АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАДСИЛАЙТЕ НАМ СВОЇ СТАТТІ ЯКІ ДОПОВНЮВАТИМУТЬ ЗМІСТ САЙТУ ЗА АДРЕСОЮ: stopcom@ukr.net ВОНИ ОБОВ"ЯЗКОВО БУДУТЬ НАДРУКОВАНІ!           Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
непарламентський
опозиційний сайт

НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна
• Світ
• Аналітика
• Спорт
• Фото
• Відео
• Література
 
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• Законодавство і право
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
• Зворотній звязок
НАТО не допоможе Україні у випадку війни — американський експерт
18.06.2009р.

Можливий вступ України до НАТО реально не підвищить рівня безпеки країни, оскільки викличе зростання напруженості у відносинах з Росією, при цьому у випадку військового конфлікту країни-члени НАТО можуть утриматися від участі в ньому на боці України, вважає старший науковий співробітник Інституту Катона, колишній спеціальний помічник президента США Рональда Рейгана Даг Бандо.

«Кожна країна повинна в питаннях безпеки розраховувати перш за все на себе. Політики можуть давати обіцянки, але ці обіцянки не завжди виконуються. І важливо пам’ятати про те, що найпрекрасніші обіцянки та промови зовсім не обов’язково означають військову допомогу (за необхідності)», — сказав Бандо, виступаючи у вівторок на засіданні «круглого столу», організованого Американським інститутом в Україні.

З його слів, якщо розглядати гіпотетичний варіант, за якого Україна стає членом НАТО і втягується у конфлікт з Росією, то керівництво США, швидше за все, обере лінію неучасті в конфлікті.

«Навіть якщо Америка вирішить, що вона хоче воювати, то може виявитися так, що вона повинна буде воювати наодинці, без європейських спільників», — відзначив експерт, додавши, що в Європі перспектива воєнного конфлікту з Росією ні в кого «не викликає ніякого ентузіазму».

Та й участь США в бойових діях проти Росії, яка володіє потужним ядерним арсеналом, виглядає досить і досить сумнівною.

«Якщо американського президента запитають військові… чи готовий він пожертвувати Нью-Йорком заради спасіння Києва, дуже велика вірогідність, що він відповість “Дякую, не треба!” — сказав Бандо.

В якості прикладу він навів нещодавній військовий конфлікт на Кавказі, котрий, на його думку, почався багато в чому з тієї причини, що президент Грузії Міхаіл Саакашвілі “був упевнений, що Вашингтон надасть йому допомогу”, та й країни НАТО теж. Однак ані США, ані Європа до військових дій проти Росії виявились явно не готовими. Щоправда, Грузія поки що не є членом альянсу.

“Чисельні експерти в Вашингтоні говорять, що якби Грузія була членом НАТО, то й війни б не було. Мені здається, що це досить небезпечний аргумент, котрий не має підґрунтя. У нас в історії досить багато прикладів, які підтверджують, що військові альянси не змогли попередити конфліктів”, — нагадав Бандо.

“Було очевидно, що Америка абсолютно не зацікавлена в тому, аби вступати у війну з Росією через Грузію. Американські політики були дуже раді виступити з промовами, приїжджали у Грузію, але вони не бачили жодних причин піддаватися ризику, коли Грузія зіткнулася з проблемою. Я не думаю, що ситуація б змінилася, якби Грузія була членом НАТО. Це урок, котрий Україна повинна взяти близько до серця. Америка може давати обіцянки, може допомагати приєднатися до НАТО, але немає жодної гарантії, що під час кризи вона дотримає своїх обіцянок”, — сказав політолог.

“Важливо говорити про ту роль, яку США відіграють в Україні, і про те, який вплив справляє американський уряд на політику в Україні. США відіграє тут дуже активну роль, але при цьому йдеться саме про захист інтересів США”, — підкреслив Бандо. З його слів, у захисті Америкою власних національних інтересів немає нічого поганого, але українцям необхідно пам’ятати, що “американські політики перш за все піклуються про інтереси Америки, а не України, коли просувають певні ідеї”.

Зокрема, зі слів Бандо, чисельні американські політики “люблять Україну, тому що бачать у ній антиросійський буфер”, а також тому, що вважають за важливе просувати скрізь американські цінності та мати, де можливо, проамериканські уряди. Однак, відзначив Бандо, українцям необхідно самотужки вирішити, зробить чи ні таке просування американських цінностей (наприклад, у вигляді членства країни в НАТО) їх життя дійсно безпечніше.

“Україна дуже багато досягла за 20 років, але найважливіші рішення у вас ще попереду. Кого ви оберете президентом, чи приєднаєтеся до НАТО? Це дуже важливі рішення для країни”, — сказав американський експерт, додавши, що він не збирається нікого вчити, але, з його точки зору, ідеальним варіантом для України була в інтеграція у ЄС, а не в НАТО.

“Якщо українське курівництво все ж ухвалить рішення про вступ до НАТО, „це неуникно призведе до зростання напруженості у відносинах з Росією, але мені не зрозуміло, чи зможе Україна (у випадку необхідності) розраховувати на підтримку країн-членів альянсу“, — сказав він.

В той же час Бандо заявив, що в нинішньому своєму вигляді НАТО не являє небезпеки для Росії — альянс з військової організації, створеної для захисту Заходу від СРСР, за останні два десятиліття перетворився в організацію політичну. І тим не менш Росія розглядає НАТО „в історичному контексті“ і не бажає розширення альянсу на схід.

„Я не бачу жодних приводів до того, аби НАТО виступила проти Росії. Я вважаю, що (в даному випадку) сприйняття політиків Кремля важливіше, ніж реальність“, — резюмував експерт.

Андрій Лубенський /РИА Новости/

Переклад здійснено сайтом «Стопком». Джерело:

http://news.mail.ru/politics/2666966/
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов