АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
 
непарламентський
опозиційний сайт

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СТОПКОМ


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
До чого було Майдан городити?
19.02.2010 р.

В сусіда здохла корова. Душа у свята. Наша-то власна Бурьонка відкинула копита ще в 2000 році. Звалася вона "російська демократія", і чекістська хунта вже десять років хлебтає щі з цією забитої. Ми-то на сусідську корівчинку дивилися з заздрістю і любов’ю. Пасли, кремлівський гнус відганяли. Ми навіть не просили молока або там сметани. Ми хотіли тільки подивитися і порадіти на це чуже масло, ламаючи зуби об свій власний тоталітарний хліб.

І якби ще цю нещасну корову зарізали російсько-тамбовські вовки! Було б не так ганебно. Але ж корівка обійшлася без вовків, вона здохла своєю смертю, добровільно. Наша помаранчева корова. Помаранчева революція. Сурков, Путін і Янукович зараз саме знімають з неї шкуру. По Єсеніну: "Жалобно, грустно и тоще в землю вонзятся рога. Снится ей белая роща и травяные луга".

Той, що стояв шість років тому в перших рядах Майдану Боріс Нємцов, кавалер ордена Святого Ярослава, вигадав надпідступний план: Україна рване вперед, російські гастарбайтери будуть класти цеглу в Києві і у Львові. Росія побачить на власні очі привабливість демократії і помаранчевих революцій, наслідуватиме український приклад, і всі ми врятуємось .

Рівно було на папері, та забули про яри. Бурьонка відкинула копита. Ми, до речі, теж дещо зробили для того, аби ці сусідські копита ходили по землі. Мені все життя соромно за Росію, але зараз ще додатково соромно за Україну. Адже Янукович – це тавро. Це діагноз. Це порок серця, душі, мозків для тих виборців, котрі ним не погребували. Неукраїнських виборців. Апатридів. "Східняків". Без роду, без племені, без сім’ї. З Донецька, з Одеси, з Харкова. Їх адреса – не дім і не вулиця, їх адреса – Радянський Союз. Виявляється, немає різниці між совком з Бресту, з Москви або з Харкова. Вони безпомилково голосують за найнепристойніше, найтупіше, найбридкіше, найсередньовічніше. Вони обирають Лукашенків, Путіних, Януковичів. І ви мене не заспокоюйте: Янукович, мовляв, нешкідливий, а українська демократія незворотна. Я пам’ятаю вільну Білорусь Шушкевича з гербом і гімном "Гонитва", з біло-червоно-білими прапорами, з Зеноном Позняком в якості кандидата в президенти. Лукашенко скрутив їх за чотири роки. А як скрутили нас? Ви рахували діри і збитки, ви пам’ятаєте, що ми мали десять років тому і що маємо зараз?

Панове, чому ви не біжите на Майдан, переганяючи Ющенка і Тимошенко? Навіщо тоді було в 2004 році його городити? Був у вас той же Янукович, а за ним той же Путін. Живіть і радійте. Ви розчарувались? А в чому? В Ющенку? Хіба він не тягнув вас на Захід, в НАТО, в ЄС? Хіба він не повернув вам вашу історію? Хіба він не воздав належне Степану Бандері, ОУНу і УПА? Ах, ви хотіли, аби він вас поїв і годував? Значить, і ви такі ж: "Нагодуйте нас і зробіть рабами"? Значить, правий був Великий Інквізитор з Достоєвського? І ви обирали, як пропащі росіяни, за схемою: кусень – ковток – пайка?

Вся імперська нечисть торжествує: більше немає помаранчевої загрози, це був міф, помаранчева революція закінчилась януковицьким термідором. Що тепер на порядку денному? Російська мова як друга державна, аби українській молодій державі нічим було триматися на землі, аби схід і південь залишились російськомовними? Подвійне громадянство, аншлюс, друга Абхазія? Президент Ющенко помилився один раз в житті, але президент – він як сапер. Неможна було голосувати проти всіх, треба було допомогти Юлі. Поки соратники сварилися, вороги перейшли через Перекоп.

Шість років тому в нерівному бою з митниками молоді російські бізнесмени відстояли шість мішків помаранчевої символіки: стрічок, шарфиків, хусточок, – котрі вони везли російським демократам. Всю зиму ми затягувались помаранчевими шарфиками і вішали помаранчеві стрічечки на антени машин. Ми роздавали ящиками помаранчі на Пушці, під камерами CNN. Ви що ж, нам брехали тоді? А якщо це була правда, чому пустий Майдан? Де "Пора"? "Пора нам не мовчати, пора настала вибирати..." Ви зрадили не лише себе, але й нас. Ви зрадили мою подругу-математика, котра шість років тому приїхала до вас в Харків на конференцію в помаранчевому светрику, ризикуючи повним розривом з російськими колегами.

На зміну соковитим помаранчевим січням приходять вихудлі, змерзлі, вбогі, блакитні люті.

Віктор Ющенко дуже перебільшив, кажучи, що без Степана Бандери Янукович не зміг би стати президентом України. Якби, на біду Януковича, Степан Бандера з ним зустрівся, він би його пристрелив, як будь-якого колабораціоніста.

Валєрія Новодворская

Переклад здійснено сайтом "Стопком". Джерело:

Грани.Ру


Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ