АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
непарламентський
опозиційний сайт

НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна
• Світ
• Аналітика
• Спорт
• Фото
• Відео
• Література
 
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• Законодавство і право
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
• Зворотній звязок
Кілери Кадирова – найкращі в Росії та за її межами
26.12.2009р.

В Туреччині стверджують, що у Рамзана Кадирова є «ескадрони смерті», котрі ліквідують за кордоном ворогів президента Чечні.

Труп чеченського польового командира Вісхана Абдурахманова виявлений в Баку. Про це повідомляє бакінський сайт musavai.com з посиланням на турецьке джерело Timeturk. Бойовик відомий тим, що в 1996 році в складі угрупування «Онуки Шаміля» зі зброєю захопив в турецькому порту Трабзон російський паром «Аврасія» з двома сотнями пасажирів на борту. Відсидівши в турецькій в’язниці, Абдурахманов осів в Азербайджані і зайнявся збором коштів для бойовиків, користуючись зв’язками з чеченськими діаспорами багатьох країн, особливо на Близькому Сході і в Туреччині.

Абдурахманов був оголошений «ворогом президента Чеченської республіки». Турецьке видання стверджує, що його ліквідувала «наближена до Президента Чечні Рамзана Кадирова команда, яка складається з шести людей». Як пише Timeturk, така команда була створена чеченським керівником з метою ліквідації відомих польових командирів та інших супротивників президента за межами країни.

Чи є в Кадирова «леткий загін» кілерів, розмірковує голова Ісламського комітету Росії Гейдар Джемаль.

«СП»: – Гейдар Джахідович, повідомлення Timeturk схоже на правду?

– Я взагалі не розумію, чому у вас є якісь сумніви з цього приводу. Якщо згадати, точно така ж історія мала місце у Відні. (В січні 2009 року у Відні був застрелений колишній охоронець Рамзана Кадирова Умар Ісраілов. Як писали ЗМІ, він був ключовим свідком на судовому процесі проти президента Чечні, ініційованому берлінською правозахисною організацією ECCHR, European Center for constitutional and human rights, – прим. авт.) Там засипався водій, який брав участь в ліквідації, – він був арештований місцевими спецслужбами. В Москві на Ленінському проспекті був ліквідований в листопаді 2006 року колишній командир спеціальної бойової групи «Горець» Оперативного управління ФСБ по Північному Кавказу Мовладі Байсаров. Я вже не говорю про інші ліквідації, в тому числі російських громадських діячів. Як після цього можуть бути сумніви, що спец групи існують?! Я вважаю, дивно ставити під сумнів цю тему. Більше того, спецструктури, які діють під крилом Рамзана Кадирова, є найбільш дієвими і оперативними структурами спецназу. Зараз чеченські "спеціалісти" – це найефективніші підрозділи, які є в розпорядженні Росії.

«СП»: – Чечня – це частина Російської Федерації. На Росію, в зв’язку з цими ліквідаціями, теж падає тінь?

– Звісно, падає. І ще яка тінь. Але, знаєте, завжди є питання: хто ким крутить – собака хвостом чи хвіст собакою?

«СП»: – Ви вважаєте, що діяльність Кадирова – якщо, звичайно, вона і дійсно має місце, - могла бути санкціонована?

– Можливо, вона не санкціонована. Але ті, ким вона не санкціонована, повинні тільки очима кліпати, тому їм нема що на це заперечити. Не знаю, санкціонують діяльність Кадирова чи ні. Але знаю, що в Грозному вже давно нікого не колише, хто що санкціонує. Тому що відмовитись заднім числом від того, що Грозний робить, ніхто не може. Ті, хто дезавуює дії Грозного, виглядатимуть в цілковито ідіотському світлі.

«СП»: – Тема ліквідації супротивників за кордоном була нібито закрита при Сталіні?

– Хто вам таке сказав?! Ліквідація проводилась і за Хрущова, і за Брежнєва, і за Андропова. В рамках соцтабору взагалі був розподіл функцій. Наприклад, найбільш брудну роботу доручали болгарам. «Штаби» з ліквідацій працювали дуже активно…

А як, по-вашому, бути з ліквідацією Зелімхана Яндарбієва? Там виконавців пов’язали, і вони тут же здали замовника – Росію. Сказали, їх лякали песиками, песики на них гавкали з близької відстані. Тому коли я говорю, що чеченські виконавці – найкращі в своєму роді в Росії, я спираюся на факти. У справі Суліма Ямадаєва, як ми знаємо, до рук правоохоронних органів потрапив тільки якийсь конюх, котрого дуже складно пов’язати із вбивством. А по Зелімхану, в тих же місцях, провалилось одразу два російських офіцера.

«СП»: – Тобто поки Кадиров не зачистить свій «чорний список», ліквідації триватимуть?

– Ну, думаю, в нього отакий список, що його тільки зачищати і зачищати. Думаю, туди не тільки польові командири входять. В ньому можуть бути і громадські діячі, правозахисники, адвокати, і люди з його табору, які щось із ним не поділили. Тобто роботи дуже багато.

Що розповів «кілер Кадирова, котрий розкаявся»

В березні 2009 року норвезьке видання NRK повідомило, що президент Чечні Рамзан Кадиров наказав вбити вихідця з Чечні, який живе в Норвегії, Магомеда Очерхаджі. Про це розповіла на відеозаписі людина, котру сайти сепаратистів називали «кілером Кадирова, котрий розкаявся», – виходець з Чечні Руслан (Аслан) Халідов.

На записі, котрий називається «Кілер Кадирова розкаявся і розповів, що йому доручили вбивство в Норвегії», молодий виходець з Чечні повідомляє, що Кадиров найняв його, однак він не скоїв вбивства. Зі слів Халідова, його катували і погрожували, намагаючись спонукати виконати наказ. «Вони робили навіть такі речі, про які мені соромно говорити», - цитувала його слова «Радіо Свобода».

Халідов заявляє, що він є племінником Шаі Турлаєва, колишнього начальника охорони президента самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерія Аслана Масхадова. Масхадов керував бойовими діями проти російських військ і був вбитий в 2005 році в результаті спецоперації. Турлаєв кілька років тому перейшов на сторону Росії.

За версією Халідова, Турлаєв є активним прибічником Кадирова. В його власній в’язниці в Гудермесі катують викрадених заручників з числа рідних і близьких тих, кого підозрюють в нелояльності до президента.

Халідов розповів, що сам був присутнім при катуваннях в особистих в’язницях Кадирова в Хосі-Юрті і Турлаєва в Гудермесі. Халідов повідомив, що в цих в’язницях катують не лише чоловіків, але й жінок, котрих також ґвалтують.

Зі слів Халідова, ФСБ доручила Кадирову сформувати команду кілерів для вбивств за кордоном. Діями кілерів безпосередньо керує Шаа Турлаєв. Він повинен скоро закінчити поїздку країнами Європи і провести зустрічі з агентами. Після цієї поїздки кілери повинні стати до вбивств.

Раніше, в січні 2009 року, в ЗМІ з’явилась інформація, що в Чечні працює спеціальний відділ із репатріації біженців з Європи, кілька сотень людей включені до списку ворогів Кадирова, вони підлягають фізичному знищенню. Преса посилалась на слова затриманого в Австрії Артура Курмакаєва, котрий отримав наказ вбити колишнього охоронця президента Чечні Умара Ісраілова.

Президент Чечні Рамзан Кадиров заперечував свою причетність до вказаних злочинів. Після вбивства Ісраілова його прес-секретар Лєма Гудаєв заявляв, що в ЗМІ «розгорнута масштабна і цілеспрямована кампанія по дискредитації керівництва і президента Чеченської республіки». На його думку, дискредитація Кадирова здійснюється «з глибоко законспірованої подачі деяких ідеологів тероризму і озброєного бандпідпілля».

В цій війні використовуються як «хибні інформаційні вкидання», так і «прив’язка подій кримінального характеру до особистості Кадирова», відзначав Гудаєв. Саме і цьому ряду, на думку прес-секретаря чеченського президента, слід розглядати «прозорі натяки декотрих ЗМІ» про передбачувану причетність Кадирова до вбивства у Відні Умара Ісраілова.

Польові командири стали мішенями

Timeturk нагадує, що лише в поточному році і лише в Туреччині були вбиті три чеченських польових командира. Два роки тому в Баку був убитий пособник Абдурахманова, ще один член угрупування «Онуки Шаміля» абхазець за національністю «Роккі» Гітсба, котрий також брав участь в захопленні «Аврасії». Раніше він воював в одному загоні з Шамілем Басаєвим. Але найгучнішим інцидентом в даному ряді стала ліквідація на початку цього року в Дубаї противника Кадирова Суліма Ямадаєва. Жодне з цих вбивств правоохоронним органам розкрити так і не вдалося.

З досьє «СП»:

Зелімхан Яндарбієв був вбитий 13 лютого 2004 року в результаті підриву його автомобіля, коли він повертався додому після п’ятничної молитви в центральній мечеті Дохи. Підривний пристрій було закладено під днище його джипа. В момент вибуху разом з Яндарбієвим в салоні автомобіля знаходились його 13-річний син Дауд (отримав тяжкі поранення) і два охоронця. За обвинуваченням в організації цієї акції були арештовані і засуджені до довічного тюремного ув’язнення два співробітника російського посольства, відомі як Анатолій Бєлашков і Василь Богачев (можливо, це вигадані імена). Однак МЗС Росії в кінці 2004 року вдалося досягти їх екстрадиції в РФ в рамках угоди про передачу засуджених для відбування покарання в Росії; 23 грудня 2004 року вони прибули до Росії і були зустрінуті з військовими почестями. Їх подальша доля невідома.

Андрій Полунін, Маргарита Ханова

Переклад з російської здійснено сайтом «Стопком».

Джерело: Свободная пресса
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов