримськими татарами», між корінним народом і приїжджими…

Переклад здійснено сайтом «Стопком». Джерело:

http://www.rupor.info/glavnoe/2009/06/15/rossijskoe-tv-pojmano-na-lzhi-o-krime/
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов