АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
 
непарламентський
опозиційний сайт

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СТОПКОМ


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Політ – це свобода!
21.07.2010 р.

З 12 травня по 8 червня у львівському Музеї етнографії тривала персональна виставка творів мисткині-художника Оксани Кінчеряк. Гортаю сторінки книги відгуків побаченого на виставці, - свої враження занотували, як Любов Волинець з Нью-Йорка, так і мешканка Вологди. Найчастіше зустрічаються слова – чудово, фантастично, прекрасний талант, вражаюче! Важко не погодитися з такими оцінками, від цього мистецького, небуденного явища.

Оксана Кінчеряк, уродженка села Дорошів, що на Львівщині, в якому мешкає і донині. По батьківській лінії родоводу – галичанка, по маминій - житомирянка, цієї древньої частини України, жителів якої колись іменували древлянами. Мистецьку освіту здобула у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва ( відділ художнього текстилю), має також музичну освіту, закінчила музичне училище, клас скрипки. Викладачами з фаху у інституті були – І.Боднар, М.Токар, Є.Фащенко.

В дитинстві Оксана була дуже жвавою, енергія, як кажуть, била через край. Любила гасати сільськими вигонами, лазити по деревах. Але вміла, нехай по дитячому, бачити красу навколишніх краєвидів, от ця дивовижна краса, що глибоко вкорінилася в дитячу душу, через десятки літ реінкарнувалася в неймовірно одухотворені, казково-феєричні, глибоко змістовні мистецькі твори. Адже зберегти в собі, бодай частку чистих помислів дитинства, це вже немало. З п’ятирічного віку захопилася малюванням, перша написана картина «Берізка», була створена в цей час. Найбільший вплив на формування Оксани, як особистості творчої, мистецької, йшов від мами. Мама володіла чудовим голосом, дуже любила співати, все життя захоплювалася літературою. Зовсім не випадкове, либонь і поєднання двох освіт – музичної і мистецької, а роботи мисткині, неначе народна пісня, що лине з часів Вічної України, і лише на мить застигла, проте вражає розмаїттям, багатством кольорів і смислів.

На початку 80-х років Оксана поїхала в Ташкент. Працювала на фабриці, де виготовляли узбецькі національні хустини, розробляла ескізи малюнків для майбутніх етно-хустин з узбецьким колоритом. Це ще одне підтвердження того, що творча постать, яка розуміє і відчуває духовні вартості свого народу, та втілює на полотні і папері національну ідею мистецьким способом, може зрозуміти і сприйняти прояви культурно-національного колориту іншого народу. Після річного перебування в Ташкенті, вона повертається до рідної домівки. Продовжує творити в галузі ручної графіки і ткацтва, в техніці ручної графіки використовує темперу, кольорові олівці, аплікації, туш, перо, чудово володіє засобами ручного ткацтва, створює неповторні гобелени. При спогляданні вишукано-загадкових гобеленів, вбачаються впливи – Г.Клімта і В.Зарицького.

На картинах художника можна зустрітися з її нездійсненими мріями, снами, візіями, фантазіями, різними видіннями, що приходять час від часу. На окремих картинах найчастіше подибуєш зображення годинника і сови, мудрої птахи. А ось щодо годинника, то зі слів авторки «годинник, це не простий пристрій, який показує час, це те що було, що є, що має бути, та що має бути сказане, або зараз, або коли прийде відповідна година…».

Картини наповнені і насичені абстракціями, езотеризмом і містикою, але з українським підтекстом. Це творіння глибинно думаючого автора для думаючих, адже оглянувши творчу роботу, людина повинна замислитися. Особливо запали в душу такі, зіткані з кольорів, з присутністю легенд, притч, казок, картини – «Плин часу», «Райський птах», «Самотність», «Медитації». А «Мій хрест» - це твір, який несе потужний заряд віри Христової, опосередкований через власний досвід життя мисткині.

В своїх творіннях авторка своєрідними малярськими засобами намагається ніби подати сигнал людству, що споживацький спосіб життя, занепад духовності, це шлях у глухий кут, та й не наш це шлях.

Нести Європі і всьому світові нові, високі зразки духовності і духовості, ось одна з місій творчого люду нашого народу, бо ж яка інша нація має такий огром талановитих, високообдарованих художників, поетів, письменників, як наша?

…Вважаю нічого випадкового в цьому житті не буває, не випадково крізь шибку з вікна будинку Кінчеряків у Дорошеві, край поля видніється знаменитий Зашків, село яке дало Україні і українцям, Титана українського націоналізму - Євгена Коновальця, дух якого витає в цьому краї.

Володимир Освійчук, знаний мистецтвознавець, професор, відвідавши виставку, був в захопленні і висловився коротко і влучно: «Це явище вражаюче!». Це той пан Володимир, який був особисто знайомий з Соломією Крушельницькою і навчався мистецтву співу у геніальної оперної співачки.

Обдарована авторка замислила написати серію картин про польоти, як літають не лише птахи, а і риби, люди… Політ – це свобода!

…І замість епілогу, високих, нових мистецьких злетів Вам, обдарована українко, вище неба, як співає незрівнянний Святослав Вакарчук.

Андрій Будкевич


Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ