АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
 
непарламентський
опозиційний сайт

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СТОПКОМ


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Добросусідські відносини: Білоруси ганяють українців, як щурів
31.05.2010 р.

"Львівська газета" опублікувала статтю Володимира Павлюка, присвячену серйозним проблемам, котрі очікують українців на білоруському кордоні. Автор наводить в якості прикладу п’ять різних випадків такого роду.

Зокрема, Павлюк пише про себе: "В травні цього року я з дружиною і сином віком п’ять з половиною років їхали в Санкт-Петербург на весілля моєї племінниці. Без пригод доїхали до станції Удрицьк на україно-білоруському кордоні. О пів на шосту ранку в двері купе дуже гучно постукали, напевно, кулаком. Кілька білоруських прикордонників (серед них і жінка-старшина) суворо попросили показати документи. Коли я ледь забарився, старшина командним тоном гаркнула: "Ви ще не прокинулись?! Швидко давайте паспорти! Документи на дитину!" Я виконав команду. Кинувши на документи поглядом, вона грізним тоном знову закомандувала: "Беріть речі і виходьте з купе!" Ми були шоковані, син заплакав. На питання, котре трапилось, чому такий поспіх, нам відповіли: "У вас немає документів на дитину, швидко залиште потяг!" Ця надміру владна та енергійна пані "викинула" нас за 3-4 хвилини, навіть не дозволивши нормально спакувати речі. Стоячи на пероні, я ніяк не міг зрозуміти, навіщо потрібно було так поспіхом виганяти нас з потягу (він відбув хвилин за сорок). Пізніше прикордонники нам пояснили: ми не маємо проїзного документа на сина. Але маємо свідоцтво про його народження, до того ж з дитиною двоє батьків – цього для в’їзду до Росії досить! "Якби ви їхали до Росії через Харків, то цього було б досить, а ви їдете транзитом через Білорусію і повинні мати проїзний документ на дитину", - така позиція прикордонників. Коли в касі станції Удрицьк ми брали білети на зворотну дорогу, касирка заспокоїла нас: "Не ви перші. Іноді з потягу викидають десятки сімей. Сьогодні хоч не холодно. А уявіть, коли це стається взимку, а в пасажирів маленькі діти".

Детально описавши ще кілька історій такого роду, автор відзначає: "Що я, власне, хочу сказати цією публікацією? Щоб ми обходили Білорусію десятою дорогою? Ні, не це. Прагну, аби прикордонники вчасно і в повному обсязі забезпечували мене інформацією про те, як найшвидше і без неприємностей перетнути кордон між Україною та Білорусією або іншими державами. Хочу завчасно знати про те, що, подорожуючи власним авто Білорусією, я повинен сплатити до білоруської казни 30 євро - і, можливо, знаючи про це, не захочу ощасливити сябрів такою сумою і не поїду до них. Хочу, аби старшина з Удрицького прикордонного загону отримувала задоволення від того, що українці спокійно перетнули україно-білоруський кордон, а не від того, що на світанку вона вижене їх з потягу, як щурів. Можливо, в нас тоді дійсно буде СНД, а не синдром набутих дефіцитів, зокрема, дефіцитів людяності і здорового глузду. Я вже не говорю про співдружність".

Тим часом, 27 травня стало відомо, що президент Білорусії Олександр Лукашенко має намір відвідати Україну для зустрічей з владою 28 травня. Як повідомляють українські ЗМІ з посиланням на джерело в Чернігівській обласній державній адміністрації, 28 травня в Батурині Чернігівської області відбудеться зустріч Лукашенка з президентом України Віктором Януковичем. "Зустрінуться в Батурині і підпишуть документи", - повідомило джерело. З його слів, підготовлені до підписання документи повинні зміцнити дружні добросусідські відносини двох країн.

Переклад здійснено сайтом «Стопком». Джерело:

REGNUM

Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов