АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
 
непарламентський
опозиційний сайт

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СТОПКОМ


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Картонний президент
16.03.2010 р.

Українська влада – не легітимна, і сьогодні це зрозуміло всім. І громадянам, і закордонним оглядачам, і самій владі. Низька явка на виборах, рекордно низька підтримка новообраного президента, ще менша підтримка на той час діючого прем’єра, їхнє взаємо невизнання та взаємопоборювання. Прецедент? Дежав’ю? Чи, може, закономірність?

Проблема конкуренції між президентом та прем’єром існувала з усіма попередніми керівниками держави. Леоніда Кравчука підсидів його прем’єр-міністр Леонід Кучма. Останній, у свою чергу, пам’ятаючи про те, яким «макаром» він отримав владу, чи не щороку змінював склад свого уряду. Віктор Ющенко (що був прем’єром у Кучми) вже такої змоги не мав, і п’ять років вся країна «насолоджувалась» політичними виставами, що демонстрували жорстке протистояння між президентом та урядом. В результаті ми отримали у другому турі виборів двох прем’єр-міністрів Ющенка.

Але питання легітимності влади – це не лише взаємини між її гілками. Легітимним є лише той керівник, якого визнає і сприймає суспільство. Чи можна вважати за актуальне таке твердження у відношенні до нашої держави? Судіть самі.

Бізнес ухиляється від сплати податків, адже не впевнений в тому, що ці кошти підуть за цільовим призначенням. Правоохоронні органи не ловлять правопорушників, адже значна їх частина сидить у зручних кріслах і пише їм накази. Суди притягають до відповідальності тих, хто запропонує меншого хабара. Головним фальшивомонетником у державі є НБУ, який друкує нічим не підкріплені папірці, і називає їх грошима.

Вся бюрократична система не визнає себе легітимною, адже пріоритетними для чиновництва є кулуарні домовленості, тобто відносини поза офіційним законодавством. А основним джерелом доходу для неї є не заробітна платня, а хабарі…

Отож, доводиться констатувати відсутність суспільної легітимності діючої влади. Ви, звісно, можете мені заперечити – хоч якою б недолугою не була наша влада, але вона законна. Якими б ці закони не були, але вони існують.

І тут я вам змушений заперечити. Сьогодні наша влада втратила і юридичну легітимність – вона свідомо і системно порушує українське законодавство. Останніми і чи не най масштабнішими порушеннями можна вважати антиконституційний розпуск старої та формування нової коаліції, і скасування місцевих виборів, призначених на кінець травня цього року. Згідно Конституції України, органи місцевого самоврядування обираються терміном на 4 роки, а, отже, їхні повноваження завершуються 31 березня 2010 р. Відповідно, після цієї дати вони юридично робляться нелегітимними…

Ви знову ж таки можете мені заперечити, згадавши про славнозвісний «третій тур» на президентських виборах 2004 року, який був, по суті, неконституційним. Я погоджуюсь, його проведення дійсно було неправомірним. Однак, якщо всі це визнають, то новообраній владі варто було б притягнути до відповідальності його організаторів, а не здійснювати подальші правопорушення, поглиблюючи свою незаконну сутність.

По суті, новообране керівництво держави вчинило державний переворот, і його представники мають бути засудженими за узурпацію влади. Але ні кишенькова правоохоронна, ні продажна судова системи цього не зроблять. Вони не визнають навіть ті збочені закони, які вони самі написали! Тоді навіщо нам їх дотримуватись?!? Якщо закон існує не для всіх, значить – його взагалі не існує…

Із ситуації, що склалась в Україні, я бачу лише два можливих виходи:

1) Вимагати від влади якісно виконувати свої функції, вказувати на проблеми та пропонувати їй способи їх вирішення. Чимало громадських організацій займається цим тривалий час, але досі кардинальних змін ми не маємо. Особисто я не вірю в успіх цих дій.

2) Не визнавати існування цієї влади і діяти за принципом самоорганізації. Обравши цей шлях, ми маємо відмовитись від сплати податків, зборів, штрафів, хабарів та інших «обов’язкових» платежів, які живлять цю систему. Необхідно саботувати та бойкотувати діяльність влади. Ми не повинні визнавати законів цієї псевдодержави та цілеспрямовано створювати їй альтернативу (включно з організацією народної самооборони та здійснення самосуду).

Новостворена громадська ініціатива «Новий Громадянин» запросила новообраного президента на Громадянський Форум, де він матиме відповісти на питання, яким чином розвиватиметься Україна протягом наступних 5-ти років. У випадку, якщо він проігнорує громадськість, захід все одно відбудеться, але на питання відповідатимуть поважні експерти, а на місці президента стоятиме силует із картону.

Але, на мою суб’єктивну думку, навіть якщо станеться диво, і Янукович не побоїться відвідати Форум, влада навряд чи стане менш «картонною» і більш справжньою для українців…

Дмитро СІНЧЕНКО


Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ