АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
непарламентський
опозиційний сайт

НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна
• Світ
• Аналітика
• Спорт
• Фото
• Відео
• Література
 
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• Законодавство і право
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
• Зворотній звязок
Ми думали, що це Патріарх приїжджав, а це був Петросян і Галкін разом узяті
06.08.2009р.

Закінчився візит громадянина Російської Федерації Гундяєва Володимира Михайловича (Кирила) в Україну. Працюючи Патріархом Російської Православної Церкви, він з багаточисельних біг-бордів поруч з рекламою стереосистем і жіночих прокладок закликав своїх (!) людей в Україні стійко переносити економічну кризу. Хоча на проповідях казав, що криза — це добре, бо стимулює. Щоправда, засвітивши на патріаршій руці годинник вартістю в 30 тисяч євро (класична модель Breguet: корпус зроблений з білого золота, ремінець - зі шкіри крокодила, автоматичний механізм, є будильник), зробив для всіх очевидним те, що кому-кому, але московським попам під час кризи і справді добре. Чого вони і всьому своєму покірному стаду щиро бажають. А те, що в когось вартість годинника співзвучна з вартістю зради Ісуса Христа Іудою за тридцять срібняків, – то це, звичайно, байдуже. Ну що міг за 30 срібняків купити Іуда? Трохи саду з городом. А от за 30 тисяч євро купити можна більше, правда, по московських цінах саме на шість соток городу цих грошей стане, і не більше.

Порадувало те, що багато людей під час згадуваного візиту пройнялось молитвою до Бога. Віриться, що після цього візиту в Україні поменшає недобра статистика алкоголізму, наркоманії, злочинності. Пастирський візит такого високопосадовця повинен обов’язково позитивно вплинути на моральність народу. Віриться, що так воно й сталося. Людей, правда, могло б бути і більше. Прикро, що кількість прихожан під час багатоденних відвідувань українських міст високопосадовцями московського патріархату у своїй загальній кількості не перевищувала кількості людей на концертах Пола Маккартні в Києві чи «Квін» в Харкові. Але хто там насправді рахував тих прихожан. Одних етнічних росіян в Україні проживає сім з половиною мільйонів, але якби не відпустки і відпочинок мирян в масі своїй на морях і дачах, то багатомільйонні натовпи православних московського патріархату обов’язково би супроводжували святих отців з Москви.

Ще засмучували отців московської церкви деякі несвідомі елементи, по яких тюрми КДБ плачуть, – тим, що нагадували гр. Гундяєву В.М. його сексотську кличку в кагебе, – Михайлов. Таких би зразу до стінки або на Соловки «упрятать» – та часи не ті. Але безстрашний, як і належить генеральському званню, холодний в своїх намірах, як залізний Фелікс, Святійший отець Кирил проходив повз пікетувальників в оточенні охороняючих омоновців спокійно і впевнено. Ну то й що, що кагебіст, – як говориться, Богу Богове, а Кесарю – Кесареве, тобто прем’єр-міністру – віддану службу і християнську вірність.

Щоправда, наприкінці неприємно вразило те, що, як з’ясувалося, Патріарх Московський і всієї Русі КИРИЛ пожартував щодо подвійного громадянства.

Про це сказав на прес-конференції УНІАН архієпископ Білоцерківський і Богуславський, керуючий справами УПЦ МИТРОФАН.

Він зазначив, що під час зустрічі з духовенством Львівської єпархії на пропозицію частіше бувати в Україні було «напівжартома сказано, щоб Патріарх півроку був у Росії, а півроку в Україні, на що патріарх КИРИЛ, також жартуючи, відповів, що для цього йому потрібно прийняти українське громадянство».

На уточнююче запитання журналістів, що, мовляв, патріарх КИРИЛ зовсім не сприйняв це за жарт, оскільки зазначив, що українська влада мала б зробити для нього, як виняток, можливість набуття подвійного громадянства, архієпископ МИТРОФАН відповів: «Все рівно це було, як жарт».

Ну хіба так можна! Ми ж повірили, ми зраділи, нам щастя кращого і не треба, і що це воістину Божа ласка, коли Патріарх Кирил (в миру Гундяєв В.М.) стане громадянином держави Україна. Ну хіба можна жартувати такими речами і травмувати й так травмовані поганим життям православні душі?! Але що поробиш – патріарх теж людина, йому нічого людське не чуже. Сміятися або зубоскалити теж потрібно; це, принаймні, як кажуть медики, продовжує життя. А здоров’я Патріарху Кирилу треба буде в подальшому багато й хай воно в нього буде міцне й потужне. І хай живе багато літ.

Отож, візит закінчився. Не все вийшло, як хотілося, але зроблено було багато. Ну, то нічого, перший «блін», як то кажуть, завжди «комом». Все рівно багато добрих і світлих справ було зроблено. Сподіваємося, що наступні візити Патріарха Гундяєва будуть більш вдалими й за менші гроші на рекламні витрати.

Андрій Павловський

Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов