АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
 
непарламентський
опозиційний сайт

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СТОПКОМ


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Віген Акопян: Українська демократія і капітуляція Тимошенко
09.04.2010р.

Як і прогнозувалося, із втратою Віктором Ющенком адміністративних і політичних важелів впливу, які давали б йому можливість навіть за відсутності електорального рейтингу бути реальним полюсом на внутріполітичній арені України, два інших полюси - Партія регіонів і Блок Юлії Тимошенко (БЮТ) – зіштовхнулися в жорстокій і безкомпромісній сутичці. І в цій сутичці, здається, Партія регіонів Януковича має намір повністю викорінити ресурси впливу Юлії Тимошенко у внутрішній політиці і, відповідно, національній економіці.

В даний час завдання Юлії Тимошенко, якщо вона вирішила продовжувати політичну діяльність після такої болісної поразки, - перешкоджати процесу створення "кишенькової опозиції" Януковича. Однак в ситуації, що склалася, перш ніж взятися до вирішення цього завдання, БЮТ необхідно консолідуватися і зупинити власний розпад. Тимошенко створила політичну силу, майже повністю позбавлену ідеології і поляризовану на її власній персоні та можливостях, головна ціль котрої полягала і полягає в гарантуванні інтересів представників капіталу в центрі і регіонах, котрі виступають в якості "акціонерів" БЮТ. Втім, майже за такою ж схемою побудована і нині правляча Партія регіонів - така "українська демократія".

Сумніви в політичному впливі Тимошенко здатні підточити саму основу БЮТ, що й відбувається в даний час. Публічні спроби працівників БЮТ повернути Ющенка і решти діячів так званого "демократичного фронту" до спільної боротьби проти регіоналів виглядають досить жалюгідно і навряд чи призведуть до якогось результату.

Разом з тим, якщо БЮТ – як всеукраїнський проект, і її лідер Юлія Тимошенко - як символ цього проекту, за результатами президентських виборів визнали поразку і заявили про перехід в опозицію, то представники БЮТ в регіонах України, які встигли за період прем’єрства Тимошенко зміцнити свої фінансові позиції, здаватися без бою не мають наміру. Особливо агресивний опір партія Януковича отримає на заході України, де владу без силових важелів відбити у БЮТ неможливо. Саме тому дата проведення виборів до органів місцевого самоврядування і була відсунута на невизначений строк.

Нова українська влада боїться проведення виборів в регіонах України, оскільки прекрасно усвідомлює, що єдино прийнятним для неї результат атом цих виборів має стати повна капітуляція Юлії Тимошенко. А вона поки що не гарантована. Перемога БЮТ в західних регіонах знову позначить лінію розподілу країни, але вже без будь-якої можливості для маневру в трикутнику Янукович-Тимошенко-Ющенко. Більше того, Партія регіонів може отримати небажаний для себе результат і в ряді східних регіонів.

Але навіть не острах лобового зіткнення на регіональному рівні, коли підсумок виборів вирішується не на політичному полі, а в результаті зіткнення інтересів місцевих олігархів і авторитетів, змушує владу Януковича взяти паузу і попрацювати "під килимом". Судячи з усього, Партія регіонів ще не цілком визначилась з самою технологічною схемою майбутніх виборів. Українські експерти не виключають, що влада Януковича буде змушена лобіювати мажоритарну систему виборів або ж запропонувати змішану форму їх проведення. Пропорційна система виборів дозволить "опозиційній" Тимошенко, як мінімум, зберегти результат, показаний на минулих виборах, і забезпечити свою присутність в половині українських регіонів. Тоді як мажоритарна система дасть Януковичу можливість планомірно "вигризати" шматки БЮТ, використовуючи фінансові і силові методи.

Однак пауза, котру взяв Янукович і його Партія регіонів, відбудеться в умовах надзвичайно жорстокої боротьби. Вже зараз помітно, що БЮТ цю боротьбу програє, оскільки намагається відновити позиції примітивними спробами блокування з силами, з котрими в період прем’єрства Тимошенко вела неприховану ворожнечу. "Демократичний" бренд виявився знову затребуваним зі сторони БЮТ, однак він не може дати жодних дивідендів, оскільки останні роки саме цей бренд нещадно експлуатувався і був дезавуйований. Партія регіонів, котра після перемоги на президентських виборах запропонувала свій фірмовий, хоч і нездійсненний пріоритет – централізацію влади, вибудовування жорсткої вертикалі і підвищення економічної дисципліни, з’являється в більш вигідному світлі, оскільки обіцяє нівелювати головні загрози, які непокоять українську громадськість – загрози безпеки та убогості.

Партія капіталістів Тимошенко може конкурувати з партією капіталістів Януковича лише на полі фінансів і масштабного соціального підкупу. Сумна політична доля ідеолога Ющенка показала, що народ, який перебуває в скрутному соціально-економічному стані, можна обманути лише раз. Вдруге його можна лише купити. Якщо в такої покупки знайдеться зовнішньоекономічний спонсор, завчасно готовий до того, що всі політичні дивіденди від цього отримає лише чергова українська влада, вільна від політичних зобов’язань.

Переклад здійснено сайтом «Стопком». Джерело:

www.regnum.ruПередрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ