АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
непарламентський
опозиційний сайт

НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна
• Світ
• Аналітика
• Спорт
• Фото
• Відео
• Література
 
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• Законодавство і право
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
• Зворотній звязок
США повинні врятувати Україну від Росії ("RealClearWorld", США)
19.08.2009р.

В цьому столітті Україна буде гравцем або пішаком в глобальних відносинах між Росією і рештою світу. Геополітична орієнтація України важлива насамперед з географічних, а не ідеологічних причин. Стратегічне розміщення України між Росією і Східною Європою, а також її значуще становище, в якому вона поділяє Чорне море з Туреччиною і Закавказзям, - це реальність, котра надає Україні її поточної геополітичної вагомості. Враховуючи це становище, Україна потрапляє до сфери впливу, і потягнеться або до Заходу, або до Росії.

Якщо вона потрапить до російської сфери впливу, то стане трампліном для подальшого російського панування над енергетичними трубопроводами до Європи і, як наслідок, розширеної сфери впливу (читай: контролю) над Східною Європою. Або ж, Україна може бути частиною Заходу, успішною перешкодою проти експансіоністських тенденцій Росії, воєнною базою для допомоги союзникам США на Кавказі - і продовжити просуватися шляхом ринкових реформ. Регіональна значущість України вимагає, аби Росія домінувала, в той час як США і західні союзники повинні спростувати російське панування в Україні за всяку ціну. Цього конфлікту неможливо уникнути.

Україна є життєво важливою для майбутнього Росії із трьох ключових причин, кожна з яких пов’язана з географічною реальністю. Морські порти на російській півночі страждають від погодних умов, і їх можна заблокувати через протоку Скагерак (Skaggerak) між Данією і Швецією. Таким чином, країні потрібен південний порт - для торгівлі і в якості бази для російського флоту. Сьогодні Росія орендує воєнно-морську базу в України в кримському місті Севастополь. Строк оренди спливає в 2017 році. На сьогоднішній день Україна не хоче поновлювати договір про оренду. Росії потрібно буде зробити все можливе, аби зберегти контроль над Севастополем, незалежно від будь-яких законних угод.

По-друге, Україна формує якщо не політичний та ідеологічний, то, принаймні, географічний бар’єр між Росією і більшістю з її колишніх сателітів у Східній Європі. Панування Росії в Молдові, Румунії, Угорщині, Болгарії і на всьому Балканському півострові неможливе без попереднього досягнення переваги в Україні.

По-третє, у вільній та орієнтованій на Захід Україні можна розмістити американські або натівські війська і кораблі, котрих так потребує регіон. В силу того, як посилюється войовничість Ірану і зростає загроза потенційного воєнного конфлікту, сильні західні союзники на Кавказі стануть ще більш важливими. Як ми бачили цього літа, відсутність воєнних ресурсів в регіоні усуває всяку загрозу стримування проти російської агресії.

Майбутнє України ускладнює регіональна етнічна роздробленість країни, яка також залежить від географії. Північна і західна Україна щільно заселена етнічними українцями, в той час як у східній та південній Україні є кілька провінцій, які межують з Росією, де майже більшість населення є етнічними росіянами. Лише в Севастопольській області, де розміщений російський флот, 80 процентів населення є етнічними росіянами.

Росія продовжує використовувати цю пов’язану з географією етнічну роздробленість. Москва підтримує проросійські групи в країні, а також пропонує етнічним росіянам, які живуть в Україні, російські паспорти, що, можливо, є будівництвом фундаменту для подальших претензій на українську територію. Це відтворення підготовки до минулорічного грузинського конфлікту, коли Росія роздавала паспорти етнічним росіянам в Південній Осетії та Абхазії. Захист цих «російських громадян» послужив виправданням, хоч і слабеньким, для російського воєнного вторгнення у Грузію. Чи вчинить Росія так же і в Україні?

В результаті цієї концентрації етнічних росіян поблизу кордону з Росією, а також в Криму і в південному Севастополі, східну Україну постійно тягтиме в сторону Росії, в той час як західні провінції тягтимуться до ЄС і США.

Для того, аби США могли зменшити тягнучу силу до (і від) Росії, Вашингтон повинен розглянути можливість використовувати російську тактику у спробі заблокувати російську агресію. США слід відкрити чисельні консульства у східній і південній Україні, особливо в містах, де переважають етнічні росіяни, - Севастополі, Донецьку і Харкові. Єдиною ціллю цих консульств повинно бути: 1) Збільшити/прискорити еміграцію етнічних росіян у США, 2) створити можливості обміну для студентів, 3) збільшити обсяг туризму і бізнесу з США і 4) встановити невоєнну, дипломатичну присутність США в регіонах, на котрі поклала око Росія. Якщо змінити економіку і демографію в цих регіонах, безперервне тяжіння до Росії послабиться, в той час як демографічна реальність тих, хто схильний на користь Заходу, збільшиться. Кількість етнічних росіян в України, що зменшуватиметься, знизить вірогідність того, що Росія підтримає сепаратизм або рухи на користь інтеграції з Росією, а також може зменшити кількість залежних від демографії етнічних претензій на українську територію.

Росія розіграла демографічну карту в Грузії, і, схоже, готує підґрунтя для того, аби розіграти таку ж карту в Україні. США можуть і повинні з усіма підставами використати свою імміграційну політику як частину комплексної стратегії із перешкоджання російській самовпевненості і для того, аби убезпечити майбутнє України, орієнтованої на Захід.

Мет Кьорі (Matt Curry)

Переклад здійснено сайтом «Стопком». Джерело:

http://www.inosmi.ru/translation/251669.html
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов