АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
 
непарламентський
опозиційний сайт

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СТОПКОМ


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
«Хорьки, бля?»
10.08.2010 р.

Влада вважає громадян «хорьками», котрим при вияві невдоволення слід давати кулаком в обличчя. 31 липня, Петербург. Паруб’яга-омоновець на Невському проспекті гучно говорить, звертаючись до людей, які вийшли на мітинг: «Хорьки, бля, кому ещё?»

З усією очевидністю він має на увазі: кому ще заїхати в рило?

Молода людина вимагає, аби омоновець припинив матюкатися. Омоновець підходить і б’є його в лице кулаком. Молоду людину тягнуть до міліцейського автобуса.

Це відео викладене в інтернеті, його переглянули вже десятки тисяч людей…

Є речі складні, але за скорочення логічних дробів всі вони рано чи пізно впираються у речі надзвичайно прості.

Історія зі «Стратегією-31» багатошарова. Де проходить межа допустимого компромісу між владою і опозицією? Що важливіше – наполягати про запас на своєму конституційному праві або уникнути крові сьогодні? Все це, звісно, предмет для дискусій.

Але є речі недискусійні. Як-от: мєнт, який, матюкаючись, б’є в лице людину, яка зробила йому зауваження.

В нормальній країні, вранці після появи в ЗМІ такої плівки, цей мєнт повинен бути ідентифікований, звільнений і судимий. Якщо цього не робить МВС і Генпрокуратура, звільнені повинні бути міністр МВС і Генпрокурор.

Якщо цього не відбувається – це де-факто означає, що адміністрація, котра знаходиться при владі, ідентифікує себе з тим мєнтом і слідом за ним вважає громадян Росії «хорьками, бля», котрим за першого виразу невдоволення слід давати кулаком в лице.

«Хорьки, бля!» – каже нам Дмітрій Анатольєвіч Мєдвєдєв.

Якщо до того часу, як ви читаєте ці стрічки, пітерський мєнт ще не звільнений – вважайте, що Дмітрій Анатольєвіч саме так і каже. Все решта – лушпиння і димова завіса.

Країна, в котрій таке сходить адміністрації з рук – країна тяжко хвора. Вона – майже в буквальному смислі – лежить непритомна, і якщо в короткий строк свідомість не повернеться, країні не допоможуть ані інновації, ані нафта за двісті доларів за барель.

Якщо люди після такого не виходять з помешкань-нір, аби відстояти своє людське єство – значить, дослідним шляхом доведено, що за великим рахунком той мєнт був правий: «хорьки, бля».

Тільки не ті, хто стояв біля Гостинного двору, вимагаючи дотримання Конституції, а саме всі решта.

У виходу на вулицю як останньої в путінській Росії форми громадянського протесту є альтернатива, котра вже не носить теоретичного характеру. З недавнього часу ця альтернатива називається – Примор’я. Це не географічне поняття, а характер сублімації…

Справедливість – матерія не математична, але по-своєму дуже точна. І якщо потвора-мєнт, який прилюдно вдарив людину, не понесе юридичної відповідальності, рівновага у взаємовідносинах народу з мєнтами буде відновлена якимось іншим способом… Та не «якимось», власне, а дуже навіть визначеним: розстріляний в Примор’ї міліціонер заплатив життям за своїх побратимів по корпорації – катуючих людей, шивших їм строки…

Хочете так? Правда, хочете?

Як би там не було, бездіяльність влади щодо пітерського епізоду 31 липня дуже наближає саме цей варіант розвитку подій.

Прошу Генпрокуратуру, глуху на всі вуха до криків по допомогу і настільки чутливу у всьому, що стосується захисту влади, не шукати в цих стрічках екстремізму. Екстремізму в них стільки ж, скільки в попередженні про те, що g = 9,81 м/сек. в квадраті.

А тяжкий предмет – розміром саме з Росію – він вже в польоті.

Віктор Шендеровіч

Переклад з російської здійснено сайтом «Стопком». Джерело:

ЕЖ


Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ