АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
 
непарламентський
опозиційний сайт

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СТОПКОМ


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
ЛАНГЕл ’ єри . Кіно і німці
01.07.2010 р.

" Лангольеры "

/ The Langoliers /

США (1995)

Жанр: Триллер

Режиссер: Том Холланд

Автор сценария: Стивен Кинг

Длительность: 170 минут

Коротка анотація сюжету:

"Пассажиры рейса из Лос-Анджелеса до Бостона, заснув, проснулись в пустом салоне самолета и в другом измерении. Что же с ними произошло и как им вернуться домой? Мир, в который они попали через дыру во времени, очень отличается от того, в котором они живут. Но эти различия не сразу бросаются в глаза. Здесь нет запахов, звуков, цветов, эха, этот мир плоский и серый. И есть что-то, неясное, едва слышное, что предвещает скрытую угрозу и несет опасность..."

Чи то Віктор Федорович сам так розпорядився, чи то, вгадуючи волю баріна та намагаючись йому вгодити, до цього додумалися його вірні холопи, але факт залишається фактом: керівнику українського відділення Фонда Конрада Аденауера Ніко Ланге протягом десяти годин відмовляли у в'їзді в країну, тримаючи в Бориспільському аеропорту.

І треба ж було статися такому співпадінню, що безпрецедентний для новітньої історії України випадок трапився невдовзі після того, як Ланге різко скритикував президента та його уряд у своїй аналітичній статті, присвяченій першим ста дням правління нової адміністрації.

Виходить, що тепер лужкови і затуліни – нам найліпші друзі, а представники міжнародних демократичних інституцій, правдиві прихильники незалежної України – ледь не персони нон-грата.

Щоправда, потім прикордонна служба та СБУ поправилися: після більш ніж десяти годин, протягом яких Ланге тримали в аеропорту "Бориспіль" у транзитній зоні серед оголошених до депортації іноземців, його таки впустили до України, а сам інцидент назвали непорозумінням.

Тобто, "ошибка вышла, вот какая штука"? Але як вона могла статися? Що, Ланге зовнішньо схожий на якусь підозрювану в тероризмі і через це розшукувану Інтерполом особу? В нього було щось негаразд з документами? Він провозив щось заборонене? Які такі формальні підстави були в СБУ та прикордонників не впускатии Ланге? Про це й досі – ані слова. Чи не тому, що нема про що казати?

На не випадковий, а навмсиний характер інциденту з німецьким експертом вказують і проведені сьогодні українським МЗС бесіди з представниками посольств Росії, США, Німеччини та Польщі стосовно роботи некомерційних фондів, які координуються відповідними посольствами:

"Заступники Міністра закордонних справ України звернули увагу очільників дипломатичних установ США, Росії, Німеччини та Польщі на важливість неухильного дотримання відповідними неурядовими організаціями своїх статутних завдань та законодавства України", - зазначається в повідомленні прес-служби МЗС .

Зокрема, співробітники українського МЗС згадали про діяльність фондів: "Відродження", Фрідріха Еберта, Конрада Аденауера та Стефана Баторія .

Якби випадок в Бориспільському аеропорту з Ніко Ланге і справді був прикрим непорозумінням, то воно б, по-перше, не тривало так довго - понад 10 годин, протягом яких німецького експерта принизливо тримали у зоні для осіб, що підлягають депортації.

По-друге, для усунення "непорозуміння" не знадобилося б втручання настільки високого рівня посадовців: у в ирішенн і ж конфлікту взяли участь посольство Німеччини в Україні, німецький уряд, дійшло аж до втручання в справу президента Європарламенту Єжи Бузека ! Нічого собі «непорозуміння»!

По-третє, якщо це непорозуміння, то МЗС країни, на території якої стався прикрий інцидент, негайно приносить свої вибачення постраждалій стороні, а не проводе через декілька днів незрозумілої мовчанки виховну бесіду з представниками посольств США, Польщі та Німеччини (плюс російським - для видимості і за компанію), які координують діяльність фондів, подібних аденауерівському.

Проведений українським зовнішньо-політичним відомством захід, якщо відки нути дипломатичні умовності, саме так і виглядає та й навряд чи може сприйматися якось інакше.

Отже, у такий спосіб Україна ніби поперед жає весь демократичний світ:

"Обережно! В країні злий Янукович".

Влада недвозначно "натякнула" очільнику українського представництва Фонду, щоб той "фільтрував базар" в оцінках правління Віктора Федоровича та його уряду.

Це був урок не лише особисто Ланге, а й всім подібним інституціям , щоби знали, хто в українському домі хазяїн, точніше барін, і чому одні є бажаними гостями, а інші – ні.

УРКАїнський Президент воює з демократією в Україні на два фронти: він прагне вигнати її з країни геть і не впускати з-зовні.

Наступн ою стадією «священної війни» ймовірно може бути заборона на в'їзд в країну під різними неіснуючими формальними приводами (або й через надумані звинувачення в шпіонажі) співробітникам інших представництв міжнародних організацій, схожих за своєю діяльністю на німецький Фонд Конрада Аденауера та депортація їх на батьківщину .

Як, власне, і сталося в Росії. Звідти всіх "неблагонадійних" погнали, і в Україні буде так само. Тільки трохи згодом. Судячи зі всього, очікувати вже залишилося недовго.

Олексій Мазур, Дніпропетровськ.


Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ